Nie musisz sie rejestrowac aby przegladac zdjecia w srednim rozmiarze. Ale musisz jesli chcesz dodawac nowe. (Osobna rejestracja niz na Forum). Trwałość konta bez dodawania zdjęć - kilka miesięcy.
Jak powiekszyc galerie fotografii?
Category
Galeria osób, etnografia, kulturaZbiory zdjęć przedstawiające ludzi w różnych sytuacjach a także ich kulturę i życie.
Portrety stanowią podstawę bazy informacji graficznej o osobach.
W dziale tym prowadzone są też programy gromadzenia zdjęć do potencjalnego ustalenia, a także zdjęć osób z konkretnych miejscowości.
Galeria miejscMiejsca życia, działania i pracy. Szczególnie istotne są dawne widoki dworów, zamków, ale też i miejsca życia zwykłych ludzi. Nawet zdjęcia ogródków czy chodników stanowią cząstkę historii, mówiącą o tym jak wyglądało dawne życie.
W dziale tym prowadzone są programy gromadzenia ikonografii dworów, konkretnych miejsc, a także programy mające na celu określenie miejsc przedstawianych na nieznanych grafikach.
Kategorie ogólne (Dworki i Zamki, Kościoły, Otoczenie, Drobna Architektura, Kresy, Zsyłki)
Polska, Litwa, Ukraina, Inne kraje (wybrane reportaże z niektórych miejscowości)
Cmentarze, indeksacja polskich grobów i epitafiów."żyłem bo chciałeś, umarłem bo kazałeś, zbaw bo możesz" [tekst z nagrobków]
Najszerszy program indeksacji polskich nekropolii i pojedynczych śladów - jedyny program obejmujący genealogię pochowanych osób i łączenie z inną wiedzą. Program szczególnie nastawiony jest na cmentarze kresowe. Polskie cmentarze obejmują tylko najstarsze i najbardziej wartościowe groby. Na Kresach i na polskich cmentarzach za granicą prowadzimy pełne indeksacje wszystkich polskich grobów. To niezwykle ważna praca - zachęcamy do dołączenia swoich zdjęć robionych na różnych cmentarzach, lub do dołączenia do wyjazdów na Kresy w celu indeksacji, ratowania polskich nekropolii i utrwalania polskich śladów.
Kategorie ogólne (pojedyncze groby, epitafia, tablice, groby znanych Polaków)
Polska, Białoruś, Litwa, Ukraina, Inne kraje (Opracowane indeksacje konkretnych cmentarzy)
Dokumenty - materiały zawierające tekstZbiory dokumentów osobistych, testamenty, księgi metrykalne, wycinki z gazet, nekrologii, winiety starych fotografii - wszelkie materiały papierowe zawierające tekst. Przy umieszczaniu należy zwrócić szczególną uwagę na prawo autorskie. Dokumenty należy odczytywać a ich tekst umieszczać w odp. dziale Biblioteki (Forum)
Wydarzenia, powstania, wojnyPowstania, okresy dziejowe. Dodawać tu proszę zdjęcia tylko te które absolutnie nie pasują do 5 głównych kategorii. Zdjęcia dodawane są tu głównie automatycznie wg słów kluczowych.
Tematy - architektura, ludzie, przedmiotyHerby, ordery, zamki, wojsko, etnografia, fryzury, odznaczenia, pisarze, mundury, ruiny, nakrycia głowy i inne.
Galerie tworzone głównie automatycznie (kopie zdjęć z innych albumów, grupowane tutaj tematycznie za pomącą konkretnych słów kluczowych.)
Galerie rodzinneRodzinne zbiory zdjęć. Dostęp dla zarejestrowanych użytkowników, lub na hasło. Prosimy o umieszczanie tutaj tylko tych zdjęć których nie można jeszcze publikować w galeriach otwartych. (np. powojenne). Zdjęcia w galeriach zamkniętych nie są widoczne w wyszukiwaniu dostępnym ze stron Herbarza. Pozostałe dodawane są automatycznie poprzez użycie odp. słowa kluczowego. Zdjęcia które można publikować prosimy wstawiać do galerii ogólnych wraz ze słowem kluczowym albumu rodzinnego.
InneZdjęcia nie mieszczące się w powyższych kategoriach, również takie o nieustalonym opisie oraz katalogi robocze.


.
Last additions
niegolewo.png
NiegolewoJun 11, 2021
Ostrow_k_Przemysla_swiezawski.jpg
OstrówJun 11, 2021
P_20210506_115022_vHDR_Auto.JPG
Odychowscy Antoni i JanJun 10, 2021
P_20210506_115020_vHDR_Auto.JPG
Maciejak StanisławJun 10, 2021
P_20210506_115016_vHDR_Auto.JPG
Dudek Elżbieta, Makowicz Ludwika i Stanisław dalej Toboek Stanisław i Gajewski FranciszekJun 10, 2021
P_20210506_115004_vHDR_Auto.JPG
Kadziołowscy Marianna i Józef, Dreszer Emil i Leszek dalej Nowak Karol i Maria, Wilk, Łopat i Kotowska Jolanta Jun 10, 2021
P_20210506_114959_vHDR_Auto.JPG
Malczewski Stanisław, Malczewska Maria, Malczewska Kzimiera dalej Pragłowska HannaJun 10, 2021
P_20210506_114957_vHDR_Auto.JPG
Kruk Walery i Józefa Kruk, Holowiecki Jarosław dalej Marciniak Michał i Apolonia, Nowak Izabela, Trzeciak, Malczewska MariaJun 10, 2021
P_20210506_114952_vHDR_Auto.JPG
Bednarski Marian i Janina Bednarska dalej Kadziołowski Józef i MariannaJun 10, 2021
P_20210506_114946_vHDR_Auto.JPG
Giersz Kazimierz i Urszula, Piskulski Józef, Bednarscy, KotowskaJun 10, 2021

Top of Page