Aktualności

Wileńskie dzieci w Małopolsce


27 maja 2017

Polskie dzieci ze Starych Trok i Grzegorzewa (wileńskie) przebywały w Małopolsce na zaproszenie naszej Fundacji. Dały szereg występów pięknych tańców polskich i pieśni z rejonu wileńskiego. Oprócz bogatego programu dotykania Ojczyzny dały występ np. dla licznej publiczności na Rogate Ranczo pod Krakowem (Zespół przygotowany przez Lilia Kieras). To część ich wyjazdu po „żywą historię”i spotkania z rówieśnikami „z Macierzy”. Na zakończenie obiad z polskich pierogów (ofiarowanych przez firmę www.kubaty.pl).

Te wymienione firmy to tylko część ludzi z wielki sercem, którzy umożliwili przyjazd dzieciaków. Szczególne podziękowania dla całej Parafia w Zabierzowie z dobrym duchem ks. prałatem Stanisławem Maślanką (kapelanem Ojca Świętego Jana Pawła II).

Wszystkim dziękujemy w imieniu dzieci i prosimy o dalsze wspieranie dzieł które prowadzimy. Odpowiedzialny za organizację przyjazdu był Jerzy Rajpolt od lat wspierający dzieci z Litwy.

Można obejrzeć występ dzieci z zespołu „Tęcza” w Telewizji Podhale

Można posłuchać wywiadu z dziećmi w Radiu Kraków

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Słowa kluczowe:
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wp-puzzle.com logo