Aktualności

Dzieci z Wilna z wizytą w Małopolsce


8 czerwca 2016

Zakończyła się akcja, w której 40 dzieci z dwóch polskich szkół z Grzegorzewa i Starych Trok mogło po raz pierwszy zobaczyć dawną stolicę Rzeczpospolitej, polskie góry, a także poznać kulturę Małopolski.
Dzięki wielu ludziom dobrej woli (przede wszystkim parafii w Zabierzowie), a także wsparciu czterech podkrakowskich gmin (Gołcza, Iwanowice, Wielka Wieś i Skawina) mogli kilkukrotnie przedstawić piękny program artystyczny.

Trasa obfitowała też w inne atrakcje takie jak pływanie w gorących źródłach, zjazd do kopalni soli, spływ Dunajcem, zwiedzanie jaskini Wierzchowskiej, degustację regionalnych potraw (oscypki, kiełbasa lisiecka, żurek), oraz liczne spotkania z młodzieżą z „Korony”.

Genealogia Polaków koordynowała całą akcję, a największe podziękowania należą się Jerzemu Rajpoltowi, który był inicjatorem i organizatorem całego przedsięwzięcia.

To nie pierwsza tego typu akcja, i nie jedyna grupa której pomagamy. Zachęcamy gorąco do wspierania naszych działań w zakładce „Darowizna”

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Słowa kluczowe:
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wp-puzzle.com logo