Aktualności

Dzieci z Wilna z wizytą w Małopolsce


8 czerwca 2016

Zakończyła się akcja, w której 40 dzieci z dwóch polskich szkół z Grzegorzewa i Starych Trok mogło po raz pierwszy zobaczyć dawną stolicę Rzeczpospolitej, polskie góry, a także poznać kulturę Małopolski.
Dzięki wielu ludziom dobrej woli (przede wszystkim parafii w Zabierzowie), a także wsparciu czterech podkrakowskich gmin (Gołcza, Iwanowice, Wielka Wieś i Skawina) mogli kilkukrotnie przedstawić piękny program artystyczny.

Trasa obfitowała też w inne atrakcje takie jak pływanie w gorących źródłach, zjazd do kopalni soli, spływ Dunajcem, zwiedzanie jaskini Wierzchowskiej, degustację regionalnych potraw (oscypki, kiełbasa lisiecka, żurek), oraz liczne spotkania z młodzieżą z „Korony”.

Genealogia Polaków koordynowała całą akcję, a największe podziękowania należą się Jerzemu Rajpoltowi, który był inicjatorem i organizatorem całego przedsięwzięcia.

To nie pierwsza tego typu akcja, i nie jedyna grupa której pomagamy. Zachęcamy gorąco do wspierania naszych działań w zakładce „Darowizna”

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo