Aktualności

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej


16 czerwca 2017

Akcja „Polska sięga dalej niż myślisz”  została włączona we wspaniałe wydarzenie jakim jest II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. To niezwykłe przedsięwzięcie, któremu przyświecają cele: upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.  Organizatorzy, tj Stowarzyszenie Passionart, Fundacja Armii Krajowej oraz Instytut Pamięci Narodowej, serdecznie zapraszają do udziału w przesłuchaniach konkursowych wszystkich zainteresowanych tą wyjątkową, muzyczno-historyczną inicjatywą.

Program Festiwalu i cele są zbieżne z działaniami Fundacji Odtworzeniowej Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego takimi jak odtwarzanie i zachowywanie wszelkich śladów polskich na terenach całej dawnej Rzeczypospolitej, a także wzmacnianie edukacji szkolnej i domowej związanej z tożsamością Polski. Festiwal stanowi doskonałe interaktywne narzędzie zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, okaże się spełnieniem i doskonałą okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Tematem Festiwalu będą pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu. Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchaniach wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Finał będzie miał miejsce w Krakowie w dniach 10-12 listopada. W ramach finału odbędzie się zbiórka materiałów edukacyjnych dla dzieci polskich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego. To realne działanie, poszerzające indywidualne przeżycie wydarzeń kulturalnych do niesienia dobra także dla tych, którzy nie mogą żywo brać udziału w wydarzeniach i edukacji na terenie Polski.

Festiwal jak i zbiórka są wielkim wyzwaniem organizacyjnym. Zachęcamy więc do aktywnego włączenia się wszystkich, którzy mogli by jako wolontariusze być w centrum tych wydarzeń.

Szczegóły dotyczące Festiwalu wkrótce na www.piosenkaniezlomna.pl oraz www.passionart.org.pl.

KONTAKT: [email protected] | +48 603 809 132

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo