Aktualności

Kolejny grób powstańca 1863 ustalony


15 lipca 2016

Budowa jedynej mapy precyzyjnych lokalizacji powstania styczniowego na całym świecie nie ustaje. Tym razem do bazy został dodany grób Walerego Kozłowskiego pochowanego na starym cmentarzu w Krośnie (oraz kilka innych pobliskich lokalizacji).

Walery Kozłowski urodził się 1828 r w Chrzanowie, syn ziemianina, oficer austriacki, żołnierz Legionu Polskiego na Węgrzech w 1849 za co był więziony, potem walczył pod wodzą Garibaldiego. W powstaniu mjr, szef sztabu, a następnie dca oddziału „Ćwieków” w Lubelskiem. W listopadzie 1863 r. przeszedł do Galicji. Autor pracy O taktyce wojennej. W końcu grudnia 1863 miał być postawiony razem z Krysińskim pod sąd polowy za opuszczenia pola walki. Przez kilka lat przebywał na emigracji we Francji Zmarł 17.5.1895 w Krościenku Niżnym.

Zachęcamy wszystkich podczas wakacyjnych wycieczek do zwracania szczególnej uwagi na miejsca związane z Powstaniem Styczniowym i przysyłanie ich do nas.

Grób – http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/displayimage.php?pid=116793

Lokalizacja – http://www.genealogia.okiem.pl/mapa/mapa.php?numer=105419

 

 

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Słowa kluczowe:
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wp-puzzle.com logo