Aktualności

Kolejny raz pomagamy Polakom na Wschodzie


9 grudnia 2018

XIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie obchodzimy praktycznie – organizując kolejną wysyłkę pomocy dla Polaków na wschodzie. Takich transportów w tym roku wysłaliśmy już kilka, staramy się aby jednorazowo nie przekraczały one kilku paczek – tak aby nie było problemów na granicy.

Pomoc Polakom na Wschodzie niesie ze sobą znacznie więcej trudności niż np. „Szlachetna Paczka” w Polsce. Do niektórych rejonów nie można wysyłać żywności, bo jest traktowana jako przemyt, w innych może obdarowanego spotkać kara jeśli przyjmie książki o polskiej historii wojennej. Wyzwaniem jest organizacja transportu, bardzo duże koszty wysyłki, logistyka, aby transporty dotarły, granice, celnicy, pośrednicy, nierzetelne towarzystwa, używanie darów do hadlu i wiele innych

Oprócz poznania faktycznych potrzeb, trzeba też zdawać sobie sprawę z tego jak pomoc przyjmowana jest przez środowisko, jakie niesie konsekwencje, których w Polsce nie ma. Dlatego większość akcji charytatywnych  – tych głośnych w mediach – nie jest dobrze organizowana. Widać wielkie sterty, setki torebek, tysiące paczek … robi to efekt – ale nie jest efektywne.  Organizować akcje realnej, konkretnej pomocy jest trudno.

Tym razem rzeczy trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do 15 starszych osób w obwodzie lwowskim. Dziękujemy księżom z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Krakowa za zorganizowanie zbiórki oraz Towarzystwu Polskiemu z Borysławia za wolontariat w weryfikacji osób i dostarczenie darów. Dla tych osób, które otrzymują dary, najważniejsze jest to że ktoś w Polsce o nich pamięta.

Bardzo prosimy nieustannie w pomocy na opłacenie transportu kolejnych transportów – PRZEKAZY

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Słowa kluczowe:
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo