Aktualności

Opowieść o zapomnianym świecie między dworem a wsią na Kresach


3 marca 2018

Książka już w księgarniach! Wydana przez Genealogię Polaków, przy wsparciu Wydawnictwa Miles, opowiada o zapomnianym świecie przodków wielu Polaków – ludziach z pogranicza wsi i dworu. Poznajemy świat ludzi, którzy byli spoiwem społecznym, stanowili trzon powstańczych oddziałów i w praktyce przenieśli kulturą staropolską, niewydumaną lecz żywą i powszednią.

Badanie losów ludzi z tej grupy społecznej jest tak trudne, że do dziś nie powstały żadne całościowe opracowania naukowe na ich temat. Prawie każdy badając przeszłość swojej rodziny natrafia na osoby który będąc na funkcji leśnika, ekonoma, zarządcy przybyły nie wiadomo skąd. Lata przeczesywania dokumentów nie daje rezultatów.

Niniejszy książka jest efektem badań, które przyniosły efekty dzięki niezwykle szerokiej kwerendzie. Zaowocowało to nie tylko odkryciem genealogii, ale też możliwością opisu świata tych ludzi, ze szczegółami życia codziennego, zwyczajów i nastrojów.

Książkę można kupić w promocyjnej cenie w księgarni internetowej Wydawnictwa Miles (link poniżej), a także w licznych księgarniach  „realnych” na terenie kraju. Autorem okładki jest Anna Słota. Genealogia Polaków cieszy się, że dzięki rozwijanym narzędziom takim jak np. Baza Oficjalistów Dóbr Prywatnych może pomagać w podobnych publikacjach. Kolejna pozycja autorstwa Piotra Strzetelskiego już w przygotowaniu.

Najbliższe spotkania autorskie
6.3. Kraków – Klub Wtorkowy ul. Reformacka 3 g. 18.00, Pub „Róg Brackiej i Reformackiej” https://goo.gl/maps/p3f695Qvjx32
21.3. Kraków – Klub Gazety Polskiej, g. 17.00, ul. Domki 19, Bar „Za Horyzontem” https://goo.gl/maps/u7bJQ2ebLmp

 

Święta – Nieświęta. Oficjaliści prywatni i ich świat

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Słowa kluczowe:
, , ,

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wp-puzzle.com logo