Aktualności

Portal: Światowy Szlak Powstania Styczniowego


8 kwietnia 2018

Pomnik na Kołymie, ulica w Buenos Aires, bitwa w Miechowie, kuźnia pod Wilnem – precyzyjne punkty na mapie wraz z bazą wiedzy. Ruszył serwis, który pozwala błyskawicznie odnaleźć podstawowe informacje o powstańcach w najbliższej okolicy.

Światowy Szlak Powstańców Styczniowych obejmuje tylko precyzyjne lokalizacje. Oznacza to, że jest realną pomocą w planowaniu lekcji żywej historii, tras wycieczkowych, wydarzeń patriotycznych. Za pomocą mapy można dotrzeć do konkretnego grobu na cmentarzu, czy krzyża powstańczego w lesie. Można się dowiedzieć na którym dokładnie polu walczyli powstańcy, albo w którym domu mieszkał weteran-emigrant.

Serwis powstaje dzięki informacjom z Konsulatów, Ambasad, towarzystw polskich, grup rekonstrukcyjnych, szkół, osób prywatnych. Dzięki temu rośnie baza miejsc, zdjęć i informacji. Powstaje ona w oparciu o Katalog powstańców i bitew 1863. Redakcja portalu zaprasza do kontaktu wszystkich.

Co można zrobić? Wystarczy dodać punkt na mapie, informację o powstańcu, przysłać zdjęcie miejsca.

ADRES PORTALU: http://www.szlak.okiem.pl

Zaznaczamy że, choć wydaje się to nieprawdopodobne, całość pracy wykonywana jest społecznie bez żadnej dotychczas pomocy ze strony instytucji do tego przeznaczonych. Wsparcie dla portalu!

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo