Aktualności

Przekroczone 43.000 wpisów w Bazie Powstańców 1863


3 lutego 2017

Ciężka praca owocuje sukcesami. Baza Powstańców Styczniowych  – po 4 latach prac od uruchomienia liczy 43.000 wpisów.

Każdy wpis to skrupulatna praca. Często 10 wpisów wymaga paru godzin pracy. Wśród nadawców i współpracowników jest już ok.470 osób. Ilość źródeł przekracza 1000 (200 jest takich, z których uzyskano ponad 10 wpisów). To nasz wspólny sukces.

Przez 4 lata baza została wsparta sumą 1120zł. Pieniądze zostały wykorzystane na poprawę silnika bazy (250zł), dotarcie do zbiorów danych, uzyskanie dostępu do archiwaliów i inne kosztowe prace związane z archiwaliami. 100zł zostało przeznaczone 2-krotnie na zapalenie zniczy na grobach powstańców na Kresach w Dniu Zadusznym. Koszty włożonej pracy wolontariackiej to około 80.000 złotych.

Ostatnie prace to przegląd zasobów zbiorów lwowskich. Czeka nas jeszcze mnóstwo materiału z tego archiwum. Wszystko zależy czy znajdą się osoby lub instytucje które nas będą wspierać. Jeśli tak, prace pójdą szybko, jeśli nie prace mogą się rozciągnąć na lata.

Wsparcie finansowe pozwoli nam zatrudnić osoby do najprostszych powtarzalnych prac, a także pozyskać nowe zbiory archiwalne.

Wsparcie można przekazać tutaj

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo