Aktualności

Światowy Szlak Powstania Styczniowego


13 marca 2018

To najdokładniejsza i jedyna interaktywna mapa gromadząca setki precyzyjnych lokalizacji miejsc związanych z tym największym polskim zrywem niepodległościowym. Mapa obejmuje cały świat od dalekiej Kołymy po Argentynę. Najwięcej oczywiście jest punktów określonych na terenie obecnej Polski. Kolejnych miejsc wciąż przybywa. Są tu precyzyjne punkty odbytych bitew, pojedyncze groby wskazane na cmentarzach, dwory w których ukrywali się powstańcy, kuźnie gdzie przekuwano kosy, pomniki, miejsca pamięci emigrantów.

Projekt ten powstaje dzięki zaangażowaniu lokalnych fascynatów historii, ale też i konsulatów polskich z terenu całego świata. Każde z miejsc jest nie tylko weryfikowane geograficznie i merytorycznie, ale często przy okazji odbywają się przy nim uroczystości, zbiórki harcerskie, wycieczki krajoznawcze.

Obecnie Fundacja stara się gromadzić środki na stworzenie przyjaznego interfejsu online oraz aplikacji na smartfony, tak aby każdy mógł w łatwy sposób odnaleźć najbliższe sobie miejsca, a także własnoręcznie dodać zdjęcia, czy kolejne punkty. Liczymy na hojność i zaangażowanie społeczne. Wsparcie na ten cel można przekazać przez tę stronę – WSPIERAJ!

* BAZA POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

* ŚWIATOWY SZLAK POWSTANIA STYCZNIOWEGO

 

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo