Aktualności

Zbiórka darów edukacyjnych – czerwiec 2018


2 lipca 2018

To akcja nie do przecenienia. Na wschód od granicy to czego najbardziej brakuje aby zachęcać potomków Polaków do nauki to … CODZIENNOŚĆ. To, co dla nas mieszkających w kraju jest oczywiste tam stanowi ogromne wyzwanie. Polityka kulturowa nowych państw jeszcze to utrudnia generując wstyd bycia Polakami.
Dlatego od kilku lat organizujemy akcję uzupełniania edukacji polskiej o materiały związane z polskim językiem kulturą i historią. Wspierają one rodziny najbiedniejsze, ale także świetlice czy zwykłych mieszkańców pomagając im w obcowaniu z językiem, historią i kulturą polską.
(Oprócz zbiórek darów produkujemy też plakaty, wydajemy książeczki i in.)

BARDZO PROSIMY O WSPARCIE DZIAŁAŃ – szczególnie o pokrycie kosztów wysyłki zebranych już darów aby mogły trafić do dzieci na Syberię już na wrzesień. (Wysyłka 1 kg to od 2-15 zł). Wsparcie można przekazywać najprościej tu: http://genealogia.okiem.pl/fundusz/darowizny/

Serdecznie podziękowanie dwóm krakowskim szkołom za zbiórkę darów edukacyjnych dla dzieci polskich na Syberii i na Kresach.
Dzięki otwartości dyrekcji i zaangażowaniu nauczycieli i dzieci udało się zebrać wiele koszy potrzebnych materiałów.

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Matejki Podgórze
Gimnazjum Sióstr Prezentek ul. św. Jana
W szczególności: S Aurelia Patrzyk S Ewa Mierzwa Agnieszka Połomska

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo