Aktualności

Zbiórka darów edukacyjnych – czerwiec 2018


2 lipca 2018

To akcja nie do przecenienia. Na wschód od granicy to czego najbardziej brakuje aby zachęcać potomków Polaków do nauki to … CODZIENNOŚĆ. To, co dla nas mieszkających w kraju jest oczywiste tam stanowi ogromne wyzwanie. Polityka kulturowa nowych państw jeszcze to utrudnia generując wstyd bycia Polakami.
Dlatego od kilku lat organizujemy akcję uzupełniania edukacji polskiej o materiały związane z polskim językiem kulturą i historią. Wspierają one rodziny najbiedniejsze, ale także świetlice czy zwykłych mieszkańców pomagając im w obcowaniu z językiem, historią i kulturą polską.
(Oprócz zbiórek darów produkujemy też plakaty, wydajemy książeczki i in.)

BARDZO PROSIMY O WSPARCIE DZIAŁAŃ – szczególnie o pokrycie kosztów wysyłki zebranych już darów aby mogły trafić do dzieci na Syberię już na wrzesień. (Wysyłka 1 kg to od 2-15 zł). Wsparcie można przekazywać najprościej tu: http://genealogia.okiem.pl/fundusz/darowizny/

Serdecznie podziękowanie dwóm krakowskim szkołom za zbiórkę darów edukacyjnych dla dzieci polskich na Syberii i na Kresach.
Dzięki otwartości dyrekcji i zaangażowaniu nauczycieli i dzieci udało się zebrać wiele koszy potrzebnych materiałów.

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Matejki Podgórze
Gimnazjum Sióstr Prezentek ul. św. Jana
W szczególności: S Aurelia Patrzyk S Ewa Mierzwa Agnieszka Połomska

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Słowa kluczowe:
, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wp-puzzle.com logo