Potomkowie władców Polski

Genealogia Polaków
Redakcja Genealogii Polaków

Biblioteka-Forum  Fotografie - Baza zdjęć  Mapa interaktywna  Leksykon genealogiczny i bazy danych  Bibliografia, źródła  Drukuj stronę
Linia Twoich przodków sięgająca
Iw przed naszą erą
w kilka dni

lista nazwisk potomków Mieszka I

Genealogia - Jak to możliwe ?
Zajmujemy się specjalistycznym badaniem opartym o bazy cyfrowe. Ta baza zawiera potomków królów polskich i europejskich. Jest to cyfrowa kompilacja dostępnych herbarzy oraz własnych badań, z ręcznie dokonanymi połączeniami. Oprócz tego korzystamy z materiałów archiwalnych z których sami dokonaliśmy kwerendy. Ogromne źródło inormacji bardziej współczesnych to także setki użytkowników Herbarza.

Można zobaczyć jakieś przykłady
Redakcja naszego Herbarza odkryła linię prowadząc od Henryka Sienkiewicza do Mieszka I. Wcześniej była ona nieznana. Dla przykładu można także przypatrzyć się filiacji Kazimierza Pułaskiego lub Oktawii Sołtan. Obok w formie rysunkowej także filiacja Anny Radziwiłł.
Henryk Sienkiewicz
Kazimierz Pułaski
Oktawia Sołtan

Jakie macie informacje ?
Oprócz własnych badań posiadamy ogromną bazę danych (utworzoną ręcznie) skompilowaną z dostępnych herbarzy. (Tysiące godzin pracy) Zaletą jakiej nie posiadają inne bazy jest ilość połączeń między poszczególnymi drzewami a także usunięcie licznych błędów znajdujących się w poszczególnych opracowaniach. Takich właściwości nie posiada żaden zbiór na świecie. Szczególnie bogato reprezentowani są potomkowie królów, książąt a ich genealogie sięgają aż do Iw przed naszą erą. Dzięki temu jesteśmy znaleźć powiązania z królami dla bardzo dużej liczby osób. Wszystkie źródła podane są na stronie NOTY

Czy mogę zamówić taką listę dla siebie ?
Oczywiście nie dla każdego znana jest linii prowadząca do królów. Większe szansę mają osoby o dobrze poznanej genealogii sięgającej kilku pokoleń. Jednak i w tych poszukiwania pomaga zarówno szybko pół-automatycznie jak i profesjonalnie w formie opracowań historii rodzin. Otrzymane w pierwszym etapie informacje zastępują w znacznym stopniu żmudne godziny przeszukiwań publikacji ogólnodostępnych. Stanowią świetną sugestię do dalszych profesjonalnych poszukiwań. Są też atrakcyjną ciekawostką. Całość trwa najwyżej tydzień. Zachęcamy więc do rozpoczęcia przygody ze swoimi własnymi przodkami.

Ograniczenia i wymagania
Możesz zadać pytania naraz jednie dotyczące 5 niespokrewnionych osób (linii, rodzin). Odpowiadamy tylko na pytania zawierające osoby urodzone przed 1850 r. Twoje szanse na znalezienie połączenia z dynastiami się zwiększą jeśli będą to osoby pochodzące z rodów szlacheckich, hrabiowskich lub książęcych.


Drzewo genealogiczne potomków Mieszka I
22-metrowy wydruk (maczkiem) zaledwie 17 znanych pokoleń potomków Mieszka I z naszych baz.
Do czasów obecnych tych pokoleń jest ok. 35.
Pełny wydruk naszej bazy potomków musiałby mieć ... 1400 metrów długości.
Ten powyższy waży prawie 2 kg. Pełny ważyłby ok. 140 kg.
Można by nim było owinąć Rynek Krakowski dokoła dwa razy.
To jednak nie jest koniec tworzenia bazy.
Rośnie ona cały czas i co roku przybywa ok. 20-30%.
Poprawiana jest też jej prawidłowość, wyłapywane są błędne połączenia,
przy czym hipotetyczne połączenia nie są w ogóle uwzględniane.
Uzupełniane są dane osobowe, daty itp.

Każdy może nam pomóc.


Genealogia - bardzo tanie badaniaCeny informacji
Ceny usług są ustalane indywidualnie - z reguły nie przekraczają 50 zł. Przy bardzo obszernych zleceniach mogą kosztować więcej. Za szybki wypis kwota wynosi mniej więcej 50 gr - od osoby w wypisie - żaden serwis genealogiczny nie zapewnia tak tanich badań - a przecież jest to możliwe.
Czytaj więcej o poszukiwaniach
Nazwiska w bazie

Skrót listy wszystkich nazwisk
Baza jest wciąż uzupełniana. Wszystkich nazwisk jest już kilkaset tysięcy
Poniższy przykład to tylko ok. 20.000
a- b- c- ć- d- e- f- g- h- i- j- k- l- ł- m- n- o- p- q- r- s- ś- t- u- v- w- x- y- z- ź- ż-

Lista nazwisk potomków Mieszka I
Również to tylko przykład, ilość wciąż rośnie
Lista potomków Mieszka I