Kanonicy krakowscy

Genealogia Polaków
Uzupełnianie diagramów
Popraw/uzupełnij - formularz

Redaktorzy strony, współpraca
Redakcja Genealogii Polaków

Biografie kanoników krakowskich  Zdjęcia kanoników  Forum  Artykuły związane z kanonikami  Mapa interaktywna  Leksykon genealogiczny i bazy danych  Bibliografia, źródła  Drukuj stronę

Uwaga: niektóre wpisy mogą być zdublowane na skutek korzystania z różnych źródeł. Przybliżone daty notowania należy traktować orientacyjnie, na ogół zostały obliczone przez odjęcie ok. 10 lat od daty śmierci. Mogą mieć błąd nawet do 50 lat. Jeśli przed datą nie ma "ok." oznacza to że data jest ustalona. Tabelka została tak przygotowana aby można nią było dowolnie operować używając np. Excela

Bardzo prosimy o pomoc przy projekcie uzupełnienia wszystkich kanoników krakowskich, wraz z ich genealogią. Poniższą tabelkę chcemy rozszerzyć o szersze dane rodzinne.
Jak pomóc?


sortuj sortuj
Nr Nazwisko lub pochodzenie lub imię +/- pierwsze notowanie Pełna nazwa / miejsowość / herb +/- życie ojciec matka
1Turzynok.1060Stanisław święty Turzynok.1030 zm. 1079Welisław (może)Małgorzata lub Bogna (może)
2Boguszok.1065Boguszok.1020 zm.ok. 1070Bogusz
3Rusockiok.1180Witalis Russocki h. Zadoraok.1140 zm.ok. 1190MikołajAnna z Ruszczy
4Ramusok.1206Ramusok.1160 zm.ok. 1210
5Raulusok.1207Raulus (archdiak. sand.)ok.1160 zm.ok. 1210
6Richard 1212Richard (brat Racibora)ok.1170 zm.ok. 1220
7Sulisławok.1250Sulisław h. Gryfok.1214 zm.ok. 1259
8Kielc (lub Kielczy) 1257Wincenty z Kielc (lub Kielczy) 1200 zm.ok. 1265
9Lambianok.1270Lambin (kan. katedralny)ok.1209 zm. 1281
10Prokopok.1270Prokop bp.ok.1240 zm. 1295
11Reinbold 1281Reinboldok.1260 zm. 1322
12Remboldook.1286Antoni Remboldook.1240 zm.ok. 1290
13Piast 1294Bolesław ks. Piastok.1277 zm. 1329Kazimierz ks.Helena
14Krakowa (z) 1295Franciszek z Krakowaok.1280 zm.ok. 1328
15Bancz 1298Mikołaj Bancz (brat Henryka)ok.1270 zm. 5.9.1344
16Krystyn 1298Krystynok.1280 zm.ok. 1330
17Radzlausok.1300Radzlausok.1260 zm.ok. 1310
18Engelbert 1302Engelbertok.1280 zm.ok. 1330Henryk
19Kurdwanowa (z)ok.1302Racław z Kurdwanowaok.1260 zm.ok. 1310
20Wieliczki (z) 1306Henryk pleban z Wieliczkiok.1280 zm.ok. 1330
21Mikuł 1308Mikuł (Mikołaj)ok.1290 zm.ok. 1340
22Grotowic 1309Jan Grotowoicok.1280 zm. 5.8.1347Grot, kaszt. krak
23Mikołaja (od św.) 1309Henryk pleban św. Mikołajaok.1280 zm.ok. 1330
24Falkowski 1313Jakub "Szyrzyk" Falkowski z Falkowa h. Doliwaok.1295 zm. 26.2.1357Franciszek "Szyrzyk"Małgorzata Kościelecka
25Strzeszkowic 1313Wirzchosław Strzeszkowicok.1290 zm.ok. 1355Wawrzyniec Strzeszkowic
26Kowali (z) 1319Boguchwał z Kowali h. Poraj (krewny bp. Pozn. Gerwarda)ok.1290 zm.ok.. 1360
27Szczyrzyca (ze) 1319Zbigniew ze Szczyrzyca h. Drużynaok.1290 zm. 16.12.1356
28Veroli (z) 1319Jan z Veroliok.1270 zm.ok. 1322
29Wrześni (z) 1319Bodzęta z Wrześni h. Poraj (krewny bp. Pozn. Gerwarda)ok.1290 zm. 12.12.1366
30Gołuchok.1320Gołuch h. Topórok.1280 zm. 23.6.1323
31Maciej 1320Maciej (sędzia dworu biskup)ok.1280 zm.ok. 1330
32Miles 1320Piotr "Miles"ok.1300 zm. 22.11.1345
33Służewa (ze) 1320Jarosław ze Służewa h. Pomianok.1290 zm.ok.. 1348Bronisz ze Służewa
34Tomasz 1320Tomasz (prepozyt krakowski)ok.1280 zm.ok. 1330
35Chęcin (z) 1321Iwo z Chęcinok.1290 zm.ok.. 1350
36Michał 1321Michałok.1280 zm.ok. 1330
37Mikołaj 1321Mikołajok.1280 zm.ok. 1330Andrzej
38Mstyczowa (z) 1321Otto z Mstyczowa h. Lisok.1300 zm. 27.9.1366Pakosław z Mstyczowa
39Pekta 1321Adam Pektaok.1280 zm.ok. 1330
40Piast 1321Hanus (Jan) ks. Piastok.1308 zm. 1372Władysław ks. OświęcimskiEufrozyna Piast
41Bogoria 1322Jarosław Bogoria ze Skotnik h. Bogoriaok.1300 zm. 17.9.1376Piotr woj. krak.
42Jan 1322Janok.1300 zm. 11.7.1353Gerlach
43Jaroszok.1322Jaroszok.1280 zm.ok. 1330
44Veroli (z) 1322Piotr z Veroliok.1285 zm.ok. 1335Jakub
45Piotr 1323Piotr (kapelan kr. Jadwigi)ok.1280 zm.ok. 1330
46Piotr 1323Piotr (notariusz dworu Łokietka)ok.1280 zm.ok. 1330
47Zartko 1323Bartłomiej Zartko "Notariusz"ok.1280 zm. 24.10.1329
48Falkowski 1324Piotr "Szyrzyk" Falkowski z Falkowa h. Doliwaok.1286 zm. 1348Franciszek "Szyrzyk" lub Stanisław z BrzeziaMałgorzata Kościelecka
49Łękna (z) 1324Wojciech z Łękna h. Pałukaok.1290 zm. 31.5.1355Trojan
50Maciej 1324Maciej (archidiakon zawich.)ok.1280 zm.ok. 1330
51Nanker 1324Nankerok.1280 zm. 1332
52Nanker 1324Nanker (prepozyt skalbmierski)ok.1280 zm.ok. 1330
53Stanisław 1324Stanisławok.1280 zm.ok. 1330
54Wąsoszy (z) 1324Sędziwój z Wąsoszy h. Pałukaok.1300 zm. 5.8.1358Świętosław
55Bartłomiej 1325Bartłomiejok.1290 zm.ok. 1340
56Chojnowa (z) 1325Jan z Chojnowaok.1300 zm. 27.6.1348Walter
57Ebrardi 1325Walter Ebrardiok.1260 zm.ok. 1330
58Jakubok.1325Jakubok.1280 zm.ok. 1330Adam
59Krakowa (z) 1325Marcin z Krakowaok.1290 zm.ok. 1340Bogusław lub Ranold
60Lubrzy (z) 1325Andrzej z Lubrzy z Lubieniowa h. Dryjaok.1280 zm.ok. 1328Krystyn z Lubrzy
61Lutek 1325Lutekok.1280 zm.ok. 1330
62Michał 1325Michałok.1280 zm.ok. 1330Dzierżykraj
63Moczydlnicy (z) 1325Częstobór z Moczydlnicy h. Łodziaok.1280 zm.ok. 1330Mikołaj z Moczydlnicy
64Ostrowski 1325Nassan Ostrowski h. Topórok.1300 zm. 1351Śmił Ostrowski
65Prędota 1325Prędota h. Rawaok.1300 zm. 23.2.1354Prędota Warszowic z Michowa, kszt. Krak.
66Sangineto (z) 1325Wilhelm z Sanginetook.1270 zm.ok. 1329
67Ursus 1325Michał Ursusok.1280 zm.ok. 1330
68Zgierza (ze) 1325Jan pleban w Zgierzuok.1280 zm.ok. 1333
69Aleksandrowic (z) 1326Stefan z Aleksandrowicok.1290 zm.ok. 1340
70Igołomi (z) 1326Klemens z Igołomiok.1300 zm.ok. 1348Czesław
71Bródka 1327Jan Bródkaok.1290 zm. 1.3.1339
72Jarosław 1327Jarosławok.1280 zm.ok. 1380
73Opola Lubelskiego (z) 1327Mikołaj z Opola Lubelskiegook.1300 zm. 16.4.1376Goworek
74Paszko 1327Paszko (Paweł)ok.1280 zm.ok. 1330Andrzej
75Veroli (z) 1327Andrzej z Veroliok.1290 zm.ok. 1343
76Gnoińskiok.1328Mikołaj Gnoiński z Gnojna h. Grzymałaok.1300 zm.ok. 1366
77Herman 1328Herman z Opatowcaok.1310 zm. 22.4.1363
78Marszowic (z) 1328Szymon z Marszowicok.1300 zm.ok. 1350
79Piotr 1328Piotr h. Lisok.1300 zm.ok. 1350Pakosław (prawd. z Mstyczowa)
80Auvergne (z) 1329Piotr z Auvergneok.1300 zm.ok. 1350
81Krakowa (z) 1329Dominik z Krakowaok.1300 zm.ok. 1360Jan z Krakowa
82Krakowa (z) 1329Paweł z Krakowaok.1280 zm.ok. 1330Mikołaj z Zawichostu
83Siedlic (z) 1329Sezema z Siedlic (rektor w Otmęcie)ok.1290 zm.ok. 1340Marcin
84Franciszekok.1330Franciszek ok.1285 zm.ok. 1341
85Miłosławic (z) 1330Mikołaj z Miłosławicok.1290 zm.ok. 1340
86Mokrska (z)ok..1330Tomisław z Mokrska h. Jelita (siostrzeniec braci Szyrzyków)ok.1310 zm. 18.3.1359Tomisław, woj. sand.
87Opatowa (z) 1330Piotr z Opatowaok.1300 zm. 14.7.1368
88Świesław 1330Świesławok.1300 zm.ok. 1355Mikołaj
89Tarnowski 1330Pakosław Tarnowski h. Leliwaok.1315 zm. ??SpycimierzStanisława z_Bogoryi_i_Skotnik
90Mikołajok.1331Mikołajok.1290 zm.ok. 1340
91Ligęza 1332Dzierżek Ligęza ze Stróżysk h. Półkozicok.1296 zm.ok. 1402Pakosław
92Mazowsza (z) 1332Andrzej z Mazowszaok.1290 zm.ok. 1340
93Tęczyński 1332Sągniew Tęczyński z Morawicy h. Topórok.1310 zm. 1373Nawój
94Gręboszewski 1333Siegniew Gręboszewski z Gręboszowa "koza" h. Półkozicok.1303 zm. 6.11.1372
95Grotowic 1333Grot Grotowic h. Rawaok.1300 zm.ok.. 1374Jakub Grotowic (sędzia sand)
96Nowego Sącza (z) 1333Frowin z Nowego Sączaok.1300 zm. 1351
97Kamienia (z) 1334Bertold z Kamieniaok.1300 zm.ok. 1350
98Wilhelm 1336Wilhelmok.1300 zm.ok. 1350Gerard
99Marcin 1337Marcin wielkorządca sandomierskiok.1300 zm.ok. 1351
100Michał 1338Michałok.1290 zm.ok. 1340
101Mikołajok.1338Mikołajok.1290 zm.ok. 1340
102Brześcia (z) 1339Jan z Brześciaok.1320 zm. 25.11.1376Rudger z Brześcia
103Kożuchowski 1339Mikołaj "Kożuch" Kożuchowski z Kożuchowa h. Bogoriaok.1309 zm. 22.11.1374Mikołaj
104Mikołajok.1339Mikołaj (kantor wiślicki)ok.1300 zm.ok. 1350
105Banczok.1340Henryk Banczok.1310 zm. 1365
106Cudzinowskiok.1340Ubisław Cudzinowski z Cudzinowic (kan. koleg. św. Michała na zamku)ok.1302 zm.ok. 1347
107Księskiok.1340Piotr Księski z Książaok.1310 zm.ok. 1355Adam z Książa
108Ostrowskiok.1340Jan I "Grot" Ostrowski ze Słupczy h. Rawicz, biskup 1292 zm. 1347Prandota IIAnna Słupska
109Świętopełk 1341Świętopełkok.1320 zm.ok. 1370Mszczuj
110Tomisław 1341Tomisławok.1300 zm.ok. 1350Jakub
111Dziwisz 1342Dziwisz (Dionizy)ok.1320 zm.ok. 1370Prędota
112Lipy (z) 1342Henryk z Lipy (syn barona czeskiego)ok.1310 zm.ok. 1360Jan z Lipy
113Meckenbach (z) 1342Dytmar z Mecknbachok.1320 zm.ok. 1380
114Sedlcan (z) 1342Włoszek z Sedlcanok.1300 zm.ok. 1350Stefan
115Chmielnika (z) 1343Werner z Chmielnika h. Porajok.1300 zm.ok.. 1348Ninogniew z Chmielnika
116Veroli (z) 1343Leonard z Veroliok.1300 zm.ok. 1350
117Jan 1344Janok.1300 zm.ok. 1350sędzia
118Certiok..1345Mikołaj Certiok.1300 zm.ok. 1350Piotr Certi
119Jan 1345Janok.1300 zm.ok. 1350Henryk
120Mikołajok.1345Mikołaj (wielkorządca bp. Jana Grotowica)ok.1300 zm.ok. 1350
121Piast 1345Bolesław ks. Piastok.1331 zm. 23.7.1356Kazimierz ks. PiastEufemia ks. Piast
122Franczkook.1346Franczkook.1300 zm.ok. 1350
123Tarnowa (z) 1346Niewstąp z Tarnowa h. Leliwaok.1300 zm.ok. 1350Spicimierz z Dębna Tarnowa i MelsztynaStanisław z Bogoryi i Skotnik c. Piotra
124Caussinh (z) 1347Arnaud z Caussinhok.1320 zm. 29.10.1371
125Henryk 1347Henrykok.1310 zm.ok. 1360Herman
126Jan 1347Janok.1300 zm.ok. 1350Geszko
127Kurozwęcki 1347Mikołaj Kurozwęcki z Kurozwąk h. Porajok.1315 zm.ok. 1374Zawisza Czestkowicz
128Raciborza (z) 1347Jan z Raciborzaok.1310 zm.ok. 1360Dzieczko
129Lutogniewa (z) 1348Jan z Lutogniewa h. Doliwaok.1310 zm. 14.2.1374Jan
130Gostynia (z) 1349Piotr z Gostyniaok.1320 zm. 18.4.1373Konrad
131Kościelecki 1349Włodek Kościelecki z Kościelca, z Brzeska h. Zabawaok.1320 zm.ok. 1377
132Pogorzeli (z) 1349Sambor z Pogorzeliok.1320 zm.ok. 1390Henryk
133Begonis 1350Piotr Begonisok.1330 zm.ok. 1380
134Brzezia (z)ok.1350Jakub z Brzezia h. Doliwaok.1300 zm.ok. 1355Świętosław
135Czopchok.1350Henryk "Czopch"ok.1300 zm.ok. 1350
136Durok.1350Franciszek "Dur"ok.1300 zm. 1.10.1353
137Kozielskiok.1350Jan Kozielski z Koźla h. Rolaok.1301 zm.ok. 1360
138Morawian (z)ok..1350Piotr z Morawianok.1300 zm. 28.10.1354
139Opatowca (z) 1350Wojciech z Opatowcaok.1310 zm. 8.1360Jan
140Ostrowa (z)ok..1350Jan "Kinola" z Ostrowa h. Leszczycok.1300 zm. 1366Jan kaszt.kruszwic.
141Paszko 1350Paszko z Tomczycok.1300 zm.ok. 1350
142Rajska (z) 1350Piotr z Rajskaok.1300 zm.ok. 1350
143Stanisławic (ze)ok..1350Jan ze Stanisławicok.1310 zm.ok. 1360
144Tomczycok.1350Klemens Tomczycok.1300 zm.ok. 1350
145Wierzynek 1350Mikołaj Wierzynekok.1340 zm.ok. 1390Mikołaj Wierzynek
146Bochni (z) 1351Andrzej z Bochniok.1310 zm.ok. 1360Mikołaj z Bochni
147Dobczyc (z) 1351Radomir z Dobczycok.1310 zm.ok. 1360Florian
148Kulpen (z) 1351Jan z Kulpenok.1300 zm. 6.4.1354
149Rogienic (z) 1351Spytek z Rogienic h. Porajok.1320 zm.ok. 1376
150Stanisław 1351Stanisławok.1310 zm.ok. 1360
151Czestek 1352Czestek (krewny bp. Bodzęty z Wrześni)ok.1310 zm.ok. 1360Dobiesław
152Jakubowic (z) 1352Tomisław z Jakubowicok.1310 zm.ok. 1360
153Mokrska 1352Florian z Mokrska h. Jelitaok.1330 zm. 1380Piotr
154Wiśniowej (z) 1352Dobiesław prawd. Z Wiśniowej (kuzyn abpa Jarosław Bogorii) ok.1330 zm.ok. 1400Stępota
155Kurozwęcki 1353Zawisza Kurozwęcki h. Poraj (krewny bp. Bodzęty)ok.1330 zm. 12.1.1382Dobiesław
156Łekna (z) 1353Zbylut z Łekna h. Pałukaok.1320 zm.ok. 1369Zbylut z Łekna
157Świeszkowic (ze) 1353Świesław ze Świeszkowicok.1320 zm. 2.4.1374Wojsław ze Świeszkowic
158Michał 1354Michałok.1310 zm.ok. 1360
159Turbi (z) 1354Wojciech z Turbiok.1300 zm. 15.12.1383Krystyn
160Wierzynek 1354Daniel Wierzynekok.1320 zm. 3.6.1371Mikołaj Wierzynek
161Piotr 1355Piotrok.1320 zm.ok. 1370
162Świeszkowic (ze) 1355Maciej ze Świeszkowicok.1330 zm. 26.10.1396Wojsław ze Świeszkowic
163Bundlewski 1357Mikołaj Bundlewski (Bandlewski)ok.1300 zm. 1382Mikołaj
164Kobylański 1357Jan "Suchywilk" z Gułtów Kobylański h. Grzymałaok.1320 zm. 5.4.1382Przecław?? Z Bogorii (siostra bp. Jarosława)
165Szynczyc (z) 1357Filip z Szynczyc h. Rogalaok.1320 zm.ok. 1370Wawrzyniec z Szynczyc
166Wola 1357Maciej "Wola" h. Rogala (brat Filipa z Szynczyc)ok.1330 zm. 17.9.1382Wawrzyniec
167Bodzata 1359Bodzęta Bodzata z Kossowic h. Szeligaok.1327 zm. 26.12.1388Wisław
168Czelejok.1359Jan "Czelejów" Czelej h. Awdaniecok.1329 zm.ok. 1374Mścigniew Czelej, woj.. Krak
169Gerard 1359Gerardok.1320 zm. 1372
170Janok.1359Jan (prepozyt kielecki)ok.1320 zm.ok. 1370
171Kurnika (z) 1359Mikołaj z Kurnika h. Łodziaok.1327 zm. 18.3.1382Mikołaj z Będlewa
172Sówka 1359Stanisław Sówka z Gulczewa h. Prawdzicok.1330 zm.ok. 1380Jan Sówka, kaszt. dobrz.
173Brudzewskiok.1360Jan Brudzewski z Brudzewa h. Pomianok.1317 zm. 1375
174Buska (z) 1360Jan z Buskaok.1330 zm. 5.11.1381Dobromir z Buska
175Duninok.1360Stanisław Jan Dunin ze Skrzynna h. Łabędźok.1340 zm. 5.11.1372
176Gołańczy (z)ok..1360Maciej z Gołańczy h. Pałukaok.1285 zm. 16.5.1368Sławnik
177Lesseczsecz (z)ok..1360Wojciech z Lesseczseczok.1310 zm.ok. 1360Jan
178Żegota 1360Żegotaok.1320 zm.ok. 1380Śmił
179Bodzęta 1361Bodzęta (krewny Bodzęty z Wrześni)ok.1320 zm.ok. 1370
180Jan 1362Janok.1320 zm. 1.10.1375Jarand
181Jan 1362Jan archidiakon sandomierskiok.1330 zm.ok. 1380
182Jan 1362Jan rektor w Dzierążniok..1320 zm. 24.3.1374
183Lściński 1362Zawisza Lściński z Lścina h. Porajok.1334 zm.ok. 1373Ninogniew
184Zawisza 1362Zawiszaok.1320 zm.ok. 1370Gomółka
185Grotowic 1363Jan Grotowic h. Rawaok.1330 zm. 13.4.1388Jakub Grotowic (sędzia sand)
186Rzeszowa (z) 1363Jan z Rzeszowa h. Półkozic (brat Jana) 1347 zm.ok. 1400Pakosławic
187Książa (z) 1364Jakub z Książaok.1320 zm. 4.10.1374Wacław z Książa
188Łodzki 1364Piotr Łodzki z Łodzi h. Łodziaok.1320 zm. 1373Wojciech
189Mieczsław 1364Mieczsławok.1350 zm. 1403Adam
190Pępic (z) 1364Piotr z Pępicok.1330 zm.ok. 1380
191Schellindorf (z) 1364Luter z Schellindorfok.1325 zm.ok. 1375Tamon
192Wojciech 1364Wojciechok.1330 zm.ok. 1380Spytek
193Żegota 1364Żegotaok.1320 zm. 7.4.1378
194Paweł 1365Pawełok.1310 zm.ok. 1365Piotr
195Piast 1365Bolesław ks. Piastok.1350 zm. 4.3.1394Wacław ks. PiastAnna ks. Piast
196Piotr 1365Piotrok.1320 zm.ok. 1370Stanisław
197Wierzynek 1365Jan Wierzynek 1349 zm.ok. 1400Mikołaj
198Pielgrzym 1366Pielgrzym (Peregryn)ok.1310 zm.ok. 1366Mieczsław
199Suchywilkok..1366Mikołaj Suchywilk h. Grzymałaok.1320 zm.ok. 1370Cztan
200Śremu (ze) 1366Maciej ze Śremuok.1320 zm.ok. 1370Marcin
201Czyżowski 1367Michał "Niedźwiedź" Czyżowski z Czyżowa h. Półkozicok.1334 zm. 1387StanisławKlara ??
202Krakowa (z) 1367Stanisław z Krakowaok.1330 zm.ok. 1380Piotr, s. Winrycha
203Nowego Dworu (z) 1367Dobrogost z Nowego Dworuok.1350 zm. 14.9.1401Tomisław z Nowego Dworu
204Tarczka (z) 1367Jan z Tarczkaok.1330 zm. 14.9.1379Hildbrand
205Jan 1368Jan prepozyt sandomierskiok.1320 zm.ok. 1370
206Bonczonisok.1370Odolen Bonczonisok.1330 zm.ok. 1380
207Góry (z) 1370Mieczsław z Góryok.1342 zm.ok. 1387Mieczysław z Góry
208Kalińskiok.1370Jan Kaliński z Kaliny h. Topórok.1349 zm. 1383
209Kiełbasaok.1370Jan Kiełbasaok.1339 zm.ok. 1384
210Czarnkowa (z) 1371Jan z Czarnkowaok.1330 zm. 5.4.1387Bogumił
211Góry (z) 1371Dziwisz z Góry (nepos Floriana z Mokrska)ok.1340 zm. 1373Mieczsław z Góry
212Knyszyna (z) 1371Michał z Knyszyna h. Jelitaok.1350 zm.ok. 1400Piotr
213Meynardi 1371Wilhelm Meynardiok.1320 zm.ok. 1374
214Mudlicza (de) 1371Jan de Mudliczaok.1330 zm.ok. 1380
215Skroniowa (ze) 1371Mikołaj "Kula" ze Skroniowa h. Jastzębiecok.1350 zm. 1403Andrzej
216Stanisław 1371Stanisław (pleban Wszystkich Świętych)ok.1330 zm.ok. 1380
217Ursinis (de) 1371Jakub de Ursinisok.1330 zm. 13.8.1379
218Węgleszyna (z) 1371Tomisław z Węgleszyna h. Jelitaok.1330 zm.ok. 1380Dziwisz
219Zawichostu (z) 1371Piotr z Zawichostuok.1320 zm.ok. 1370Bartłomiej
220Brześcia (z) 1372Wojciech z Brześciaok.1330 zm.ok. 1380
221Korabiewski 1372Jan Korabiewski h. Szarżaok.1350 zm.ok.. 1410Andrzej "Rudica"
222Rzeszowa (z) 1372Jan z Rzeszowa h. Półkozic (brat Jana)ok.1350 zm. 12.8.1436Pakosławic
223Flandrini 1373Piotr Flandriniok.1330 zm. 23.1.1381
224Kępy (z) 1373Wawrzyniec z Kępyok.1330 zm.ok. 1380Wincenty
225Opatowca (z) 1373Hynek z Opatowcaok.1340 zm.ok. 1390
226Przezwodów (z) 1373Dziersław z Przezwodów h. Rawaok.1330 zm.ok. 1380Sięgniew z Przezwodów
227Szczekocin (ze) 1373Jan ze Szczekocin h. Odrowążok.1340 zm.ok. 1390Piotr kszt.sąd.
228Broniszowa (z) 1374Michał z Broniszowaok.1340 zm. 24.11.1387
229Jakub 1374Jakubok.1330 zm.ok. 1380Wigand
230Książa (z) 1374Wacław z Książaok.1330 zm.ok. 1380
231Mikołaj 1374Mikołajok.1330 zm.ok. 1380Loen
232Podegrodzia (z) 1374Michał z Podegrodziaok.1340 zm.ok. 1390
233Radlica 1374Jan Radlica h. Korabok.1340 zm. 12.1.1392Michał
234Vidzaeok.1374Stanisław Vidzaeok.1320 zm.ok. 1370
235Boguchwał 1375Boguchwałok.1330 zm.ok. 1380Jan
236Gotartowskiok.1375Mszczuj "Lis" Gotartowski z Gotartowic h. Lisok.1344 zm. 10.6.1386Świętopełk Goratowski
237Horborch 1375Wilhelm Horborchok.1330 zm. 1884
238Jan 1375Janok.1330 zm. 31.5.1383Gerard
239Krakowa (z) 1375Konrad z Krakowaok.1330 zm.ok. 1380Jordan
240Kalisz 1376Mikołaj Kalisz z Toruniaok.1350 zm.ok. 1404
241Malesec (z) 1376Gwido z Malesecok.1340 zm. 1412
242Szańca (z) 1376Świętosław z Szańcaok.1330 zm. 25.1.1388Grzegorz z Szańca
243Jan 1377Jan kustosz krakowskiok.1330 zm.ok. 1380
244Janok.1378Janok.1330 zm.ok. 1380Wilczek
245Mokrski 1378Dziwisz Mokrski z Pacanowa i Mokrska h. Jelitaok.1370 zm. 4.5.1431Klemens
246Pieniążek 1378Mikołaj Pieniążek z Węchadłowa h. Jelitaok.1350 zm. 30.5.1432Mikołaj
247Chęcin (z) 1379Jan z Chęcinok.1330 zm.ok. 1380
248Czułaok..1379Mikołaj "Czuła"ok.1330 zm.ok. 1380
248Krzelowa (z) 1379Niemierza z Krzelowa h. Lisok.1349 zm. 5.9.1427Mikołaj z KrzelowaElżbieta
249Łubnicy (z) 1379Klemens z Łubnicy h. Jastrzębiec (brat Wojciecha abp. gnieź)ok.1400 zm. 1497Dziersław
250Marek 1379Marek (kustosz sandomierski)ok.1340 zm.ok. 1390
251Piotr 1379Piotr (scholastyk kielecki)ok.1330 zm.ok. 1380
252Tęczyński 1379Nawój Tęczyński h. Topórok.1340 zm. 1394Andrzej
253Wataj 1379Jan "Wataj" h. Awdaniecok.1330 zm. 1381
254Biskupskiok.1380Marek Biskupski z Pilchowic h. Niesobiaok.1353 zm. 1395
255Garlickiok.1380Jan Garlicki z Garlicyok.1331 zm. 1381
256Komornik (z) 1380Mikołaj z Komornikok.1350 zm. 22.1.1399Michał
257Pomorzaninok..1380Jan Pomorzanin z Prusok.1340 zm. 15.9.1391
258Solca (z)ok.1380Abraham z Solcaok.1370 zm.ok. 1421Jan z Solca
259Chmielika (z) 1381Sieciej z Chmielika h. Porajok.1350 zm.ok. 1400
260Przezwodów (z) 1381Abraham z Przezwodów z. Mominy h. Rawaok.1360 zm.ok. 1410Sięgniew z Przezwodów
261Strosberg 1381Mikołaj Strosbergok.1370 zm. 1413
262Śreczkowski 1381Maciej ze Śreczkowa Śreczkowski h. Doliwaok.1340 zm.ok. 1390
263Turska (z) 1381Marek z Turskaok.1340 zm. 10.2.1390Boksa
264Gorzkowski 1382Mikołaj Gorzkowski z Gorzkowa h. Gierałtok.1360 zm. 1414Piotr Gorzkowski
265Kurozwęcki 1383Mikołaj Kurozwęcki z Kurozwąk h. Porajok.1353 zm.ok. 1413Dobiesław
266Łapanowski 1388Mikołaj Łapanowski z Łapanowa h. Śreniawaok.1358 zm.ok. 1429Zbigniew
267Krolewskiok.1390Sulisław Krolewski z Krolowic, dawniej zwanych Królewicamiok.1336 zm. 1397
268Krolewskiok.1390Włościbor Krolewski z Krolowic, dawniej zwanych Królewicamiok.1356 zm. 1398
269Krzyszkowskiok.1390Mieczysław Krzyszkowski h. krzyszkowski (kan. katedralny)ok.1338 zm. 1403
270Roderikok.1390Roderikok.1340 zm.ok. 1395
271Strzeliczok.1390Piotr Strzeliczok.1370 zm.ok. 1420
272Wołowa (z)ok.1390Wawrzyniec z Wołowaok.1360 zm.ok. 1430Piotr
273Chmieleckiok.1400Sieciech Chmielecki z Chmielika h. Porajok.1347 zm.ok. 1406
274Cielątkook.1400Marcin Cielątko h. Kuszabaok.1373 zm. 1410
275Drohickiok.1400Jan ks. Drohickiok.1360 zm.ok. 1416
276Knyszyńskiok.1400Michał Knyszyński z Knyszyna h. Jelitaok.1342 zm.ok. 1409
277Komornik (z)ok.1400Mikołaj z Komornikok.1345 zm.ok. 1412
278Łaski 1400Pielgrzym Peregryn Łaski z Łaska h. Korabok.1369 zm. 1418WojciechKatarzyna Gruszczyńska h. Poraj
279Nasiechowic (z)ok.1400Zbigniew z Nasiechowic h. Gryfok.1360 zm.ok. 1410
280Pilchowic (z)ok.1400Marek "Złodziej" z Pilchowicok.1360 zm.ok. 1410
281Szafraniec 1400Jan Szafraniec h. Starykońok.1370 zm. 1433Piotr
282Moskorzowa (z) 1408Mikołaj z Moskorzowa h. Pilawaok.1370 zm.ok. 1420
283Duninok.1410Dominik Donin Donyn Dunin de Vylka (Wółka) h. Łabędźok.1370 zm. 1418Andrzej?? Lanckorońska
284Gnoińskiok.1410Zbigniew Gnoiński z Gnojna h. Grzymałaok.1368 zm.ok. 1415
285Grzymałaok.1410Grzymała Grzymała z Zalesia-Grzymały h. Grzymałaok.1379 zm.ok. 1424
286Korabiewskiok.1410Jan Korabiewski z Korabiewic h. Ossoryaok.1359 zm.ok. 1420Andrzej "Rudica"
287Kulaok.1410Mikołaj Kula ze Skroniowa h. Jastrzębiecok.1341 zm.ok. 1418
288Kuropatwaok.1410Piotr Kuropatwa z Grodziny h. Śreniawa (kan. katedralny)ok.1356 zm.ok. 1415
289Oleśnickiok.1410Piotr z Krzyżanowic Oleśnicki h. Dębnook.1360 zm. ??ZbigniewMałgorzata Kurozwęcka
290Kamieniecki 1415Mikołaj Kamieniecki z Moskorzowa h. Pilawaok.1378 zm. 1445Klemens
291Bielok.1420Henryk Biel z Błeszna i Białej h. Ostojaok.1352 zm.ok. 1429
292Borzykowskiok.1420Pełka Borzykowski z Borzykowej h. Łodziaok.1389 zm.ok. 1434
293Jarockiok.1420Mikołaj Jarocki z Jarocina h. Zarembaok.1360 zm. 1433Beniamin (Bieniak)
294Kobylińskiok.1420Piotr Kobyliński z Kobylina h. Łodziaok.1368 zm.ok. 1427
295Kurdwanowskiok.1420Jakub Kurdwanowski z Kurdwanowa h. Syrokomla (kan. katedralny)ok.1341 zm. 1425
296Kurdwanowskiok.1420Szymon Kurdwanowski z Kurdwanowa h. Syrokomlaok.1367 zm.ok. 1431
297Kuropatwaok.1420Jan Kuropatwa h. Śreniawaok.1384 zm.ok. 1431
298Lubańskiok.1420Mikołaj Lubański z Lubani h. Grzymałaok.1382 zm. 1432
299Łaskiok.1420Michał Łaski z Łaska h. Korabok.1370 zm.ok.1430WojciechKatarzyna Gruszczyńska h. Poraj
300Niemierzaok.1420?? Niemierza h. Nałęczok.1380 zm.ok. 1430
301Świnkaok.1420Adam Świnka z Zielonejok.1390 zm. 1434
302Radzimińskiok.1421Klemens Radzimińskiok.1380 zm.ok. 1430
303Koziebrodzki 1426Jan Koziebrodzki z Koziebród h. Jastrzębiecok.1396 zm. 1451Paweł
304Oporowski 1428Władysław Oporowski h. Sulimaok.1390 zm. 1453MikołajKrystyna ze Służewa h. Pomian
305Brudzewskiok.1430Paweł Brudzewski z Brudzewa h. Dołęgaok.1384 zm. 1435
306Falkowskiok.1430Jan Falkowski z Falkowa h. Doliwaok.1370 zm.ok. 1436
307Goworzyńskiok.1430Marcin Goworzyński z Goworzyna h. Dębnook.1394 zm.ok. 1439
308Jakubkowic (z)ok.1430Zygmunt z Jakubkowicok.1378 zm. 1441
309Kołudzkiok.1430Dobiegniew Kołudzki z Kołudy h. Kotwica Morskaok.1398 zm.ok. 1443
310Kozłowskiok.1430Mikołaj Kozłowski h. Lisok.1398 zm. 1443MściwojŚwiętochna
311Lubańskiok.1430Jan Lubański z Lubani h. Grzymałaok.1386 zm.ok. 1437
312Lubstowskiok.1430Piotr "Wisz" Lubstowski z Lubstowa h. Leszczycok.1380 zm.ok. 1442
313Mikołajok.1430Mikołaj ok.1388 zm.ok. 1444
314Krzyżanowski 1432Dziersław Krzyżanowski z Krzyżanowic h. Dębnook.1398 zm.ok. 1485Piotr
315Oleśnicki 1432Dziersław Oleśnicki z Krzyżanowic 1410 zm.ok. 1472Piotr Oleśnicki z Krzyżanowic
316Oleśnicki 1435Jakub Oleśnicki z Sienna h. Dębno 1413 zm. 1476DobiesławKatarzyna Gorajska
317Długosz 1436Jan "starszy" Długosz z Niedzielska, Kociny, Parzymiech, Grabowej i Czer h. Wieniawa 1415 zm.ok. 1495Jan z NiedzielskaBeata z Borówna h. Śreniawa
318Chrząstowskiok.1440Piotr Chrząstowski z Chrząstowa h. Kościeszaok.1377 zm. 1452
319Elgotok.1440Jan Elgot ze wsi Elgoty v. Lgoty h. Wieniawaok.1402 zm. 1452
320Głębockiok.1440Stanisław Głębockiok.1395 zm. 1445
321Lasockiok.1440Mikołaj Lasocki z Lasotek h. Dołęgaok.1394 zm. 1450MichałGrzymisława ??
322Lgockiok.1440Jan Lgocki ze Lgoty h. Wieniawaok.1386 zm. 1452
323Modliszewskiok.1440Maciej "Driga" Modliszewskiok.1410 zm.ok.1450Niemierza
324Reyok.1440Jan Rey z Szumska h. Okszaok.1410 zm. 1468
325Dunin-Krajewski 1442Piotr "Cieśla" Dunin-Krajewski z Krajewa h. Łabędźok.1384 zm.ok. 1468Andrzej
326Tarnowski 1445Jan Rafał Tarnowski z Tarnowa h. Leliwaok.1420 zm. 1463JanElżbieta de Sternberg
327Chebdaok.1450Jan Chebda z Niewiesza h. Pomianok.1374 zm.ok. 1458
328Chmielnika (z)ok.1450Grzegorz z Chmielika h. Grzymała (kan. koleg. św. Michała na zamku)ok.1414 zm.ok. 1459
329Dziekanowskiok.1450Jan Dziekanowski z Dziekanowic h. Wieniawaok.1411 zm.ok. 1456
330Grocholskiok.1450Jakub Grocholskiok.1404 zm.ok. 1475Piotr
331Hinekok.1450Jan Hinek z Zagorzan h. Topór (kan. św. Idziego)ok.1404 zm.ok.1459
332Oleśnickiok.1450Zbigniew Oleśnicki z Oleśnicy h. Dębno 1389 zm. 1455JanDobrochna Jaxa-Rożen
333Rogy (de)ok.1450Decius de Rogyok.1410 zm.ok. 1460
334Strzęboszok.1450Tomasz Strzębosz h. Jastrzębiecok.1410 zm.ok. 1460
335Roy 1451Stanisław Roy (Rey?)ok.1420 zm.ok. 1464
336Oleśnicki 1452Dymitr Oleśnicki z Oleśnicy h. Dębnook.1420 zm. 1465DobiesławKatarzyna Gorajska
337Tęczyński 1453Jan z Tęczyna h. Topórok.1430 zm.ok. 1480JanBarbara Dąbrowska
338Koniecpolski 1454Jakub Koniecpolski z Koniecpola h. Pobógok.1422 zm. 1481JanDorota Oleśnicka z Sienna h. Dębno
339Pniewski 1454Piotr Pniewskiok.1400 zm. 1480Jan
339Reyok..1454Jan Rey z Bolechowic h. Okszaok..1400 zm.ok. 1450
340Giebułtowskiok.1455Michał Giebułtowski z Giebułtowaok.1410 zm.ok. 1455
341Rokenburgok.1457Kasper Rokenburgok.1410 zm.ok. 1460
342Brzezia (z)ok.1460Jan z Brzezia h. Doliwaok.1399 zm. 1471
343Bylinaok.1460Mikołaj Bylina z Leszczyny h. Belinaok.1418 zm. 1474
344Chorążycok.1460Piotr Chorążyc z Rogów i Wrocimowic h. Półkozicok.1395 zm.ok. 1466
345Czajkaok.1460Stanisław Czajka z Oleśnicy, Krzczonowic i Ruskowa h. Dębnook.1426 zm.ok. 1473
346Czajkaok.1460Zbigniew Czajka z Oleśnicy, Krzczonowic i Ruskowa h. Dębnook.1425 zm.ok. 1470
347Częstockiok.1460Jakub Częstocki z Częstocic h. Awdaniecok.1423 zm.ok. 1468
348Długoszok.1460Jan "młodszy" Długosz z Niedzielska h. Wieniawa (kan. katedralny)ok.1420 zm. 1471Jan z NiedzielskaBeata z Borówna h. Śreniawa
349Lasockiok.1460Abraham Lasocki z Lasotek h. Dołęgaok.1416 zm.ok. 1472
350Oporowski 1460Andrzej Oporowski h. Sulimaok.1430 zm. 1483Piotr?? Chrząstowska
351Tęczyński 1460Sędziwój Tęczyński h. Topórok.1420 zm.ok. 1470JanBarbara Dąbrowska
352Gruszczyński 1466Marcin Gruszczyński z Gruszczyc h. Porajok.1413 zm. 1469JanMałgorzata z Naramowic h. Łodzia
353Boryszewski 1468Andrzej Boryszewski z Boryszowic h. Porajok.1445 zm. 1510Mikołaj (kuchmistrz król)
354Bieniaszok.1470Benedykt Bieniasz Łopieński z Łopiennaok.1430 zm. 1480
355Dąbrowskiok.1470Piotr Dąbrowski z Dąbrówki-Zabłotnej h. Nieczujaok.1423 zm.ok. 1474
356Dominikowskiok.1470Jakub Dominikowski z Dominikowa h. Grzymałaok.1424 zm.ok. 1483
357Głębockiok.1470Mikołaj Głębockiok.1386 zm.ok. 1483
358Kobylińskiok.1470Stanisław Kobyliński z Kobylinaok.1429 zm.ok. 1480
359Księskiok.1470Mikołaj Księski z Książa h. Łodziaok.1410 zm. 1478
360Lubatowskiok.1470Piotr Lubatowski z Lubatowej h. Półkozicok.1429 zm.ok. 1479
361Oleśnickiok.1470Mikołaj Oleśnicki z Oleśnicy h. Dębnook.1420 zm. 1484DobiesławKatarzyna Gorajska
362Gruszczyński 1472Jan Gruszczyński z Gruszczyc h. Porajok.1442 zm. 1517BartłomiejJadwiga z Żelaznej
363Kurozwęcki 1476Krzesław Kurozwęcki z Kurozwąk h. Porajok.1429 zm. 1503Krzysław "Półtorabek"Ewa Czerny z Goszyc
364Błędowskiok.1480Maciej Błędowski z Błędowa h. Półkozicok.1415 zm.ok. 1490Gotard
365Dąbrowskiok.1480Adam Dąbrowskiok.1450 zm. 1494
366Dunin-Prymusok.1480Mikołaj Dunin-Prymus z Krajowa h. Łabędźok.1428 zm. 1498
367Gajewskiok.1480Wojciech Gajewski z Gaju h. Jelitaok.1438 zm. 1488
368Grocholskiok.1480Bernard Grocholski h. Syrokomlaok.1440 zm.ok.1490
369Karnicki "Siestrzanek"ok.1480Dersław Siestrzanek-Karnicki z Karnic h. Kościeszaok.1418 zm.ok. 1487
370Kazanowskiok.1480Jerzy Grzegorz Kazanowski z Kazanowa h. Grzymała (kan. koleg. św. Jerzego na zamku)ok.1392 zm.ok. 1490
371Księskiok.1480Wojciech Księski z Książa h. Łodziaok.1421 zm. 1492
372Kurozwęckiok.1480Stanisław Kurozwęcki z Kurozwąk h. Porajok.1426 zm.ok. 1490Krzysław "Półtorabek"Ewa Czerny z Goszyc
373Oleśnickiok.1480Zbigniew Oleśnicki z Oleśnicy h. Dębnook.1430 zm. 1493Jan "Głowacz"Anna Tęczyńska h. Topór
374Kościelecki 1489Mikołaj Kościelecki z Kościelca h. Ogończykok.1435 zm. 1518MikołajDorota Pniewska z Pniew
375Czechosławic (z)ok.1490Jan "Lanka" z Czechosławicok.1456 zm.ok. 1503
376Dunin-Krajewskiok.1490Mikołaj Dunin-Krajewski z Krajowa h. Łabędźok.1430 zm. 1498Jan "Primus"Anna ??
377Krzyckiok.1490Mikołaj Krzycki z Krzycka h. Kotwiczok.1460 zm. 1504MikołajElżbieta Anna Tomicka h. Łodzia
378Lubrański 1490Bernard Lubrański z Lubrańca h. Godziembaok.1444 zm. 1499Rupert ?? Boleścic
379Lubrański 1490Jan Lubrański z Lubrańca h. Godziembaok.1442 zm. 1520Rupert?? Boleścic
380Łabiskiok.1490Andrzej Łabiski z Łabiszyna i Łabiszynkaok.1431 zm. 1498
381Oświecimiaok.1490Jan (Sacranus) z Oświęcimia h. Wieniawa 1443 zm. 1527
382Wiślickiok.1490Stanisław Wiślicki z Korytnicy h. Jelitaok.1436 zm.ok. 1495
383Oleśnicki 1494Zygmunt Oleśnicki z Oleśnicy h. Dębnook.1460 zm.ok.1510 JanBarbara Wątróbka h. Oksza
384Łaski 1497Jan Łaski z Łaska h. Korab 1456 zm. 1531AndrzejBarbara ?? h. Nowina
385Bostkowskiok.1500Jan Bostowski h. Białynia (kan. katedralny)ok.1445 zm.ok. 1505
386Brandyszok.1500Jan Brandysz h. Radwanok.1461 zm.ok. 1506
387Chorążycok.1500Paweł Chorążyc h. Półkozicok.1446 zm.ok. 1504
388Kijowskiok.1500Wojciech Kijowski h. Ogończykok.1456 zm. 1506
389Krotoskiok.1500Jan Krotoski z Krotoszyna h. Leszczycok.1440 zm. 1512
390Lubrański 1500Grzegorz Lubrański z Lubrańca h. Godziembaok.1415 zm. 1500BernardAnna Ogon h. Ogończyk
391Łąkaok.1500Jan Łąka z Czechosławic h. Nałęczok.1431 zm.ok. 1509
392Miechowitaok.1500Maciej Karpiga z Miechowa 1457 zm. 1523
393Rabsztyńskiok.1500Andrzej Rabsztyński z Tenczyna h. Topórok.1470 zm. 1509JanBarbara z Woli Konińskiej h. Rawicz
394Karnkowski 1503Jan Karnkowski z Karnkowa h. Junosza 1472 zm. 1538MikołajDorota Fenna Korytko h. Jelita
395Myszkowski 1504Benedykt Myszkowski h. Jastrzębiecok.1470 zm.ok.1520PiotrAgnieszka Kobylańska h. Grzymała
396Tarło 1506Stanisław Tarło z Podhajec h. Topórok.1480 zm. 1544StanisławMałgorzata Magier h. Szeliga
397Boturzyńskiok.1510Jan Boturzyński z Boturzyna h. Czewojaok.1474 zm. 1524
398Bużeńskiok.1510Spytek Bużeński z Bużenina h. Porajok.1474 zm.ok. 1519
399Czepielok.1510Mikołaj Czepiel h. Korabok.1468 zm. 1518
400Drzewicki 1510Walerian Drzewicki z Drzewicy h. Ciołekok.1480 zm. 1510JakubKatarzyna Libiszowska h. Wieniawa
401Gosławskiok.1510Jan Gosławski z Gosławic h. Wieniawaok.1440 zm.ok. 1517
402Grodzickiok.1510Maciej Grodzickiok.1444 zm. 1517
403Leźnickiok.1510Feliks Leźnicki z Leźnicy Wielkiej i Małejok.1474 zm. 1524
404Łąckiok.1510Mikołaj Łąckiok.1474 zm.ok. 1519
405Olkusza (z)ok.1510Walenty z Olkusza h. Pilawaok.1472 zm.ok. 1517
406Wapowskiok.1510Piotr Wapowski z Radochonic h. Nieczujaok.1460 zm. 1530
407Leszczyński 1512Rafał Leszczyński z Leszna h. Wieniawaok.1474 zm. 1527KasperZofia Oporowska
408Łaski 1512Andrzej Łaski z Łaska h. Korabok.1467 zm. 1512AndrzejBarbara z Rębieszowa h. Grzymała
409Konarski 1513Jan Konarski z Konar h. Awdaniec 1486 zm.ok. 1537Andrzej?? Strzelecka h. Doliwa
410Rożnowski 1517Tomasz Rożnowski h. Samson (nagrob) h. Ogończyk (Łętowski)ok.1490 zm. 21.1.1540
411Zamojski 1517Mikołaj Zamojski z Zamościa h. Jelita 1472 zm. 1532FlorianAnna Komorowska
412Łaski 1518Jan Łaski z Łaska h. Korab 1499 zm. 1560JarosławZuzanna Bąk h. Zadora
413Oleśnicki 1519Stanisław Oleśnicki z Oleśnicy h. Dębno 1469 zm. 1539Feliks JanKatarzyna Gruszczyńska
414Arciszewskiok.1520Jakub Arciszewski z Arciszewa v. Erciszewa, v. Horciszewok.1480 zm. 1530
415Brzanszowskiok.1520Jan Brzanszowski z Brzączowic h. Nowinaok.1482 zm.ok. 1527
416Charbowskiok.1520Mikołaj Charbowski z Charbowa h. Sulimaok.1423 zm.ok. 1527
417Choteckiok.1520Rafał Chotecki z Chotczy h. Nabramok.1490 zm. 1531
418Czuryłook.1520Florian Czuryło h. Korczakok.1489 zm. 1534Michał JanDorota
419Kościeskiok.1520Maciej Kościeski z Kościeszek h. Kościeszaok.1453 zm.ok. 1532
420Telińskiok.1520Julian Teliński h. Ostojaok.1480 zm. 1531
421Chemłmski 1521Julian Chełmski z Chełmu i Woli h. Ostojaok.1491 zm. 1531MikołajAnna z Chełmu
422Konarski 1521Jan Konarski z Konar h. Awdaniecok.1491 zm. 1588StanisławZofia lanckorońska h. Zadora
423Opaliński 1523Sebastian Opaliński z Bnina h. Łodziaok.1480 zm. 1538PiotrAnna Leżeńska h. Nałęcz
424Krzycki 1528Jan Krzycki z Krzycka h. Kotwiczok.1495 zm.ok. 1545PiotrZofia Suchorzewska
425Bełzaok.1530Marcin Bełza h. Bełzaok.1492 zm. 1542
426Bielok.1530Stanisław Biel z Nowego Miastaok.1497 zm.ok. 1542
427Branickiok.1530Sebastian Branicki h. Korczakok.1488 zm. 1544
428Choińskiok.1530Jan Choiński z Chojna h. Awdaniecok.1488 zm. 1538
429Ciołekok.1530Erazm Ciołek h. Sulimaok.1492 zm. 1546
430Czaśnickiok.1530Stanisław Czaśnicki z Czaśnik h. Trąbyok.1480 zm.ok. 1543
431Czernyok.1530Jan Czerny h. Nowinaok.1496 zm.ok. 1541
432Gajowskiok.1530Jan Gajowskiok.1489 zm.ok. 1534
433Jakubowskiok.1530Jan Jakubowski z Jakubowa h. Porajok.1472 zm.ok. 1535
434Kochczyckiok.1530Rafał Kochczycki z Kochczyc h. Czaplaok.1492 zm.ok. 1537
435Krzyckiok.1530Andrzej Krzycki z Krzycka h. Kotwicz 1483 zm. 1537
436Leżeński 1537Mikołaj Leżeński z Leżenic h. Nałęczok.1510 zm.ok.1560JanUrszula Maciejowska h. Ciołek
437Biskupic (z)ok.1540Jakub z Biskupicok.1503 zm. 1553
438Czarnkowski 1540Andrzej Czarnkowski z Czarnkowa h. Nałęcz 1507 zm. 1562MaciejKatarzyna Opalińska h. Łodzia
439Czarnkowskiok.1540Jan Czarnkowski z Czarnkowa h. Nałęczok.1476 zm.ok. 1551
440Czuszowskiok.1540Paweł Czuszowski z Czuszowa h. Grzymałaok.1502 zm.ok. 1547
441Jarockiok.1540Wilhelm Jarocki z Jaroszyna h. Rawiczok.1500 zm. 1546StanisławMarianna
442Konarskiok.1540Stanisław Konarski z Konar h. Awdaniecok.1496 zm. 1546StanisławZofia Lanckorońska h. Zadora
443Krassowskiok.1540Paweł Krassowski z Krassowa h. Śreniawaok.1491 zm. 1545
444Łąckiok.1540Kasper Łąckiok.1500 zm.ok. 1550
445Maciejowskiok.1540Samuel Maciejowski z Maciejowic h. Ciołek 1498 zm. 1550BernardJadwiga Podlodowska
446Przeborowskiok.1540Stanisław Przeborowskiok.1500 zm.ok.1550
447Parys-Drohojowski 1542Jan Parys-Drohojowski z Drohojowa h. Korczakok.1512 zm. 1557JanKatarzyna Orzechowska h. Oksza
448Myszkowski 1543Andrzej Myszkowski h. Jastrzębiec (ż. Zofia Sienicka)ok.1510 zm. 1566WawrzyniecBarbara Tęczyńska h. Topór
449Myszkowski 1545Piotr Myszkowski h. Jastrzębiec 1505 zm. 1591Jan z Przyciszowa MyszkowskiKonstancja Pieczyhojska
450Leżeński 1546Jan Leżeński z Leżenic h. Nałęczok.1520 zm.ok.1590JanUrszula Maciejowska h. Ciołek
451Borekok.1550Stanisław Borek h. Zadoraok.1508 zm. 1556
452Dobekok.1550Zygmunt Dobek h. Gryfok.1515 zm.ok. 1560
453Grzywińskiok.1550Jan Grzywiński ze Starzechowic h. Jastrzębiecok.1517 zm.ok. 1562
454Kijowskiok.1550Wojciech Kijowski h. Ogończykok.1517 zm.ok. 1561
455Ligęzaok.1550Feliks Ligęza-Ligęza z Bobrku h. Półkozicok.1481 zm. 1560Mikołaj Zofia z Żuchowa
456Łąckiok.1550Maciej Łącki z Łąki h. Lis 1506 zm. 1557
457Ossoliński 1550Mikołaj Ossoliński z Klimuntowa h. Topórok.1520 zm.ok. 1570
458Korzbog 1551Jan Korzbog z Witkowa h. Korzbokok.1497 zm. 1573
459Wolski 1551Mikołaj Wolskiok.1520 zm.ok. 1570
460Garwaski 1554Hieronim Garwaski z Garwarza h. Grzymałaok.1520 zm. 1583JanBarbara Zofia Dzierżgoska h. Jastrzębiec
461Przerębski 1554Andrzej Przerębskiok.1520 zm.ok. 1570
462Kierski 1558Wawrzyniec Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiecok.1530 zm. 1593MichałKatarzyna Spławska
463Izdebiński 1559Marcin Izdebińskiok.1530 zm.ok. 1580
464Krasiński "Korwin" 1559Franciszek Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowron 1522 zm. 1577JanKatarzyna Mrokowska h. Lubicz
465Wysocki 1559Jan Wysockiok.1530 zm.ok. 1580
466Firlejok.1560Henryk Firlej z Dąbrowicy h. Lewart 1600 zm. 1635JanGertruda Opalińska h. Łodzia
467Górskiok.1560Stanisław Górski z Góry Kościelnej h. Bogoriaok.1516 zm. 1572
468Grotkowskiok.1560Stanisław Grotkowski z Grotkowa h. Ogończykok.1540 zm. 1573
469Herburtok.1560Walenty Herburt z Dobromila h. Herburt 1524 zm. 1572JanJadwiga Chwat h. Nałęcz
470Karnkowski 1560Stanisław Karnkowski z Karnkowa h. Junosza 1520 zm. 1603TadeuszElżbieta Olszewska z Kanigowa h. Strzała
471Krzykowskiok.1560Ścibor Krzykowski z Krzykos h. Junoszaok.1527 zm. 1573
472Kuczborski 1560Walenty Kuczborski z Kuczborka h. Ogończykok.1530 zm.ok. 1580
473Leżeńskiok.1560Marian Leżeński z Leżenic h. Nałęczok.1520 zm.ok.1570JanUrszula Maciejowska h. Ciołek
474Osieckiok.1560Mikołaj Osiecki h. Dryjaok.1530 zm.ok. 1580
475Płomykowskiok.1560Jakub Płomykowskiok.1520 zm. 1570
476Tarłook.1560Paweł Tarło h. Topórok.1530 zm. 1565AndrzejKatarzyna Michowska
477Padniewski 1561Albert Padniewski brat Marcinaok.1530 zm.ok. 1580
478Mieliński 1562Erazm Mielińskiok.1530 zm.ok.1580PiotrKatarzyna Sulińska
479Grabianka 1563Mikołaj Grabianka h. Leszczycok.1526 zm. 1576StanisławZuzanna Starzechowska h. Nieczuja
480Milwski 1564Jakub Milewski h. Jastrzębiecok.1530 zm.ok. 1580MikołajDorota Konarzewska h. Pobóg
481Skaszewski 1564Jan Skaszewski Grabieok.1530 zm.ok. 1580JanKatarzyna Lelowska h. Junosza
482Stempowski 1564Paweł Stempowski h. Junoszaok.1530 zm.ok. 1580PawełAnna Głowacka h. Grzymała
483Brudziński 1566Wojciech Brudziński z Brudzina h. Prawdzicok.1530 zm. 1595WojciechAnna Wąsowska h. Godziemba
484Niniński 1566Albert Niniński h. Nałęczok.1530 zm.ok. 1580AndrzejHelena Chybska h. Jastrzębiec
485Padniewski 1567Marcin Padniewski brat Albertaok.1530 zm.ok. 1580
486Szubski 1567Paweł Szubski h. Prawdzicok.1530 zm.ok. 1580StanisławElżbieta Poborska h. Leliwa
487Łącki 1568Jan Łącki h. Korzbokok.1520 zm. 1570
488Magnuszowski 1569Sebastian Magnuszowski z Magnuszewa h. Radwanok.1540 zm. 1580TomaszElżbieta Boniecka h. Ślepowron
489Borukowskiok.1570Jan Borukowski z Borukowa h. Junosza 1524 zm. 1584Bogdan lub Terencjusz?? lub Anna Łękowska (Lachowska) h. Lubicz
490Cikowskiok.1570Ścibor Cikowski z Cikowic h. Radwanok.1534 zm.ok. 1579
491Czyżok.1570Jan Czyżok.1530 zm.ok. 1580
492Dąbrowskiok.1570Stanisław Dąbrowski z Dąbrowy h. Porajok.1525 zm. 1575
493Dębnickiok.1570Jan Dębnicki z Dębnicy h. Porajok.1516 zm.ok. 1576
494Dobrosielskiok.1570Jan Dobrosielski z Dobrosielic h. Cholewaok.1538 zm.ok. 1583
495Drzewickiok.1570Maciej Drzewicki z Drzewicy h. Ciołek 1505 zm. 1575AdamAnna z Naramowic h. Łodzia
496Goryńskiok.1570Benedykt Goryński (kan. koleg. św. Jerzego na zamku)ok.1530 zm.ok. 1580
497Gralczyńskiok.1570Jan Gralczyńskiok.1530 zm.ok. 1580
498Hoziuszok.1570Stanisław Hoziusz z Bezdan h. Hoziusz 1504 zm. 1579UlrykAnna ??
499Kijańskiok.1570Jan Kijański z Kijan h. Syrokomlaok.1539 zm.ok. 1584
500Łaszczok.1570Marcin Łaszcz z Tuczap h. Prawdzicok.1546 zm. 1577AleksanderMałgorzata Komarnicka h. Junosza
501Ocieskiok.1570Mikołaj Ocieskiok.1540 zm.ok.1580Rafał Chwał OcieskiZofia ??
502Szydłowskiok.1570Wojciech Szydłowski h. Lubiczok.1540 zm.ok. 1590PiotrAnna Krasińska
503Tarnowskiok.1570Jan Tarnowski h. Leliwa 1534 zm.ok. 1580JanBarbara Tęczyńska
504Krasiński "Korwin" 1571Stanisław Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowron 1534 zm. 1598JanKatarzyna Mrokowska h. Lubicz
505Obornicki 1571Wojciech "Skóra" z Gaju Obornickiok.1530 zm. 1594
506Obornicki 1571Wojciech Obornickiok.1530 zm. 1594MikołajRegina Opalińska
507Goślicki 1572Wawrzyniec Goślicki z Goślic Większych h. Grzymałaok.1537 zm. 1607AndrzejEwa kamieniecka h. Cholewa
508Krasiński "Korwin" 1572Jan Kazimierz Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowron 1550 zm. 13.4.1612AndrzejKatarzyna Czernicka h. Jastrzębiec
509Krasiński "Korwin" 1572Mikołaj Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowronok.1524 zm. 1575JanKatarzyna Mrokowska h. Lubicz
510Padoski 1572Krzysztof Padoski h. Junoszaok.1540 zm.ok. 1590MateuszPetronela Kościelecka h. Ogończyk
511Dembski 1574Paweł Dembski h. Prawdzicok.1540 zm. 1590Stanisław DąbskiKatarzyna Stydłowska h. Lubicz
512Dunin-Wolski 1574Paweł Dunin-Wolski h. Łabędźok.1540 zm.ok. 1590PawełDorota Wiewiecka h. Jastrzębiec
513Dunin-Wolski 1575Jan Dunin-Wolski h. Łabędźok.1540 zm.ok. 1590ZygmuntDorota Dachnowska h. Rawicz
514Drozdowski 1577Krystyn Drozdowski h. Jastrzębiecok.1534 zm. 1584Stanisław h. PilawaAleksandra Łoś. h. Dąbrowa
515Myszkowski 1577Piotr Myszkowski h. Jastrzębiecok.1540 zm. 1578WawrzyniecBarbara Tęczyńska h. Topór
516Gałczyński 1578Jan Gałczyński z Gałczyna h. Sokolaok.1569 zm.ok. 1614MaciejAnna Dobrzyńska h. Kłobuk
517Gormoliński "Sariusz" 1578Stanisław Sariusz-Gomoliński z Gomolina h. Jelitaok.1560 zm. 1604JanAgnieszka Myszkowska h. Jastrzębiec
518Staręski 1578Erazm Staręski h. Topórok.1540 zm.ok.1590BenedyktDobrochna Gostyńska h. Dwa wilki pod górł
519Myszkowski 1579Mikołaj Myszkowski h. Jastrzębiecok.1550 zm. 1591AndrzejZofia Sienicka h. Roch
520Zawcki 1579Bartłomiej Zawacki h. Rogalaok.1540 zm.ok. 1590Wojciech
521Goślickiok.1580Paweł Goślicki z Goślic Większych h. Grzymałaok.1540 zm. 1590
522Górskiok.1580Jakub Górski z Góry h. Szeligaok.1548 zm. 1585
523Kostkaok.1580Piotr Kostka z Rostkowa h. Dąbrowaok.1526 zm. 1594MaciejBarbara Komorowska h. Korczak
524Kromerok.1580Marcin Kromer h. Kromer 1512 zm. 1589
525Nidecki 1580Andrzej Patrycy Nidecki 1522 zm. 1587?? Pawłowska h. Leliwa
526Piotrowskiok.1580Jan Piotrowskiok.1540 zm.ok. 1590
527Rożnowskiok.1580Andrzej Rożnowskiok.1540 zm. 1590
528Sławińskiok.1580Michał Sławińskiok.1540 zm.ok.1590
529Szypowskiok.1580Adam Szypowski z Biały od Lelowa h. Śreniawaok.1540 zm.ok. 1590Krzysztof lub Hieronim
530Zamojski 1580Jan Zamojski h. Jelitaok.1550 zm.ok. 1600KrzysztofKatarzyna Iłowiecka h. Nałęcz
531Ciekliński 1582Andrzej Ciekliński z Cieklina h. Awdaniecok.1560 zm. 1591StanisławZofia Skarbek lub Sułowska h. Strzemię
532Karnkowski 1582Marcin Karnkowski z Karnkowa h. Junosza 1554 zm. 1631JanDorota Moszczeńska h. Nałęcz
533Kłodziński 1582Maciej (Stanisław) Kłodziński z Kłodna h. Łada 1551 zm. 1616MaciejAnna Bogucka
534Myszkowski 1582Jan Myszkowski z Mirowa h. Jastrzębiecok.1550 zm. 1607JanAnna Sacygniowska lub Anna Buczyńska lub Anna komorowska
535Suchorzewski 1583Stanisław Suchorzewski h. Zarembaok.1540 zm.ok. 1590PiotrBarbara Łącka h. Korzbok
536Tylicki 1584Piotr Tylicki h. Lubiczok.1550 zm.ok. 1600AndrzejJadwiga Bilińska h. Rolicz
537Myszkowski 1585Aleksander Myszkowski h. Jastrzębiec ok.1550 zm.ok. 1600ZygmuntBeata Przerembska j. Nowiny
538Ragusini 1585Tomasz Ragusiniok.1540 zm.ok. 1590
539Gwiazdowski 1586Piotr Gwiazdowski z Gwiazdowa h. Bogoriaok.1530 zm.ok.1620WacławJadwiga Mielińska h. Szachownicka
540Leszczyński 1587Stanisław Leszczyński z Leszczyn h. Belinaok.1557 zm. 1588Jakub h. AbdankAnna Kowalska h. Abdank
541Powodowski 1588Hieronim Powodowski h. Łodziaok.1540 zm.ok. 1590WawrzyniecUrszul Kamieńska h. Nałęcz
542Fogelweder 1589Stanisław Fogelweder h. Fogelweder 1525 zm. 1603AndrzejMaria Glac h. Murzynowa
543Konarski 1589Dawid Konarski h. Ossorya 1564 zm. 1616FeliksBarbara Żelisławska h. cztery żółwie
544Zerzyński 1589Jan Zerzyński h. Janinaok.1550 zm.ok. 1600FeliksBarbara Czerska h. Rawicz
545Złotnicki 1589Marcin Złotnicki h. Nowinaok.1550 zm.ok. 1600JanAgnieszka Izdebińska h. Poraj
546Branickiok.1590Kasper Branicki na Branicach h. Gryfok.1575 zm. 1602GrzegorzKatarzyna Kotwicz h. Kotwicz
547Brzezińskiok.1590Sebastian Brzeziński h. Trąbyok.1551 zm. 1601Jakub h. TrąbyAnna Braciejowska h. Jednorożec
548Choińskiok.1590Hieronim Choiński z Chojna h. Awdaniecok.1550 zm.ok. 1600
549Czarnieckiok.1590Tomasz Aleksander Czarnieckiok.1600KrzysztofKrystyna Rzeszowska
550Falibowski 1590Jan Falibowski ze wsi Sobole-Falbogi h. Nowinaok.1556 zm.ok. 1604MarcinKatarzyna Kroczewska h. Grabie
551Łekieńskiok.1590Mikołaj Łekieński z Łekna h. Topórok.1550 zm.ok. 1595
552Szaniawskiok.1590Jan Szaniawskiok.1532 zm.ok. 1598
553Romiszewski 1591Wincenty Romiszewskiok.1550 zm. 1600Adam star.łowic.Małgorzata Dunin h. Łabędź
554Wołucki 1591Marcin Wołucki h. Rawiczok.1560 zm.ok. 1610JanAnna Ołtarzewska h. Lis
555Pstrokoński 1592Maciej Pstrokoński h. Porajok.1560 zm.ok. 1610SpytekBarbara Gajownicka h. Dołęga
556Powsiński 1593Bartłomiej Powsiński h. własnegook.1560 zm. 1622
557Dobrocieski 1594Mikołaj Dobrocieski z Dobrociesza h. Prusok.1562 zm. 1608PiotrUrszula Kącka h. Jeleń
558Firlej 1594Henryk Firlej z Dąbrowicy h. Lewartok.1560 zm.ok. 1610JanBarbara Mniszech h. własnego
559Gembicki 1594Wawrzyniec Gembicki z Gembic h. Nałęcz 1559 zm. 1624PawełAnna Łowęcka h. Nałęcz
560Karśnicki "Sasin" 1594Krzysztof Sasin-Karśnicki z Wielkich i Małych Karsznic h. Jastrzębiecok.1535 zm.ok. 1620JakubMałgorzata Rusocka h. Korab
561Rudnicki 1595Szymon Rudnicki h. Lisok.1560 zm.ok. 1610StanisławAnna Pokrzywnicka h. Grzymała (lub. Parzniczewska)
562Herburt 1596Szymon Kasper Herburt z Dobromila h. Herburtok.1570 zm.ok.1610JanKatarzyna Parys-Drohojowska h. Korczak
563Warszewicki 1598Krzysztof Warszewicki h. Kuszabaok.1560 zm.ok. 1610Jan
564Dzikok.1600Stanisław Dzik h. Doliwaok.1562 zm.ok. 1607
565Gniazdowskiok.1600Piotr Gniazdowski z Gniazdowa h. Korabok.1561 zm.ok. 1606
566Kochanowski "Korwin"ok.1600Jan Korwin-Kochanowski z Kochanowa h. Ślepowronok.1580 zm. 1613MikołajKatarzyna Tymieńska z Jasieńca
567Lidzbińskiok.1600Michał Lidzbiński h. Awdaniec (kan. koleg. św. Jerzego na zamku)ok.1556 zm. 1605
568Łempickiok.1600Jakub Łempicki z Łempic h. Junosza 1553 zm. 1608
569Wilczyńskiok.1600Andrzej Wilczyńskiok.1560 zm.ok. 1610
570Lasocki 1602Mikołaj Lasocki z Lasotek h. Dołęgaok.1550 zm. 1619JakubAnna Leżeńska h. Nałęcz
571Lipski 1603Andrzej Lipski z Lipego h. Grabie 1572 zm. 1631JanAnna Rzeplińska h. Ostoja
572Rączyńskiok.1603Hieronim Rączyński h. Rogalaok.1560 zm. 1613
573Kuczborski 1608Jan Kuczborski z Kuczborka h. Ogończykok.1560 zm. 1624Jakub "Podstolic"Dorota Ciołkowska
574Drzewicki 1609Jan Drzewicki z Drzewicy h. Ciołekok.1580 zm.AdamAnna Latalska h. Prawdzic
575Dąmbski 1610Łukasz Dąmbski z Dąbia h. Godziembaok.1580 zm. 1661PiotrDorota Sierzchowska
576Dobrzańskiok.1610Mikołaj Dobrzański z Dobrej h. Leliwaok.1570 zm.ok. 1615
577Dortoriusok.1610Łukasz Dortoriusok.1578 zm.ok. 1623
578Gorczyńskiok.1610Piotr Gorczyński z Gorczynyok.1566 zm. 1616
579Łąckiok.1610Franciszek Łącki z Łąki h. Jelitaok.1559 zm.ok. 1616
580Rusockiok.1610Jan Rusockiok.1570 zm.ok. 1620
581Zamojskiok.1610Jerzy Zamojski z Zamościa h. Jelitaok.1560 zm. 1620Krzysztof?? Nowicka
582Niewiarowski 1611Kasper Niewiarowski h. Półkozicok.1580 zm. 1629OlbrachtJadwiga Lubomirska
583Lubomirski 1612Mikołaj Lubomirski z Lubomierza h. Śreniawaok.1570 zm. 1617SykstusAnna Palczowska
584Łubieński 1612Maciej Łubieński z Łubnej h. Pomian 1572 zm. 1652ŚwiętosławBarbara Zapolska
585Łubieński 1613Stanisław Łubieński z Łubnej h. Pomian 1573 zm. 1640ŚwiętosławBarbara Zapolska
586Ostroróg 1616Stanisław hr. Ostroróg-Gorzeński h. Nałęczok.1600 zm. 1616JanZofia ks. Zasławska
587Szyszkowski 1617Marcin Szyszkowski h. Ostojaok.1570 zm. 1630
588Grochowski 1618Stanisław Grochowski z Grochowiec h. Junoszaok.1580 zm. 1645WojciechZofia Monasterska
589Łubieński 1618Wojciech Łubieński z Łubnej h. Pomian 1565 zm. 1640ŚwiętosławBarbara Zapolska
590Baranowskiok.1620Andrzej Baranowski z Baranowa h. Jastrzębiecok.1581 zm. 1631AndrzejDorota Fredko h. Bończa
591Bobolaok.1620Kasper Bobola h. Leliwaok.1587 zm.ok. 1632
592Boguszok.1620Jerzy Bogusz z Ziemblic h. Półkozicok.1588 zm.ok. 1633
593Frydrychowskiok.1620Jan Frydrychowski z Frydrychowic h. Kornicok.1575 zm. 1625
594Garlińskiok.1620Paweł Garliński h. Półkozicok.1586 zm. 1634
595Grochowskiok.1620Achacy Grochowski z Grochowiec h. Junoszaok.1588 zm. 1633WojciechZofia Monasterska
596Januszowiczok.1620Bartłomiej Januszowicz h. Kłośnikok.1582 zm.ok. 1627
597Nosarzewskiok.1620Krzysztof Nosarzewski h. Dołęgaok.1580 zm. 1633
598Branicki 1623Zygmunt Branicki na Branicach h. Gryfok.1590 zm. 1629JanAnna Myszkowska h. Jastrzębiec
599Leszczyński 1624Andrzej Leszczyński z Leszna h. Wieniawaok.1590 zm. 1658Wacław LeszczyńskiAnna Rozdrażewska
600Gembicki 1626Jan Gembicki z Gembic h. Nałęcz 1602 zm. 1675JanKatarzyna Cielecka h. Zaremba
601Tyszkiewicz 1626Jerzy "Łohojski" Tyszkiewiczok..1600 zm. 1656Jan EustachyZofia "Korybut" Wiśniowecka
602Gawroński "Rawa" 1627Marcin Rawa-Gawroński z Gawron h. Rawiczok.1582 zm. 1653Andrzej Dawid?? Szyszkowska
603Lipski 1627Jan Lipski z Lipia h. Łada 1589 zm. 1641WawrzyniecAnna Plichta z Kołacina
604Koryciński 1629Piotr Koryciński z Korytna h. Topórok.1600 zm. 1637JanBarbara Męcińska
605Falkowskiok.1630Andrzej Falkowski h. Ogończykok.1608 zm. 1642
606Garwaskiok.1630Stanisław Garwaski z Garwarza h. Grzymałaok.1585 zm. 1635
607Gostomskiok.1630Jan Gostomski z Gostomi h. Nałęczok.1588 zm.ok. 1638TomaszAnna Rybińska
608Krasiński "Korwin"ok.1630Paweł Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowronok.1590 zm.ok. 1635MikołajPetronela Szczawińska
609Krupkaok.1630Sebastian Krupka h. Krupkaok.1581 zm.ok. 1642
610Łukomskiok.1630Andrzej Jan Łukomski z Łukoma h. Nałęczok.1570 zm. 1637
611Oborskiok.1630Tomasz Oborski h. Roch II 1616 zm. 1646MikołajKatarzyna Łoś
612Ostrowskiok.1630Jakub Ostrowski h. Nałęczok.1590 zm.ok. 1640
613Reyok.1630Andrzej Rey h. Oksza 1600 zm. 23.1.1643
614Reyok.1630Jędrzej Rey h. Okszaok.1590 zm. 1643Marcin?? Ujejska lub Anna Maria Słupecka
615Starowolskiok.1630Szymon Starowolski 1585 zm. 1650
616Szołdrskiok.1630Andrzej Szołdrskiok.1590 zm.ok. 1640
617Tarło 1630Andrzej Tarło h. Topórok.1600 zm. 1642ZygmuntBarbara Sobek h. Brochwicz
618Leszczyński 1633Wacław Leszczyński z Leszna h. Wieniawa 1605 zm. 1666AndrzejZofia Opalińska h. Łodzia
619Ossoliński 1633Stanisław Ossoliński z Klimuntowa h. Topór 1615 zm.ok.1650MaksymilianHelena Kazanowska h. Grzymała
620Romiszewski 1635Jan Romiszewskiok..1610 zm. 1670Mikołaj?? Sarnowska
621Koryciński 1637Wojciech Koryciński z Korytna h. Topórok.1600 zm. 1677JanBarbara Męcińska
622Brzeskiok.1640Aleksander Brzeski h. Okszaok.1605 zm. 1650
623Cieleckiok.1640Zygmunt Cielecki z Cielczy h. Zarembaok.1590 zm. 1652JanAnna Chojnacka h. Trzaska
624Ciołekok.1640Jakub Ciołek h. Sulimaok.1599 zm. 1649
625Gembickiok.1640Wawrzyniec Gembicki z Gembic h. Nałęczok.1600 zm. 1652StefanElżbieta Grudzińska h. Grzymała
626Górskiok.1640Jakub Górski h. Szeligaok.1602 zm. 1652
627Komorowskiok.1640Adam Jan Komorowski z Komorowa h. Korczak 1612 zm. 1647JanDorota Lipska h. Grabie
628Krzemieniowskiok.1640Feliks Krzemieniowski z Krzemieniowic h. Grzymałaok.1605 zm.ok. 1650
629Lanckoroński 1640Mikołaj Lanckoroński z Brzezia na Włodzisławiu h. Zadoraok.1590 zm. 1657ZbigniewKatarzyna Komorowska h. Korczak
630Łukowskiok.1640Remigian Łukowski z Łukowej h. Jelita (kan. katedralny)ok.1602 zm.ok. 1648
631Czartoryski 1643Kazimierz Florian ks. Czartoryski h. Pogoń Litewskaok.1590 zm. 1674Mikołaj JerzyIzabela ks. Korecka h. Pogoń Litewska
632Leżeński 1645Tomasz Leżeński z Leżenic h. Nałęczok.1610 zm. 1675Grzegorz JerzyAnna Parys Drohojowska h. Korczak
633Ostroróg 1645Stanisław Krzysztof hr. Ostroróg-Gorzeński h. Nałęczok.1620 zm.ok.1660MikołajBarbara z Górki Roszkowska
634Poniatowski 1647Maciej Poniatowskiok.1620 zm.ok.1670AleksanderKatarzyna Zakrzewska
635Brudziński 1648Stanisław Brudziński z Brudzina h. Prawdzicok.1620 zm. 1690WojciechAnna Przyborowska
636Dąmbski 1648Łukasz Dąmbski z Dąbia h. Godziembaok.1620 zm. 1659PiotrAnna Byszewska
637Gembickiok.1650Piotr Gembicki z Gembic h. Nałęcz 1584 zm. 1657JanKatarzyna Cielecka h. Zaremba
638Głębockiok.1650Aleksander Głębocki z Głębokiego h. Doliwaok.1590 zm. 1660StanisławAnna Cielecka h. Zaremba
639Grochowskiok.1650Jerzy Grochowski z Grochowiec h. Junoszaok.1609 zm. 1659
640Januszowiczok.1650Jerzy Januszowicz h. Kłośnikok.1613 zm.ok. 1658
641Kołudzkiok.1650Szymon Kołudzki z Kołudy h. Pomian 1570 zm. 1656
642Krasiński "Korwin" 1650Wojciech Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowronok.1610 zm. 1661StanisławAnna Michowska
643Kurdwanowski 1650Joachim Kurdwanowski z Kurdwanowa h. Półkozicok.1600 zm.ok.1680JanBarbara Mniszewska h. Prus
644Lipnickiok.1650Wojciech Lipnicki z Lipnika h. Hołobok 1579 zm. 1657
645Łohojski Tyszkiewiczok.1650Jerzy Łohojski-Tyszkiewicz h. Leliwaok.1600 zm. 1656Jan EustachyZofia ks. Wiśniowiecka h. Korybut
646Ossoliński 1650Władysław Krzysztof Ossoliński z Klimuntowa h. Topórok.1620 zm. 1696MaksymilianHelena Kazanowska h. Grzymała
647Radzkiok..1650Jan Radzki ze Skarzeszowa 1610 zm. 1682KrzysztofAgnieszka Bielińska h. Junosza
648Raciborowski 1652Anzelm Raciborowski h. Rawiczok.1610 zm.ok. 1660MarcinEwa Tymińska h. Nałęcz
649Łubieński 1654Stanisław Andrzej Łubieński z Łubnej h. Pomianok.1620 zm.ok.1680AndrzejTeofila Górska h. Nałęcz
650Roszczewicz 1657Adam Roszczewiczok.1610 zm. 1666
651Leżeński 1658Mikołaj Leżeński z Leżenic h. Nałęczok.1620 zm.ok.1690JerzyMagdalena Gumowska
652Olszowski 1659Andrzej Olszowski h. Prusok. 1620 zm. 1677
653Bodzantaok.1660Jan Chryzostom Bodzanta z Kruszewa h. Szeligaok.1621 zm.ok. 1666
654Dembińskiok.1660Piotr Dembiński z Dembian h. Nieczujaok.1628 zm. 1672PiotrBarbara Przyłęcka h. Śreniawa
655Dunin-Szpotok.1660?? Dunin-Szpot h. Łabędźok.1620 zm.1671
656Gogolińskiok.1660Franciszek Gogoliński z Gogoliny h. Rolaok.1618 zm. 1668
657Grabowskiok.1660Wojciech Grabowski h. Jastrzębiecok.1628 zm.ok. 1673
658Leszczyński 1660Bogusław Leszczyński z Leszna h. Wieniawaok.1630 zm. 1691Bogusław LeszczyńskiAnna Denhoff
659Małachowski 1660Jan Małachowski h. Nałęcz 1623 zm. 1699Aleksander TeodorMarianna Jaktorowska h. Poraj
660Sławieńskiok.1660Mikołaj Sławieńskiok.1620 zm.ok. 1670
661Trzebickiok.1660Zygmunt Trzebickiok.1620 zm.ok. 1670
662Żelechowskiok.1660Jan Żelechowski h. Ciołekok.1620 zm.ok. 1670
663Cieński 1665Kasper Cieński z Cieni h. Pomianok.1635 zm. 1703WojciechJadwiga Trzebicka
664Miaskowski 1667Andrzej Miaskowski h. Bończaok.1620 zm. 1668WojciechKatarzyna Chotecka h. Nabram
665Zebrzydowski 1667Józef Bernard Zebrzydowski h. Radwanok.1640 zm. 1710AdamAnna Ścibor-Marchocka h. Ostoja
666Lipski 1668Stanisław Lipski z Lipia h. Ładaok.1620 zm. 1674Kasper ZygmuntZofia Krzysztoporska h. Nowina
667Bużeński 1669Stanisław Bużeński z Bużenina h. Porajok.1630 zm. 1692WojciechKatarzyna Suchorzewska
668Brzeskiok.1670Andrzej Brzeski h. Okszaok.1623 zm.ok. 1677
669Chronowskiok.1670Krzysztof Chronowski z Chronowa h. Gryfok.1630 zm. 1680
670Firlej 1670Henryk Mikołaj Firlej z Dąbrowicy z Krwat h. Lewartok.1631 zm. 1707MikołajZofia Skotnicka h. Bogoria
671Komeckiok.1670Sebastian Komecki z Kownat h. Ślepowronok.1630 zm. 1680MelchiorAnna Mokrska h. Topór
672Kucharskiok.1670Andrzej Kucharskiok.1619 zm. 1679
673Niewiarowskiok.1670Stanisław Niewiarowski h. Półkozicok.1630 zm.ok. 1680FeliksAnna Jezierska
674Jordan 1674Piotr Mikołaj Jordan z Zakliczyna h. Trąbyok.1640 zm. 1706MichałKatarzyna Męcińska u Kurozwęk h. Poraj
675Lanckoroński 1674Zbigniew Lanckoroński z Brzezia na Włodzisławiu h. Zadoraok.1610 zm. 1678SamuelZofia Firlej h. Lewart
676Cieński 1675Stanisław Cieński z Cieni h. Pomianok.1635 zm.ok. 1690WojciechJadwiga Trzebicka
677Kazimierz Łubieński 1675Kazimierz Łubieński z Łubnej h. Pomian 1652 zm. 1719ZygmntCecylia Opacka h. Prus
678Czartoryski 1677Kazimierz Michał Mikołaj ks. Czartoryski na Korcu i Oleksińcach h. Pogoń Litewskaok.1647 zm. 1685Jan KarolAnna Zebrzydowska h. Radwan
679Szembek 1678Stanisław Szembek h. Szembek 1650 zm. 1721FranciszekZofia Pieniążek
680Denhoff 1679Jerzy Wojciech Denhoff h. Denhoffok.1641 zm. 1702Zygmunt JanTeresa Krystyna Ossolińska h. Topór
681Formankiewiczok.1680Samuel Formankiewiczok.1660 zm. 1692
682Grabianowskiok.1680Andrzej Grabianowski z Grabianowa h. Świnkaok.1640 zm.ok. 1685
683Kurdwanowski 1680Jan Franciszek Kurdwanowski z Kurdwanowa h. Półkozic 1645 zm. 1729PawełAnna Marta Branicka h. Gryf
684Łańcuckiok.1680Wojciech Łańcucki h. Strzemięok.1650 zm. 1686
685Magnuskiok.1680Aleksander Magnuski z Magnus v. Magnuszów h. Awdaniecok.1615 zm. 1689
686Russockiok.1680Hieronim Russocki h. Zadoraok.1640 zm.ok. 1690
687Turobojskiok.1680Walentyn Tuorobojski h. Bończaok.1640 zm.ok.. 1690
688Denhoff 1681Jan Kazimierz Denhoff h. Denhoff 1649 zm. 1697TeodorKatarzyna Franciszek hr. Bessen
689Oborski 1682Karol Oborski h. Roch IIok.1640 zm.ok 1690
690Potocki 1687Teodor Potocki h. Pilawa 1664 zm. 1738PawełEleonora Sołtyk
691Ciświckiok.1690Jan Piotr na Zbąszyniu Ciświckiok.1650 zm.ok. 1700FraciszekGasparda Andrault de Buy
692Gałkowskiok.1690Bartłomiej Gałkowskiok.1657 zm.ok. 1702
693Grochowskiok.1690Jerzy Grochowski z Grochowiec h. Junoszaok.1657 zm.ok. 1702
694Kaszowskiok.1690Jan Kaszowski z Kaszowa h. Janinaok.1665 zm. 1696HenrykEngracja Anna ks. Sołomerecka
695Komeckiok.1690Jan Komecki z Kownat h. Ślepowronok.1650 zm. 1702MelchiorAnna Mokrska h. Topór
696Kostyńskiok.1690Jan Kostyńskiok.1653 zm. 1703
697Męcińskiok.1690Jan Męciński (wcześniej żona: Anna Szczawińska)ok.1650 zm.ok. 1700WojciechTeresa Przyłęcka
698Lanckoroński 1691Pakosław Kazimierz Lanckoroński z Brzezia na Włodzisławiu h. Zadoraok.1630 zm. 1702SamuelZofia Firlej h. Lewart
699Dębicki 1692Krzysztof Dębicki z Dębicy h. Gryfok.1640 zm. 1705Marcin MichałZofia Krupka h. Krupka
700Michał 1694Michał Szembek h. Szembekok.1660 zm. 1726FranciszekZofia Pieniążek
701Dembiński 1697Stefan Dembiński z Dembian h. Nieczujaok.1660 zm. 1721MichałTeresa Maj z Silniczki
702Szembek 1698Ludwik Szembek h. Szembekok.1660 zm. 1710FranciszekBarbara Anna Rupinowska
703Czarnieckiok.1700Michał Czarniecki h. Łodziaok.1660 zm.ok.. 1710Jan
704Dębickiok.1700Stanisław Dębicki z Dębicy h. Gryfok.1663 zm. 1713Marcin MichałZofia Krupka h. Krupka
705Kamockiok.1700Kasper Kamocki z Kamocina h. Prus II Wilczekosyok.1674 zm. 1713Mikołaj
706Kołudzkiok.1700Aleksander Kołudzki h. Pomianok.1660 zm.ok. 1710
707Orłowskiok.1700Piotr Stanisław Orłowski h. Orlaok.1640 zm. 1708
708Szembek 1700Antoni Szembek h. Szembekok.1660 zm. 1705FranciszekZofia Pieniążek
709Łabęcki 1701Michał Łabęcki z Łabędzi h. Korabok.1670 zm.ok.1730Kazimierz MichałBarbar Rybińska
710Jordan 1703Józef Jordan z Zakliczyna h. Trąbyok.1670 zm. 1729KrzysztofAnna Proszkowska h. Łada
711Szembek 1703Krzysztof Andrzej Szembek h. Szembekok.1670 zm. 1740FranciszekBarbara Anna Rupinowska
712Łodziński 1705Michał Łodziński z Chorągwicy h. Radwanok.1660 zm.ok.1720FranciszekAnna Wielowiejska
713Łętkowski 1706Jan Łętkowski z Łętkowa h. Jastrzębiec (kan. katedralny)ok.1676 zm. 1746TomaszJadwiga Trzebicka
714Łubieński 1709Andrzej Łubieński z Łubnej h. Pomianok.1657 zm. 1730MaciejTeresa Radolińska
715Arcemberski 1710Walenty Maciej Arcemberski h. Arcemberskiok.1670 zm. 1717JanJadwiga Ziemięcka
716Czermińskiok.1710Łukasz Czermiński z Czermina h. Wieniawaok.1660 zm. 1719ŁukaszTeofila Branicka h. Gryf
717Jarockiok.1710Jan Jarocki z Jaroszyna h. Rawiczok.1670 zm.ok. 1715
718Kurzenieckiok.1710Stanisław Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzenieckiok.1671 zm. 1717MichałMarianna Kotowska h. Pomian
719Olszewskiok.1710Jądrzej Olszewski h. Prus IIok.1680 zm.ok. 1730
720Szembek 1710Franciszek Szembek h. Szembekok.1680 zm. 1728Przecław StefanMarianna Opocka
721Tarłook.1710Piotr Tarło h. Topórok.1680 zm. 1722Adm PiotrFranciszka Teodora Opalińska h. Łodzia
722Hoziusz 1713Stanisław Józef Hoziusz z Bezdanu h. Hoziusz 1674 zm. 1738Wojciech MaksymilianAnna Prakseda Wołowska
723Wodzicki 1713Michał Wodzicki h. Leliwaok.1680 zm.ok. 1730Jan WawrzyniecAnna Grot
724Czartoryski 1717Teodor Kazimierz ks. Czartoryski na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Lit 1704 zm. 1767Kazimierz ks.Izabela Morsztyn h. Leliwa
725Ossoliński 1717Kazimierz Ossoliński z Klimuntowa h. Topórok.1690 zm.ok.1730Michał SieciechBarbara Boratini
726Bielińskiok.1720Jan Bieliński h. Junoszaok.1680 zm.ok. 1730Kazimierz LudwikLudwika Maria Morsztyn
727Byszewskiok.1720Franciszek Byszewski z Drozdowa h. Jastrzębiecok.1679 zm. 1729StanisławTeofila Lubieniecka
728Jełowicki "Bożeniec"ok.1720Hieronim Bożeniec-Jełowicki h. Jełowicki 1672 zm. 1732Hieronim AleksanderZofia Kurdwanowska h. Półkozic
729Lanckorońskiok.1720Jan Lanckoroński z Brzezia h. Zadoraok.1630 zm. 1734StanisławAleksandra Anna Sienieńska h. Dębno
730Łuczkiewiczok.1720Jan Łuczkiewiczok.1643 zm. 1725
731Kunicki 1725Michał Kunicki z Kunic Wielkich h. Bończa 1698 zm. 1751KasperAnna Potocka h. Pilawa
732Grodzicki 1727Józef Benedykt Grodzicki z Grodziska h. Ładaok.1697 zm. 1783Aleksander JózefAnna Elżbieta Pudwels
733Komorowski 1727Adam Ignacy Komorowski z Komorowa h. Korczak 1699 zm. 1759JanKonstancja Katarzyna Sulimierska
734Rogalli 1727Józef Rogalliok.1700 zm. 12.11.1765
735Tuczapski-Łaszcz 1729Józef Tuczapski-Łaszcz na Łaszczowie i Warężu h. Prawdzic 1704 zm. 1748Aleksander MichałElżbieta Modrzewska
736Denhoffok.1730Mikołaj Franciszek Denhoff h. Denhoffok.1670 zm. 1736Franciszek BogusławJadiwga Lipska
737Lochmanok.1730Dominik Lochman h. Śreniawaok.1671 zm. 1738
738Ossoliński 1730Tomasz Ossoliński z Tęczyna h. Topór 1716 zm. 1782Franciszek MaksymilianKatarzyna Miączyńska h. Suchekomnaty
739Łubieński 1731Maciej Józef Łubieński z Łubnej h. Pomian (kan. koleg. św. Michała na zamku)ok.1700 zm. 1770Bogusław JanTeresa Bielińska h. Junosza
740Rusocki 1731Jacek Russocki h. Zadoraok.1690 zm.ok. 1740MikołajElżbieta Gutkowska
741Lipski 1734Jan Lipski z Lipego h. Grabieok.1700 zm. 1735WojciechTeofila Teresa Tokarska
742Granowski 1735Konstanty Granowski z Granowa i Granówka h. Leliwaok.1710 zm.ok.1750Franciszek HieronimMarianna Lipska
743Ossoliński 1736Aleksy Ossoliński z Klimuntowa h. Topórok.1710 zm.ok.1780JózefElżbieta Anna Szembek h. Szembek
744Bratkowski 1738Józef Bratkowski h. Przeginiaok.1700 zm. 1745AndrzejKatarzyna Kowalska
745Błeszyńskiok.1740Józef Błeszyński z Błeszna h. Suchekomnatyok.1700 zm.ok.1750HieronimBarbara Radgowska
746Bronikowskiok.1740Jerzy Bronikowskiok.1700 zm.ok. 1750MaciejMaria Unrug
747Chojnackiok.1740Jan Chojnacki ze wsi Chojnata i Turowa Wola h. Trzaskaok.1704 zm.ok. 1749
748Gorzeńskiok.1740Aleksander Mikołaj Gorzeński z Gorzenia h. Nałęczok.1690 zm. 1754AndrzejJadwiga Franciszka Skoraszewska
749Lanckorońskiok.1740Józef Kazimierz Lanckoroński h. Zadoraok.1703 zm. 1753
750Lipskiok.1740Jan Aleksander Lipski z Lipego h. Grabie 1690 zm. 1746WacławBarbara Miaskowska h. Bończa
751Łaszczok.1740Józef "Tuczapski" Łaszcz na Łaszczowie i Warężu h. Prawdzicok.1690 zm. 1748
752Snicińskiok.1740Jan Snicińskiok.1700 zm.ok. 1750
753Lipski 1745Mikołaj Lipski z Lipego h. Grabie 1721 zm. 1755AntoniZofia Czeska
754Błeszyński 1750Józef Karol Błeszyński z Błeszna h. Suchekomnatyok.1720 zm.ok. 1765HieronimBarbara Radgowska
755Borowskiok.1750Felicjan Borowski h. Awdaniec (kan. katedralny)ok.1716 zm.ok. 1761
756Dembowskiok.1750Mikołaj Dembowski h. Jelitaok.1700 zm. 1757FlorianEwa Świejko Ciechanowiecka h. Trzaska
757Łaskawskiok.1750Marcin Łaskawski z Łaskaw h. Nieczujaok.1707 zm. 1757
758Mieroszowskiok.1750Jerzy Antoni Mieroszowski h. Ślepowronok.1700 zm. 1756JanBenigna Estera Wilczek
759Niewieścińskiok.1750Józef Niewieścińskiok.1710 zm.ok. 1760
760Młodziejowski 1754Andrzej Stanisław Młodziejewski 1717 zm. 1780StanisławMarianna Dominikowska
761Bełdowskiok.1760Antoni Bełdowski h. Jastrzębiecok.1721 zm. 1773
762Granowski 1760Teodor Granowski z Granowa i Granówka h. Leliwaok.1724 zm.ok. 1775Franciszek HieronimMarianna Lipska
763Olechowskiok.1760Józef Olechowski h. Ratułdok.1730 zm.ok. 1790PawełMarianna Kwiatkowska
764Olechowskiok.1760Paweł Olechowski h. Ratułd (kan. katedralny)ok.1730 zm.ok. 1790PawełMarianna Kwiatkowska
765Otrembusok.1760Jan Otrembus h. Rawiczok.1720 zm.ok. 1770
766Przerębski 1765Adam Przerębski h. Nowinaok.1760 zm. 1811
767Ankwiczok.1770Andrzej Ankwicz z Postawic h. Awdaniecok.1730 zm. 1784HieronimElżbieta Czerny z Witowic
768Czerny "Szwarcenberg"ok.1770Franciszek Szwarcenberg-Czerny h. Nowinaok.1730 zm. 1775PiotrKatarzyna Małachowska
769Gorzeńskiok.1770Józef Gorzeński z Gorzenia h. Nałęczok.1720 zm. 1784Aleksander MikołajAnna Koźmińska h. Poraj
770Gurowskiok.1770Melchior Gurowskiok.1730 zm.ok. 1780
771Kiełczewskiok.1770Dominik Józef Kiełczewski z Kiełczewa h. Pomianok.1726 zm. 1776Jan KazimierzZofia Łętkowska
772Łętowskiok.1770Adam Łętowski z Łętowsa h Ogończyk (kan. katedralny) 1740 zm. 1778
773Ostrorógok.1770Aleksander Mikołaj Ostroróg-Gorzeński h. Nałęcz (wcześniej żona: Anna Koźmińska)ok.1730 zm.ok. 1780AndrzejZofia Skoraszewska
774Rzewuski "Beydo"ok.1770Adam Beydo-Rzewuski h. Krzywdaok.1730 zm. 1776Michał JózefFranciszka Cetner h. Przerowa
775Tomickiok.1770Andrzej Tomicki z Nożyczyna h. Łodziaok.1730 zm.ok. 1780JakubMarianna Rokosowska
776Kołłątaj 1774Hugo Kołłątaj ze Sztumbergu h. Kołłątaj 1750 zm. 1812Antoni AndrzejMarianna Mierzeńska
777Rey 1775Józef Rey z Nagłowic h. Okszaok.1720 zm. 1777JanKatarzyna Stadnicka h. Śreniawa
778Potocki 1777Paweł Potocki h. Pilawaok.1750 zm.ok.1790JózefPelagia Potocka h. Pilawa
779Gawroński "Rawa" 1779Andrzej Rawa-Gawroński z Gawron h. Rawicz 1740 zm. 1813JanElżbieta Chronowska
780Dobrzańskiok.1780Jerzy Dobrzański z Dobrej h. Leliwaok.1723 zm. 1792
781Kiełczewskiok.1780Leonard Kiełczewski z Kiełczewa h. Pomianok.1741 zm.ok. 1786
782Potockiok.1780Ignacy Potocki h. Pilawa 1738 zm. 1793JózefPelagia Potocka h. Pilawa
783Potockiok.1780Kajetan Potocki h. Pilawaok.1740 zm. 1793JózefPelagia Potocka h. Pilawa
784Ankwicz 1790Ksawery Ankwicz z Postawic h. Awdaniecok.1760 zm.ok. 1805WawrzyniecBarbara Gołuchowska h. Leliwa
785Grodzickiok.1790Ignacy Grodzicki z Grodziska h. Ładaok.1750 zm. 1800Jan MichałAnastazja Grabkowska h. Jastrzębiec
786Lchmanok.1790Karol Lochman h. Lochmanok.1735 zm. 1803
787Niegolewskiok.1790Bernard Niegolewski 1745 zm. 1797
788Ostrowskiok.1790Kazimierz Ostrowski h. Korabok.1750 zm.ok. 1800Jan KazimierzPetronela Moszyńska h. Łodzia
789Szembekok.1790Krzysztof Hilary Szembek ze Słupowa h. Szembek 1722 zm. 1797AntoniFranciszka Iwańska h. Jastrzębiec
790Komorowski 1791Michał Komorowski z Komorowa h. Korczak 1764 zm. 1827Jan z DukliBarbara Sołtyk h. Sołtyk
791Wybranowski 1791Mikołaj Wybranowski h. Porajok.1750 zm.ok. 1800StanisławMarianna Karwicka
792Gołońskiok.1800Andrzej Gołońskiok.1766 zm.ok. 1811
793Lenczewskiok.1800Jan Kanty Lenczewski z Lencz Górnych, Dolnych i Zarzecznychok.1737 zm. 1807
794Lipińskiok.1800Augustyn Lipińskiok.1758 zm. 1814
795Bystrzanowskiok.1820Ludwik hr. Bystrzanowski z Bystrzanowic h. Starykońok.1780 zm. 1830
796Gorzeńskiok.1820Tymoteusz Paweł Gorzeński z Gorzenia h. Nałęcz (kan. kated.) 1743 zm. 1825Franciszek SalezyAnna Doręgowska a Glaissen
797Janowskiok.1820Joachim Jankowski z Jankowic h. Ogończykok.1783 zm. 1833
798Wodzicki 1821Jan Kanty Wodzicki h. Leliwaok.1780 zm.ok. 1830PiotrKonstancja Katarzyna Dębińska
799Janowskiok.1830Mikołaj Janowskiok.1790 zm.ok. 1835
800Łańcuckiok.1830Wincenty Łańcucki h. Strzemię (kan. katedralny)ok.1753 zm. 1841
801Bystrzanowskiok.1840Antoni Onufry Jan Nepomucen Szafraniec-Bystrzanowski z Bystrzanowic h. Starykoń 1769 zm. 1848StanisławWiktoria Lubańska h. Grzymała
802Dubieckiok.1840Mateusz Dubiecki h. Ogończykok.1765 zm. 1846Jerzy h. OgończykZofia Ostrowska
803Łubieńskiok.1850Tadeusz hr. Łubieński z Łubnej h. Pomian 1794 zm. 1861Feliks WalezjuszTekla Bielińska h. Junosza
804Polkowskiok.1870Ignacy Polkowski 1833 zm. 1888
805Borudkiewicz Kazimierz Bodurkiewicz h. Kościesza (kan. katedralny)
806Głębocki Jan Głębocki h. Łodzia (kan. koleg. św. Michała na zamku)
807Jastrzębski Piotr Jastrzębski z Jastrzębi h. Łabędź
808Kalecki Maciej Kalecki h. Kotwicz (kan. koleg. św. Michała na zamku)
809Lasocki Jan Lasocki z Lasotek h. Dołęga
810Lednicki Dziwisz Lednicki z Lednicy h. Ratold
811Lednicki Jan Lednicki z Lednicy h. Ratold
812Lipnicki Jan Lipnicki z Lipnika h. Hołobok
813Ludwik Ludwik
814Łętkowski Paweł Łętkowski z Łętkowic
815Łososiny (z) Racław z Łososiny
816Orłowski Jędrzej Orłowski h. Orla
817Sienna (z) Jakub z Sienna
818Sypniewski Marcin Sypniewski h. Odrowąż