Portrety olejne na zamówienie

Pracownia malarstwa historycznegoWybierz styl i wykonawcę
Klasyczny
Genealogiczny
Naturalny
Naukowy
Artystyczny
Religijny
GrafikaSala portretowa w Kobylnikachpracownia malarkaPracownia malarska przy portalu Genealogia Polaków grupuje najbardziej doświadczonych artystów specjalizujących się w portretach historycznych i genealogicznych. Każdy z nich ma swoim koncie współpracę z muzeami, kościołami, rodzinami zainteresowanymi genealogią przodków. Artyści wykonują przede wszystkim prace olejne, ale są też tacy specjalizujący się w grafice piórkiem czy węglem. Wyjątkową rzadkość stanowi możliwość wykonania pracy w technice XVI-wiecznych portretów tzw "trumiennych". Dokonujemy też specjalistycznych prac konserwacyjnych istniejących dzieł. Współpracujemy tutaj z Pracowaniami Konserwacji Zabytków (PKZ) np. prace w kościele Mariackim w Krakowie. Nasza pracowania to połączenie doświadczenia, najwyższych umiejętności z głęboką wiedzą i wrażliwością.

Wykonujemy portrety na podstawie zdjęć, lub innych obrazów. Wykonujemy także kopie znanych prac - również np. dla muzeów. Możliwe także sporządzenie portretu z natury. Zajmujemy się też malarstwem religijnym oraz ilustratorstwem.

Genealogia Polaków zapewnia przy tworzeniu maksymalną wierność o szczegóły historyczne, zarówno w kwestii wykonawczej jak i tego co zdjęcie przedstawia. Np. dworek w tle może mieć wygląd historyczny z epoki, herby są namalowane zgodnie z prawdą historyczną. Przy wykonywaniu portretów genealogicznych badamy modę, styl fryzur, biżuterię obowiązującą w danej epoce i danym rejonie. Niestety większość prac innych artystów nie jest wierna prawdzie historycznej.

Zawiesimy portret prapradziadka na ścianie. Patrzy na nas twarz człowieka którego nie mieliśmy możliwości poznać, którego może znał nasz dziadek gdy był małym dzieckiem. Taki portret to nie tylko odmalowanie - artysta musi umieć zrozumieć osobę portretowaną. To ktoś kto swoją obecnością, chociaż z portretu, przypomina o wspaniałych kartach rodziny, dawnych czasach, tradycjach, które znamy z dzieciństwa a które już on znał od swoich dziadków. Dawniej portrety były wspaniałymi prezentami z okazji rocznicy, zjazdu rodzinnego, lub znacznego osiągnięcia społecznego.Warto wrócić do tej polskiej tradycji.

Każdy z powyższych przykładów to inny styl, inny artysta. Największą dbałość o szczegóły historyczne znajdziesz w portretach genealogicznych - przy czym mogą one być wykonane technikami współczesnymi, lub ze stylizacją historyczną. Styl artystyczny to bardziej obraz niż portret, wizja artysty. Grafika może być wykonana technikami olejnymi, akwarelą, tusze, węglem. Obrazy religijne mają tradycję kultu danej postaci i są przeznaczone zazwyczaj do kościołów, nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby mieć portret swojego patrona w domu. Styl naukowy to charakterystyczny sposób malowania portretu wiszącego np. w galerii instytutu czy uniwersytetu i powinien być dostosowany do innych.

Ceny - w każdej technice nawet połowę taniej niż u prywatnych artystów i w galeriach. Z każdej kwoty 10% jest przekazywane na wspieranie Fundacji Odtworzeniowej Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Napisz wybierając styl - wybierz, który z przedstawionych obrazów najbardziej Ci się podoba, a ma przedstawimy Ci oferty naszych artystów specjalizujących się w podobnych technikach.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości:
Przykłady prac


artystyczny
         
naturalnyklasyczny
         
klasycznygenealogiczny 1
   
genealogiczny 2 (kopia)religijny
         
religijnyartystyczny
         
naturalnygenealogiczny 1
   
genealogiczny 2 (kopia)genealogiczny 2
   
genealogiczny 2naukowy
   
naukowygrafika
         
religijny/artystyczny/genealogiczny 1