Budowa i rozwój genealogii rodziny
Genealogia rodziny - założenie strony lub rozwój

genealogia, poszukiwania rodzinneZałóż genealogiczny fundusz Twojej rodziny. Udostępniamy bezpłatnie wszelkie informacje wynikające z dokonanych kwerend publikacji, archiwaliów, baz danych. Opłacasz tylko koszty techniczne. Nikt na tym nie zarabia. Wszelkie zgromadzone fundusze rodzinne przeznaczone są na dalsze poszukiwania genealogiczne dotyczące Twojej rodziny. Będziesz też miał możliwość zamówienia konkretnych dalszych badań dla Ciebie u współpracujących z nami profesjonalnych historyków-genealogów.

Prowadzimy liczne społeczne projekty zdobywania, gromadzenia i publikowania wiedzy o historii Polaków. Dzięki tym projektom posiadamy wciąż powiększającą się bazę danych. W miarę możliwości udostępniamy coraz więcej z tych danych. Wiedza gromadzona przez wolontariuszy staje się publicznie dostępna dla wszystkich. Również Twoja strona przyczyni się do zwiększenia publicznie dostępnej wiedzy i zachęci innych do troski o pamięć przodków.

Założenie i prowadzenie strony konkretnej rodziny związane jest z kosztami technicznymi. Użytkownicy solidarnie opłacają koszty serwerów, programów, koszty techniczne, zabezpieczenia antyhakreskie jak też koszty związane z kwerendami, tłumaczeniami, opłatami itp. Wyniki kwerend prowadzonych przez Fundacje są udostępniane bezpłatnie. Pamiętaj - NIE SPRZEDAJEMY informacji statystycznych dla biznesu (tak jak robią to automaty do rysowania drzewek).

Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi portal Genealogia Polaków w sposób niekomercyjny. Nie zarabiamy na tym. Jest to największy taki system wiedzy genealogicznej w Polsce. Jedyny system genealogiczny na świecie działający na zasadzie tzw. crowdsourcingu. Portal Genealogia Polaków rozwija narzędzia, systemy i funkcje, które pomagają skutecznie tworzyć strony rodzinne, a co za tym idzie prowadzić badania rodzinne. Tworząc, rozwijając swoją stronę rodzinną pomagasz prowadzić liczne programy i akcje genealogiczne.


MAIL: Spytaj o możliwości założenia Twojej strony
Herbarz - strony rodzinne
Fundacja - więcej o projektach
Odpowiedzi na pytania dot. budowy stron i usługW celu zasilenia funduszu konkretnej strony wyślij przelew na podane niżej konto koniecznie z dopiskiem "genealogia-NAZWISKO".


Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Regon: 122719308
NIP: 6793086820
konto: Bank Pocztowy
96 1320 1856 2935 3154 2000 0001
W tytule przekazu wpisz np. "genealogia-NAZWISKO". Jeśli podasz swój login na Forum otrzymasz "talary"


Za pomocą usługi Pay-palPrzykłady corocznych kosztów prowadzenia portalu

 • Serwer - 1300 zł
 • Aktualizacja programów - ok. 2000 zł
 • Bezpieczeństwo baz danych - ok. 1000 zł
 • Informacje w mediach - ok. 2000 zł.
 • Zakup sprzętu dla prowadzenia prac - ok. 3000 zł.
 • Koszty opłat archiwalnych, bibliotecznych i in. - ok. 3000 zł.
 • Przejazdy - ok. 5000 zł.
 • i inne.Jak rozbudować genealogię rodziny?

Fundacja udostępnia bezpłatnie wyniki kwerend i narzędzia ogólne. W ramach potrzeby pomocy indywidualnej kierujemy do zaufanych gnealogów. W przypadku korzystania z pomocy osób trzecich (techników, archiwistów, itp) umożliwiamy kontakt z nimi ze znacznymi zniżkami. Dzięki nam budowa genealogii Twojej rodziny jest bardziej korzystna niż gdziekolwiek indziej.


Jak powiększyć stronę rodzinną?
 ┣ Mam informację i chcę ją dodać 
 ┃  ┣ do drzewa genealogicznego
 ┃  ┃   ┣ bezpłatnie i samodzielnie --> A1
 ┃  ┃   ┗ z pomocą ale płatnie --> A2
 ┃  ┃
 ┃  ┣ biografie, opowiadania (bezpłatnie) --> B1
 ┃  ┗ zdjęcia (bezpłatnie) --> B2
 ┃
 ┣ Szukam informacji o:
 ┃   ┣ wypisach wszystkich osób danego nazwiska --> C1
 ┃   ┣ materiałach uzupełniające (biografie, zdjęcia itp.) --> C2
 ┃   ┗ dokumentach z archiwum --> C3
 ┃
 ┗ Chcę powiększyć fundusz rozwoju strony mojej rodziny - patrz wyżejA1 Bezpłatne dodawanie inf. do drzewa genealogicznego
Drobne poprawki (literówki, błędy) - po prostu wyślij mail, lub skorzystaj z formularza na stronie w nagłówku. Zachęcamy do uzupełniania stron. Większe też można zrobić bezpłatnie warunkiem jest jednak odpowiednie przygotowanie materiałów. Redakcja Herbarza nie jest związana z żadnymi ośrodkami naukowymi ani fundacjami, a każde uzupełnianie to praca któregoś z techników. Ilość osób chcących współpracować z Herbarzem jest coraz większa i uzupełnień jest coraz więcej. Dlatego jeśli chcecie Państwo uzupełnić dane na stronie bezpłatnie bardzo prosimy o pomoc przez przygotowanie danych w formacie takim jak na stronach Herbarza. (szczegóły formatowania danych). Tak przygotowane dane prosimy przysyłać na adres redakcji w mailu lub pliku Worda.

Małe poprawki - Prosimy skopiować linijkę tekstu ze strony (linijki) i nanieść poprawki - najlepiej na kolorowo
Większe uzupełnienia - przygotować gałęzie, drzewa stosując formaty.
Oczywiście zawsze jest możliwość poprosić nas o formatowanie --> pkt A2.
** Z góry zastrzegamy, że maile niezawierającego tak przygotowanego materiału mogą pozostawać bez odpowiedzi!


A2 Dodawanie do drzewa z pomocą techniczną
Chętnie pomożemy Państwu przygotować dane do wstawienia na strony Herbarza, zgodnie ze standardami genealogicznymi. Dane te można potem wykorzystywać w innych miejscach. Jednak prosimy o opłacenie pracy techników którzy muszą poświęcić swój czas pracy. Opłacając pracę przysyłać materiały można w dowolnej formie, graficznej, tekstowej, jako plik *.ged i inne. Kwotę (ok. 30-50 gr za osobę w drzewie) prosimy wysłać na konto

** Z racji na coraz większą ilość żądania poprawek bez stosowania formatów, lub bez pokrycia kosztów, zastrzegamy, że możemy nie odpowiadać na źle przygotowaną korespondencję. Trwonimy bowiem na to ogromnie dużo czasu.

Niezależnie od wszystkiego będziemy wdzięczni za każdą pomoc finansową, lub też książkową.

B1 Dodawanie biografii, artykułów
Jest bezpłatne. W tym celu należy się zarejestrować w Bibliotece i umieszczać artykuły w odpowiednich działach. Takie artykuły będą:
 • automatycznie wyszukiwane po kliknięciu w linku w nagłówku strony
 • można dodać link indywidualny do danej osoby w drzewie - prosimy skopiować linijkę danej osoby z drzewa i dodać tam odpowiednie linki do artykułów (adres strony wyświetlany w przeglądarce podczas wyświetlania artykułu)
Oczywiście możemy pomóc w dodawaniu artykułów jeśli Państwo mają z tym problem,jednak sugerujemy dodawania własnoręczne u kilku powodów. Po pierwsze mają Państwo możliwość edycji a po drugie jest bezpośredni kontakt z autorem. Jeśli mimo wszystko potrzebujecie pomocy, prosili byśmy o jakieś wsparcie w zależności o ilości pracy.

B2 Dodawanie zdjęć
Jest bezpłatne. W tym celu należy się zarejestrować w Archiwum Zdjęć i umieszczać zdjęcia w odpowiednich działach. Zdjęcia zaopatrzone nazwiskiem (w tytule, opisie, lub jako słowo kluczowe) - będą się automatycznie wyświetlać po kliknięciu w link w nagłówku strony.
 • można dodać link indywidualny do danej osoby w drzewie - prosimy skopiować linijkę danej osoby z drzewa i dodać tam odpowiednie linki do artykułów (adres strony wyświetlany w tabelce pod zdjęciem po kliknięciu w przycisk "i" powyżej zdjęcia)


C1 Zamawianie pełnego wypisu osób
Posiadamy ogromne bazy - część jesz zdygitalizowana, część w postaci setek publikacji, część jako kopie niektórych materiałów archiwalnych, pamiętniki, listy zbiorcze, monografie i in. Pełny wypis z tych materiałów jest świetnym przygotowaniem do badań archiwalnych, niezwykle ułatwiającym dotarcie i zawężenie poszukiwań. Zasadą jest ponadto, że im więcej danych na stronie, tym więcej osób może się nią zainteresować dodając jakieś nowe informacje.
Dla sporej części stron taki wypis został już przygotowany. Widać to np. po znacznej ilości cytowanych źródeł i wielu szczegółach biograficznych. Zawsze mogą się oczywiście znaleźć nowe materiały. Jeśli macie Państwo do takich dostęp prosimy skorzystać z pkt. --> A1 lub A2
Zamawiając prosimy podać nazwisko jakiego dotyczy uzupełnienie. Koszt wypisu jest od 60 - ok. 600 zł, i zależy od popularności nazwiska - ilości danych do opracowania. Niestety nie da się już tego podzielić. Bardzo często w literaturze występują osoby danego nazwiska bez przepisania do herbu czy rodziny. Dlatego i tak trzeba przeglądnąć i zapisać wszystkie informacje. Możliwy jest jednak czasem wypis oszczędny - trochę tańszy, z opuszczaniem danych drugorzędnych, np. o urzędach, czy odznaczeniach.
Więcej o badaniach i poszukiwaniach


C2 Zamawianie dodatkowych informacji
Wielka Strona Rodzinna wygląda wtedy dobrze jeśli oprócz suchych drzew znajdują się tam bogate materiały o przodkach. Dysponując wielką bazą oraz ostępem do Internetu możemy przygotować biografie, artykuły, monograficzne, przekrojowe i in, także poszukiwać materiałów fotograficznych. Ilość tego jest zależna jedynie od Państwa funduszy. Zazwyczaj 300 zł. wystarcza na przygotowanie kilkunastu krótkich biografii, lub kilku artykułów - o ile dane są w miarę dostępne. W przypadku - jeśli okaże się materiały nie są łatwo dostępne - nakłady są zwracane.


C3 Uzyskanie konkretnych dokumentów
Uzyskanie konkretnych dokumentów z archiwów - Mamy sieć współpracowników w miastach w Polsce i na Kresach. Udostępniamy państwu kontakt do nich. Jeśli wiecie czego szukacie łatwiej, szybciej i taniej jest poprosić naszego archiwistę niż instytuty genealogiczne, czy Archiwa. Więcej informacji
Kwerendy archiwalne Z przyjemnością pomożemy w kwerendach archiwalnych. W tym celu potrzebujemy mieć jak najdokładniejsze informacje "zaczepienia" np. data i miejsce urodzin, miejsce służby wojskowej itp. Koszty takich poszukiwań to ok. 40 zł za godzinę pracy.Wykonujemy także poszukiwania na parafiach. Więcej informacji
Takie profesjonalne badania genealogiczne trwają zazwyczaj wiele miesięcy.
Pomoc i informacje Możecie Państwo sami dokonywać takich poszukiwań z naszą poradą i wsparciem, w tym celu prosimy zadać pytanie na forum w dziale Porady, tak aby i inni mogli skorzystać z odpowiedzi.