Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Przebudowa portalu Genealogia Polaków

31.12.2022 17:36
Przez 20 lat Genealogia Polaków zgromadziła ponad 25 milionów rekordów informacji. Początkowo wszystko szło dobrze, ale przy tej liczbie trzeba było zastosować nowatorskie gromadzenie, katalogowanie i wyszukiwanie. Trzeba było całkowicie przetworzyć serwis - aby mógł służyć kolejne lata.

Aby całość funkcjonowała trzeba było dla każdej z wielu baz opracować odpowiedni system przetworzenia, tak aby możliwie nie utracić danych i połączeń.

Dlatego prosimy o cierpliwość. W pierwszej chwili wiele funkcji będzie nie działać a portal będzie wyglądać ubogo. Brak jest linków, możliwości wyszukiwania, odpowiedniej edycji, tworzenia połączeń. Ale funkcje te będą sukcesywnie dołączane.

Wiemy już że udało się zachować wszystkie teksty, fotografie i rekordy baz, leksykonu, powstańców, mapy. Trzeba teraz stworzyć zupełnie nowe strony wyszukiwania, edukacji i korelacji. Powstają też zupełnie nowe serwisy. Firma ABENGO opracowała dla nas nowe metody wyszukiwania, pod wieloma względami lepsze od tych których używa Google (np. reagujących odpowiednio i poprawnie na język polski). Z kolei też opracowane przez nas unikalne metody korelacji danych są wymagały odpowiednich mechanizmów cyfrowych. Są tak opracowane że w przyszłości będą mogły być obsługiwane przez sztuczną inteligencję pomagającą w poszukiwaniach.

W ten sposób nasz portal stanie się mamy nadzieję jednym z najbardziej nowatorskich portali genealogicznych na świecie. Ale na razie musimy trochę poczekać na włączenie wszystkich funkcji. Przepraszamy za niedogodności.

Administracja GP