Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Bielińscy, Wilczyńscy, Warszawa , Kalisz -zbiór fotografii

8.05.2012 17:00
Witam !Do zbioru fotografii posiadam notatki własne z różnych źródeł , opisy rewersów fotografii , dokumenty z początku XX wieku i dalsze. Wiele fotografii znajduje się w działach Forum , dodawałam komentarze , zależy mi na ustaleniach wynikających ze spisu ludności dla poszczególnych adresów zamieszkania które podam z notatek korespondencji rodzinnych , zależy mi również na ustaleniach dotyczących osób występujących na licznych fotografiach co do których nie znam powiązań rodzinnych czy towarzyskich . Liczę na współpracę z Redakcją i ewentualnymi Dyskutantami , dzisiaj przesyłam ciekawą fotografię rodziny Bielińskich z r. ok.1900 , gdzie wśród dwu mężczyzn młodszy w fantazyjnym płaszczu -pelerynie berecie z daszkiem to ok. 20 letni Witold Bieliński , późniejszy rzeźbiarz , malarz , medalier , a drugi mężczyzna starszy w czapce futrzanej naciśniętej na czoło to ojciec Witolda -Cyprian Bieliński . Siedzące niewiasty , starsza to matka Witolda Teodora Wilczyńska m. Bielińska , a dwie młodsze to Jadwiga Bielińska siostra Witolda , za nim siedząca najmłodsza z rodzeństwa Irena Bielińska . Na razie na dzisiaj wystarczy , przygotuję notatki , dokumenty do następnego postu. Pozdrawiam , Zofia Eichstaedt-Jabłońska

Dzisiaj mogłam przesłać kilka ciekawych zdjęć, ale aparat nie chce przyjąć , przyjeto tylko 2 fotografie. Pozdrawiam serdecznie Zofia Eichstaedt-Jabłońska.

Komentarze (3)

11.05.2012 20:33
C.d. postu : Dzisiaj prześlę na Forum Zdjęć kilka fotografii z rodziny Bielińskich i Milskich . Pozdrawiam Zofia Eichstaedt.
21.09.2013 18:08
Książkę: "Witold Cyprian Bieliński rzeźbiarz,malarz,patriota " autor: Zofia Eichstaedt-Jabłońska , Wydawca: Wydawnictwo Jasne w Pruszczu Gdańskim , prześlę na adres Redakcji Genealogii Polaków Kraków Pozdrawiam, Zofia Eichstaedt-Jabłońska, 21.09.2013 .
22.01.2021 01:56
Otrzymaliśmy całą serię wspaniałych książek poświęconych rodzinie Bielińskich. Wciąż staramy się ustalić liczne koneksje rodzin o tym nazwisku. Książki znajdują ważne miejsce w naszej bibliotece.