Portal w rozbudowie, prosimy o wsparcie.
Uratujmy wspólnie polską tożsamość i pamięć o naszych przodkach.
Zbiórka przez Pomagam.pl

Pnikut

10.07.2012 00:23
Postów: 5
Rejestracja: 14.02.2010
Być może nie jest to właściwe miejsce na taki wątek..., jeśli tak to poproszę o przeniesienie w miejsce właściwe, bo chciałbym rozpocząć, mam nadzieję obszerną wymianę informacji o moim wspomnieniu z dzieciństwa, wsi, może osadzie czy miasteczku na kresach przedwojennej Polski, o Pnikucie. Nie , nigdy tam nie byłem... Pnikut to miejsce urodzin moich rodziców, może dziadków, nie wiem. Pamiętam tylko jak w ustach rodziców bajecznie brzmiały opowieści o zabawach na błoniach w Pnikucie, o wyprawach do lasu, o wygłupach dzieci, o tym, że była tam szkoła i podobno szpital... Przez lata był Pnikut wspomnieniem dziwnym, z jednej strony wielkiej biedy i głodu, z drugiej młodości i wszystkiego co w niej fajne. Rodzice odeszli, a ja być może pojadę do Pnikuta! Pierwszy i pewnie ostatni raz w życiu, historia zatoczy moje małe, prywatne koło...
10.07.2012 17:41
Postów: 1029
Rejestracja: 22.11.2010
Miejsce publikacji jest sprawą drugorzędną – ważna jest treść. Zatem nie warto tracić czasu w oczekiwaniu na przyzwolenie.
18.02.2013 21:28
Autor wątku
Postów: 5
Rejestracja: 14.02.2010
Chciałbym poinformować, że za dzień dwa pod adresem http://www.pnikut.net będzie dostępna strona o miejscu skąd pochodzi moja rodzina, o Pnikucie.
Wszystkich którzy są zainteresowani zachęcam do odwiedzin strony, oczywiście jak już przeszukacie bazy DHRP.

Pozdrawiam
Kazimierz Paprocki