[attachment]norwegia-rotelva.jpgWitam, podczas II Wojny Światowej mój dziadek Kazimierz Łuczyński był jeńcem wojennym [POW] nr 57846 obozu jenieckiego Stalag 1A w Prusach Wschodnich, gdzie pracował w gospodarstwach rolnych. Po pewnym czasie został przewieziony do Hanoveru gdzie pracował w kuźni oraz stolarni. W roku 1943 z grupą współwięźniów zostali przewiezieni na północ Norwegii w okolicę Storjord do obozu pracy usytuowanego nad rzeką Rotelva gdzie pracował przy budowie linii kolejowej i kamieniołomie (z racji swojej specjalizacji wojskowej - saper, zakładał ładunki wybuchowe). Po zakończeniu wojny został oswobodzony przez armię angielską.
Dysponuję zdjęciami i dokumentami z tamtych czasów mogącymi zaświadczyć o tym. Szukam wskazówki, zdjęć, wiadomości odnośnie tego miejsca czy jeńcach.
Posiadam listę nazwisk kilku współwięźniów jakie dziadek spisał podczas pobytu w obozie. Będę wdzięczy za każdą pomoc. Pozdrawiam. Maciej Łuczyński
Dysponuję zdjęciami i dokumentami z tamtych czasów mogącymi zaświadczyć o tym. Szukam wskazówki, zdjęć, wiadomości odnośnie tego miejsca czy jeńcach.
Posiadam listę nazwisk kilku współwięźniów jakie dziadek spisał podczas pobytu w obozie. Będę wdzięczy za każdą pomoc. Pozdrawiam. Maciej Łuczyński