Maria (Mania) Ostalska urodzila sie we Stanislawowie w lipcu 1910 lub 1915 roku. Po wojnie osiadla w Raciborzu w mieszkaniu przy ulicy Browarnej. Byla bardzo religijna, na pewno bardzo dobrze znana przez ksiezy z lokalnego kosciola przy glownym rynku w Raciborzu.Je mezem byl Franciszek Ostalski, zmarly na serce. Urodzil sie w Chodorowie (?). Pracowal w cukrowni w Raciborzu. Pochowany na cmentarzu w Raciborzu. Pod koniec zycia Mania wyjechala do swej siostry do Gdanska. A z tamtad prawdopodobnie zostala osadzona przez siostre w domu starcow. Zmarla gdzies po 1989 roku. Siostra Marii Ostalskiej to Stefania Krolikowska (z domu Gruszecka). Sasiadami w Raciborzu byla rodzina Zimny.
Pragnalbym dowiedziec sie czegokolwiek na temat wszystkich osob tutaj wymienionych oraz czegokolwiek zwiazanego z ich zyciem, (np na jakim cmentarzu pochowany jest Franciszek). Bylem tam raz w zyciu jako nastolatek. Pamietam jedynie, iz grob mial pomnik, sam cmentarz byl stary.
Dziekuje za wszelka pomoc.
Sledze watek.
Pragnalbym dowiedziec sie czegokolwiek na temat wszystkich osob tutaj wymienionych oraz czegokolwiek zwiazanego z ich zyciem, (np na jakim cmentarzu pochowany jest Franciszek). Bylem tam raz w zyciu jako nastolatek. Pamietam jedynie, iz grob mial pomnik, sam cmentarz byl stary.
Dziekuje za wszelka pomoc.
Sledze watek.