Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Porzadek alfabetyczny w dziale "Poszukuje rodziny..."

11.12.2012 07:21
W dziale "SZUKAM NAZWISKA" znajduje sie az 86 stron pelnych bardzo ciekawych informacji o wielu osobach itd itp. Jednakze bardzo czasochlonnym jest sprawdzanie, czy chcac wprowadzic "nasze dane" jako nowy watek, nie powielamy czyjegos innego watku.
Dla przykladu: jesli chce wprowadzic nowy watek na temat poszukiwan potomkow rodziny Krolikowskich, to powinienem sprawdzic, czy w bazie danych nie ma juz kogos innego, kto poszykuje czlonkow tej samej rodziny.
Takie poszukiwania sa tutaj czasochlonne z braku jakiegos lepszego posortowania owych nazwisk.

Stad wlasnie plynie moja propozycja: Byc moze nalezaloby zastosowac takie samo rozwiazanie jak w przypadku dzialu "Slownik Biograficzny", gdzie biografie "poukladane" sa wg alfabetu?
Z powazaniem
CK

Odpowiedzi (8)

17.01.2013 12:52
Dzień dobry,
zgadzam się z przedmówcą:)
Faktycznie ciekawe jest przeglądanie tylu stron, ale gdyby technicznie była możliwość ułożenia alfabetycznego tematów - byłoby znacznie lepiej.
Wygodniej i szybciej można wtedy uzupełnić swoje informacje przed wrzuceniem na stronę kolejnego posta.

Pozdrawiam,
Ania
25.01.2013 15:22
Jestem tu jeszcze bardzo krótko, ale w pełni zgadzam się z przedmówcami. Porządek alfabetyczny znacznie ułatwia sprawę, pozwala szybko sprawdzić, czy ktoś już nie poszukuje przodków o danych nazwisku. Technicznie nie stanowi to problemu, chyba warto wprowadzić ten mechanizm.
9.04.2013 21:36
Porządek alfabetyczny byłby świetnym rozwiązaniem. Zgadam się z przedmówcami. Myślę, że jest nas więcej w ten sposób myślących
1.05.2013 02:26
Porządek alfabetyczny byłby ok, ale zawsze jest coś takiego jak wyszukiwarka
30.11.2013 02:38
Nie ma problemu - tylko większość postów w dziale szukania zaczyna się - i będzie się zaczynać od "Szukam ...." - bo to piszą zazwyczaj osoby, które wchodzą tu po raz pierwszy. To że dużo postów ma tytuły od nazwiska to ciężka praca moderatorów, którzy te posty edytują. "Szukam Adamowskiego" - wyląduje więc pod "S" a nie pod "A" - poza tym wiele osób szuka wielu rodzin. "Zyzkowski i Adamowski" - będzie więc pod "Z"

Żeby był porządek musiałby być wymóg aby każdy wątek dotyczył jednego nazwiska, i każdy tytuł wątku zaczynał się od tego nazwiska w mianowniku i pisanego poprawną polszczyzną z polskimi znakami.

Jedyne rozwiązanie to wyszukiwarka. To na prawdę działa bardzo prosto. Na górze działu jest zawsze okienko - wystarczy wpisać nawet część nazwiska z gwiazdką "Adamows*" i wyjdzie lista wszystkich postów. Uczmy się wyszukiwać - bo to jest OGROMNIE przydatne narzędzie - a nasze forum ma specjalne mechanizmy w tym względzie jakich nie mają żadne inne fora.

Przy zaawansowanym używaniu niezwykle ciekawe jest używanie automatycznych linków do tworzenia list wyszukujących posty danego nazwiska,biografie, opowiadania itp. To już wygląda jak prawie jak magia.
30.11.2013 14:26
A i jeszcze jedno - każdy dział na dole strony ma możliwość wyświetlenia alfabetycznego (lub wg daty, autora itp) . Wystarczy tam zmienić i już ma się listę alfabetyczną.
Natomiast jeśli zadam sortowanie alfabetyczne domyślne - nie będzie już można wyświetlić inaczej.
5.12.2013 13:36
Dla mnie osobiście porządek alfabetyczny ma sens tylko w działach takich jak słownik.

Jeśli "Poszukuję rodziny..." będzie alfabetycznie to ja nie będe już czytała każdego nowego postu. Najprościej w świcie nie będzie mi się chciało go szukać. W tej chwili czytam wszystko co jest nowe bo jest do tego łatwy dostęp a jak potrzebuję coś znaleźć to korzystam z przeglądarki i tyle. Jeśli będzie porządek alfabatyczny w dziale "Poszukuję rodziny..." to jeśli ktoś spyta o Iksińskich, którzy nie są w gronie moich zainteresowań na obecną chwilę to mimo że będe miała jakieś informacje które mogłby pomóc osobie piszącej post to ich nie dodam, bo będe się koncentrowała na moich postach które obserwuję, a nie na tym żeby szukać wśród gąszczu wpisów tych najnowszych.

Ot moje zdanie w tym temacie. Nie musicie się z nim oczywiscie zgadzać, ale wydaje mi się że wsród takich leniówców jak ja którzy mimo wszytsko chcą pomoagać jak potrafią znajdą się zwolennicy mojej opinii.
5.12.2013 23:42
Kwintesencja

tym bardziej że pamiętajmy że zawsze sobie można wyświetlić posty alfabetycznie (pod postami takie małe okienko)