Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Mielnicki notatki

30.11.2014 17:54
Stanisława Mielnicka moja prababka - z domu Mielnicka, urodzona 3.09.1887 rok prawdopodobnie w Szafarczyskach pod Ostrołęką - szukam jakichkolwiek informacji gdzie mam szukać dalej.
Matka prababki Antonina Mielnicka - panna - córka Grzegorza Mielnickiego i Marianny Szczubełek, urodzona w Szafarczyskach w 1863 roku.
W 1905 roku Antonina bierze ślub w Warszawie z Marcinem Kozłowskim. Potem jej wnuczki podają w dokumentach, że nazwisko panieńskie ich matki Stanisławy, to Szczubełek lub Kozłowska, co jest kłamstwem.

Dzieci prababki Stanisławy (miała ich sześcioro nikt nie wie z kim, babcia i jej rodzeństwo utrzymywali, że mieli ojca Jana), w oryginalnych aktach w Lachowie przy urodzeniach dzieci, prababka figuruje jako niezamężna lub panna.
Kazimierz Mielnicki ur. w 1915
Helena Delekta ur. 1921
Jadwiga Mielnicka - Zduńczyk, moja babcia urodzona 15. 10. 1925 rok Filipki Małe - w rodzinie krążyły plotki o zamianie dat urodzin z siostrą Eugenią po wojnie.
Eugenia Mielnicka - Lutrzykowska - Szawkiewicz ur. 1926 Filipki Małe
syn - ur? - zamordowany przez Niemców w czasie wojny\
córka Bronisława Samul - zamordowana przez Niemców wraz z bratem i mężem w czasie wojny

Jadwiga Mielnicka - moja babcia miała córkę Grażynę Mielnicką - urodzoną w 1951 roku w Gruzach, ojcem był Czesław Sztejna syn Jakuba i Katarzyny. Nigdy nie pozwolono mu ożenić się z moją babcią. Dzięki wskazówkom matki odnalazłam jego grób w Kumielsku.