Witam,
szukam informacji na temat miejscowości oraz gminy Głubczyce. Dokładniej chodzi mi o czas II wojny światowej. Moja prababcia była wysiedlona z Sosnowca i została wysłana tam na roboty. Szukam informacji na temat gospodarstw, w których przesiedleni Polacy pracowali, gdyż prababcia przewiozła tam mojego (wówczas 3-letniego) dziadka. Ludzie, u których pracowała pozwolili jej go zostawić, pod warunkiem, że nie będzie jej przeszkadzał w pracy (prawdopodobnie zajmowała się krowami). Wiem, że mój dziadek leżał tam w szpitalu, a także, że rozpoczął tam naukę w jakiejś szkole. Dziadek nie pamięta jak nazywali się ludzie, u których mieszkali, wie, że byli to Niemcy. Trudnością jest także to, że Głubczyce miały kilka nazw, zależnie od czasu, dlatego też trudniej o jakiekolwiek informacje, bo w "papierkach" jest bałagan. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje związane z przesiedleniami do tej miejscowości/gminy, a także związane z gospodarstwami na terenie gminy, w których pracowali Polacy w okresie II wojny.
z góry dziękuję,
pozdrawiam.
szukam informacji na temat miejscowości oraz gminy Głubczyce. Dokładniej chodzi mi o czas II wojny światowej. Moja prababcia była wysiedlona z Sosnowca i została wysłana tam na roboty. Szukam informacji na temat gospodarstw, w których przesiedleni Polacy pracowali, gdyż prababcia przewiozła tam mojego (wówczas 3-letniego) dziadka. Ludzie, u których pracowała pozwolili jej go zostawić, pod warunkiem, że nie będzie jej przeszkadzał w pracy (prawdopodobnie zajmowała się krowami). Wiem, że mój dziadek leżał tam w szpitalu, a także, że rozpoczął tam naukę w jakiejś szkole. Dziadek nie pamięta jak nazywali się ludzie, u których mieszkali, wie, że byli to Niemcy. Trudnością jest także to, że Głubczyce miały kilka nazw, zależnie od czasu, dlatego też trudniej o jakiekolwiek informacje, bo w "papierkach" jest bałagan. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje związane z przesiedleniami do tej miejscowości/gminy, a także związane z gospodarstwami na terenie gminy, w których pracowali Polacy w okresie II wojny.
z góry dziękuję,
pozdrawiam.