Marianna Wrzeszcz była żoną Tomasza Wiszniewskiego, małżonkowie byli rodzicami Józefa, Pawła, Marcelego i Wawrzyńca, którzy wylegitymowali się ze szlachectwa w 1782 r. w sądzie grodzkim sanockim. Być może Marianna Wrzeszcz to ta sama osoba co Maria Wiszniewska figurująca jako współwłaścicielka wsi Serednie Małe w Bieszczadach w 1780 r. Właścicielką mogła być raczej wdowa, a fakt, że Tomasz Wiszniewski nie wylegitymował się dwa lata później może potwierdzać, że już nie żył.
Niestety nie udało mi się jeszcze znaleść czasu na kwerendę w archiwum diecezjalnym w Przemyślu (zresztą z tego co słyszałem to archiuwm nie jest "user friendly"), jeżeli ktoś ma do niego dostęp to prosiłbym o wsparcie. W zamian mogę zaoferować kwerendę w diecezji tarnowskiej lub krakowskiej.
-----------
Michał Wrzeszcz XVIII w., - ziemia halicka, łowczy czernihowski
Jeżeli ktoś spotkał się z rodziną Wrzeszcz w okresie 1750-1850 to proszę informacje.
[1] Hieronima Wrzeszcza rotmistrza, znaczne w tej ojczyznie zasługi, i odwaga kawalerska, z którą od młodości swojej aż do śmierci, we wszystkich expedycyach wojennych zakazał się, na koniec śmierć rycerska, którą dla tejże ojczyzny podjął pod Cecorą, zapisana na wieczną pamiątkę w Konstytucyach 1641. f.27. kędy córce jego pewną summę Rzeczpospolita z skarbu koronnego wyliczyć kazała.
[2] Władysław podsędek ziemski Ruski 1648. podpisał pacta coventa Jana Kazimierza Króla.
[3] Jan komornik Buski umarł 1653. Histor. Colleg. Leop.
[4] Michał sędzia kapturowy Lwowski w r. 1733.
[5] N. maił za sobą Elżbietę Łyczkownę.
[6] N. była za Wierzbickim
[7] Wiktorya za Pawłem Strzałką towarzyszem pancernej chorągwi.
Podobno są Wrzeszczowie i herbu Trąby.
[8] Dominik Wrzeszcz zakonu Ś. Dominika Doctor Jubilatus, temi czasy.