Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Sierakowski Antoni

5.07.2008 01:37
Antoni Sierakowski ur. ok. 1780 Laskówiec par, Morzysław k/ Konina, gub. kaliska. Syn Macieja i Katarzyny. Po wojnach napoleońskich przeniósł się w 1815 roku do Łomżyńskiego, ziemia Wiska. Zamieszkał w miejscowości Sienickie parafia Białaszewo k/Grajewa. Po ślubie w 1816 zakupił majątek Brzozowa i z żoną tam zamieszkali.

Znany jest akt ślubu Antoniego Sierakowskiego z Konstancja Kadłubowską, zawartego 21 lutego 1816 roku w Białaszewie-akt 11.
Akt ten zawiera następującą informacje o Antonim:”

Stawił się urodzony Antoni Sierakowski ,lat 36 mający w Siennickich zamieszkały, który dla złożenia metryki chrzczenia swojej okzał nam akt urodzenia uczyniony w urzędzie publicznym aktowym pisarskim w Szczuczynie pod dniem 15 lutego roku bieżącego.

Konstancja Kadłubowska, w wymienionym akcie w momencie ślubu miała 21 lat , co udowodniła metryką chrztu wyjętą z ksiąg kościoła w Białaszewie, urodziła się w Lipieńskich jako córka szlachetnych Jana/już nie żyjącego/ i / żyjącej/ Ewy z Gąsiewskich małżonków Kadłubowskich, obecnie wraz z matką zamieszkiwała w Siennickich.