BATOWSKI h. TRZY ZĘBY. Na Rusi Czerwonej, z tej familii:
Michał podpisał elekcyę 1764 r. z ziemią chełmską;
Aleksander, syn Antoniego, wojskiego pilzneńskiego, rotmistrz wojsk koronnych, poseł na sejm czteroletni, agent rządu Księztwa Warszawskiego przy cesarzu Napoleonie I w 1807 r., stolnik wielki i poseł króla Fryderyka Augusta w Madrycie przy królu Józefie Bonapartym w 1810 r.; po upadku Napoleona I pragnął osiąść w majątku nabytym we Francyi, lecz cesarz Aleksander I ściągnął go do Polski, zamianował wielkim łowczym Królestwa; w 1824 r. otrzymał przyznanie tytułu hrabiowskiego od departamentu Senatu polskiego z zasady, że ten tytuł był mu dany w nominacyi na posła w Madrycie. Jan, członek rządu tymczasowego w Galicyi 1809 r., komisarz sejmu galicyjskiego 1820 r., strażnik sreber galicyjskich 1817 r.
Aleksander, tytułowany także hrabią, członek i deputat stanów galicyjskich w 1840 r., komisarz sejmu galicyjskiego; jego brat Antoni, dziedzic dóbr w Galicyi 1871 r.
Po Janie Antonim, skarbniku grabowieckim, dziedzicu wsi Borek 1753 r., syn Antoni, wojski pilzneński 1764 r., z jego synów,
1) Franciszek, ożeniony z Maryanną Tchorznicką, z niej syn Stanisław, dziedzic dóbr Moniatycze, w pow. hrubieszowskim, wylegitymowany w Królestwie 1839 r.;
2) Onufry, dziedzic dóbr Świdniki, wylegitymowany w Królestwie 1839 r., z synem Janem, urodzonym z Petroneli Bełżeckiej.
Jan, syn Marcina, a wnuk Antoniego, wojskiego pilzneńskiego, urodzony z Agnieszki ze Skalskich, wylegitymowany w Królestwie 1842 r.
Michał i Antoni 1782 r., a Stanisław, Marcin i inni w 1783 r. wylegitymowani w Galicyi.
[Herbarz Seweryna Uruskiego]=>> Genealogia rodzin
Batowski