23912. Brześć i okolice - Księgi Metrykalne

NOWY! - Dział ogólnych rozmów i poszukiwań na tematy kresowe. UWAGA - są też inne działy kresowe!
* Nadaj konkretny tytuł Twojemu tematowi
* Poszukiwania kresowe możesz ogłaszać tutaj lub w innych działach "SZUKAM"
* UWAGA - są też inne działy kresowe - wiedza, informacje, artykuły, monografie ...

Brześć i okolice - Księgi Metrykalne

Postprzez Sambor » 13.03.2014

Potrzebuję informację gdzie znajdują się księgi metrykalne z Brześcia i okolic, obecnie Białoruś, z okresu międzywojennego. Potrzebne dane dotyczą Leokadii Bireta, córki Czesława i Pauliny, urodzonej około roku 1936, prawdopodobnie w Brześciu.
Sambor
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: Brześć i okolice - Księgi Metrykalne

Postprzez Tadeusz Podgorski » 15.03.2014

Witam

Księgi metrykalne z Brześcia znajdują się w kilku miejscach: NIAB w Grodnie ( starsze niż 1883 r. ), NIAB w Mińsku ( 1883-1914 ) , RAGS i ZAGS w Brześciu ( 1915-1939 ).

Pozdrawiam

J. Tadeusz
[email protected]
Tadeusz Podgorski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez Sambor » 16.03.2014

Dziękuję Tadeusz. Potrzebuję pełną nazwę ZAGS w Brześciu.
Pozdrawiam
Sambor
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez monika1982 » 25.05.2015

To jest pełna nazwa archiwum zagsa adres plac swoboda 18 tel. 37529211738. Byłam kilka dni temu od razu mówię że pani tak przyjemna że brak słów ja potrzebowałam akt urodzenia mojego dziadka który urodził się w 1938 roku w Brześciu i aby go dostać to muszę akt mojego urodzeni, akt ślubu, akt śmierci dziadka, że to był ojciec mojego ojca to akt jego urodzenia paszport i wszystko na rosyjski przez tłumacza przysięgłego i z tym pojechać do nich z powrotem to może pani w archiwum będzie miała dobry humor i mi wyda ale tego nie wiem bo jeszcze nie jeździłam .
monika1982
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez domeczekk » 28.05.2015

Witajcie.
Również potrzebuję skorzystać z usług archiwum w Grodnie. Tylko mnie interesuje rok 1848 . Mam dokładną datę urodzenia. Może jest ktoś kto odpłatnie pozyska dla mnie ten akt ?
Pozdrawiam,Ula
domeczekk
Aktywny
Aktywny

Postprzez monika1982 » 29.05.2015

W niektórych parafiach w Polsce przechowują Księgi Metrykalne np.w Drohiczynie mają akty metrykalne z jednej parafii z Brześcia ale akurat tam nie było aktu mojego dziadka.Na stronie szukajwarchiwach.pl sa adresy radze jeszcze tam poszukać.
monika1982
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez Ludwik_Olczyk » 21.07.2015

Szanowni Państwo.

Piszcie konkretnie o jakie osoby chodzi, miejscowości i o jakie lata chodzi. Wiele materiałów jest porozrzucanych, do niektórych można dotrzeć. Trzeba po prostu napisać konkretnie. Wtedy łatwiej.

Pozdrawiam serdecznie.
Ludwik_Olczyk
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez YoruNoShijin » 27.07.2015

Witam.
Zależy mi na odnalezieniu informacji o moim dziadku Bolesławie Tchórzewskim urodzonym w Brześciu w 1923r, a także jego rodzicach - Władysław i Bronisława z d. Rodziewicz - obje na pewno urodzili się przed 1900 rokiem. Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa, żeby informacje otrzymać w sposób korespondencyjny? Jeżeli tak, w jakiej formie należy skierować podanie i jakie dokumenty załączyć? Czy niezbędne jest tłumaczenie przysięgłe?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,
Ula Tchórzewska
YoruNoShijin
Aktywny
Aktywny

Postprzez annodomini78 » 21.05.2016

Witam,

szukam informacji o mojej babci, Zofii po mężu Dzięcioł ur. 26.07.1907, urodzonej prawdopodobniej w Brześciu tak jak mój tata Romuald Dzięcioł, niestety jeszcze nie dotarłam do nazwiska panieńskiego babci (kojarzę coś z Zelman).

dziękuję
Anna Dzięcioł
annodomini78
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez gosia51 » 18.02.2017

Kłaniam się wszystkim, jestem na tym forum nowa i potrzebuję pomocy lub podpowiedzi, gdzie szukać akt.
Nie skłamałam ani o ciut, że szukam aktu urodzenia od 15 lat :crybaby
Dziadek mojego męża Kamiński Michał syn Stanisława brał ślub w Brześciu nad Bugiem w styczniu 1909 roku mając 21 lat, czyli urodzony w Brześciu w 1888 rok, proszę mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć jego akt urodzenia.
Dziękuję za każdą podpowiedz.
Gosia
gosia51
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Następna strona

Powrót do KRESY - poszukiwania, problemy