20013. RADOSZYCE księgi metrykalne i spis ludności

RADOSZYCE księgi metrykalne i spis ludności

Postprzez yaromirr10 » 25.01.2013

Szukam przodków zamieszkujących w Radoszycach woj. świętokrzyskie. Może ktoś wiem, czy są tam jeszcze jakieś księgi parafialne, spisy ludności z przełomu XVIII i XIX w. Jeśli nie to, gdzie można szukać tych materiałów. Zajmuje się poszukiwaniem przodków dopiero od niedawna i nie mam jeszcze doświadczenia. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Jarek

Szukam informacji o lekarzu Józefie Pawłowskim i jego rodzinie. Mieszkał w Krakowie, Częstochowie i Radoszycach w woj. świętokrzyskim, gdzie 20.07.1826 urodził mu się syn Ignacy. Rodowe nazwisko matki Ignacego: Ściłowicz.
yaromirr10
Aktywny
Aktywny

Odp: RADOSZYCE księgi metrykalne i spis ludności

Postprzez Primo » 01.07.2013

Witam może tutaj

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... %3D1407440

coś znajdziesz odnośnie swojej rodziny
pozdrawiam Mariusz Maślak
Primo
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez rianon » 04.10.2013

Witam,
Proponuję jeszcze zerknąć tu - http://www.ksiegi-parafialne.pl/index.p ... Itemid=266. Są indeksy może pomogą, mi pomogły a też szukałam w świętkorzyskim.
Pozdrawiam, Magda
-----------------------
"Często się zdarza, że dopiero przyszłość pokazuje nam, ile coś było warte." - Haruki Murakami
rianon
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Medale: 1
Nazwiska, książki (1)
Imię i nazwisko: Magda P.

Postprzez Łopiński_Jacek » 01.01.2015

Witam :)

Moje korzenie również sięgają parafii Radoszyce.
Jeden z moich przodków, Wojciech Zieliński (może Zieleński) urodził się w tej parafii około 1758.
Ślub jednak brał w parafii Dłutów k./Łodzi, tam też już rodziły się jego dzieci z Reginą z Ozimków.
Nie mam żadnych informacji dotyczących przodków, ani krewnych Wojciecha i nigdzie nie znalazłem
informacji o dostępności ksiąg, jak również mikrofilmów z tego okresu z Radoszyc.

Pozdrawiam serdecznie :)
Jacek Łopiński
Łopiński_Jacek
Aktywny
Aktywny

Powrót do Archiwalia rodzin, cechów, klasztorów