8847. Eichler Karol Ferdynand

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Eichler Karol Ferdynand

Postprzez wanka » 11.05.2010

Karol Ferdynand Eichler
urodził się w1792 roku w Bydgoszczy, zmarł 1855 w Międzyrzecu Podlaskim. Był aptekarzem, żołnierzem kampanii napoleońskiej 1812 roku oraz autorem pierwszego polskiego podręcznika aptekarskiego.
Był znanym w całej Polsce aptekarzem a także autorem pierwszego polskiego podręcznika aptekarskiego. Dowodził furgonem aptecznym w kampanii napoleońskiej 1812 roku na Moskwę. Do Międzyrzeca Podlaskiego przybył w 1819 roku i założył tam rodzinę. Walczył z epidemią cholery, która trzykrotnie nawiedzała Międzyrzec. Jego sposobem kuracji było szorowanie ciała chorego w gorącej kąpieli ryżową szczotką, potem podawanie mikstury ziołowej do picia. Zabiegi te miały na celu podniesienie sił odpornościowych organizmu. Eichler uratował życie nie tylko wielu Polakom, ale i żołnierzom carskim, którzy przywlekli do Polski tę chorobę w czasie powstania listopadowego. Za walkę z epidemią otrzymał od cara szlachectwo.
Żródło:Radio Podlasie
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do E____