24397. Gąsiorowski h. Ślepowron

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Gąsiorowski h. Ślepowron

Postprzez Marek_Prus » 31.03.2014

Gąsiorowski herbu Ślepowron.
Dawna w północnym Mazowszu rodzina.
Jeszcze w początkach XVI wieku brała nazwę Gąsior lub pisała się z Gąsiorowa. Licznie rozrodzona już w XIV wieku przesiedlała się w różne strony kraju i zakładała osady z nazwą Gąsiorowo albo Gąsiory.
Marcin 1431r., Zdzisław 1442r., Borzysław i Gocław 1443r., Jan Gąsior z Kleczkowa 1503r., Wojciech ożeniony z Dorotą Łaszewską 1551r., Jan syn Borzyma 1568r. i inni cytowani w aktach łomżyńskich, ciechanowskich i wizkich.
Stanisław podsędek zakroczymski z ziemią zakroczymską 1648r., Kazimierz, Wojciech z wejew. płockiem 1674r.,Franciszek, Józef i Wojciech z ziemią nurską, Grzegorz, Jan, Walenty i Wojciech z ziemią zakroczymską 1697r., a Aleksander z wojew. krakowskiem i Walenty z wojew. sieradzkiem1764r. podpisali elekcje.

Seweryn hr. Uruski "Rodzina Herbarz Szlachty Polskiej"
Marek_Prus
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Powrót do G____cron