10838. Nadrowski h.Ogończyk

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Nadrowski h.Ogończyk

Postprzez jerzy » 04.07.2010

NADROWSKI h. OGOŃCZYK. W ziemi dobrzyńskiej, wzięli nazwisko od wsi Nadroża. Niesiecki daje im herb Nabram, tymczasem podług świadectwa Wojciecha, dziedzica Krupa-Dyblino z 1577 r. (Zap. Tryb. Piotrk.), byli herbu Ogończyk. Ów Wojciech, dziedzic drugiej wsi Wągiersko, i brat jego Jerzy otrzymali 1588 r. połowę wójtostwa w Rypinie, i Wojciech miał syna Stanisława (Metr. Kor., Ks. Gr. Brzeskie).
Jan i Sebastyan, synowie Piotra, 1645 r. Wawrzyniec, elektor 1648 r, z ziemi dobrzyńskiej. Jan, wojski bielski 1654 r., skarbnik płocki 1661 r., żonaty z Barbarą N. Mateusz, syn Andrzeja, elektor 1697 r. z ziemi dobrzyńskiej, z żony Maryanny Żółtowskiej pozostawił syna Józefa, żonatego z Maryanną Chlebowską. Marcin, syn Andrzeja, żonaty z Dorotą Rokicką, podpisał elekcyę 1697 r. z ziemią dobrzyńską.
Adam żonaty z Magdaleną Karwosiecką, burgrabianką płocką 1716 r. Roch, syn Jana, dziedzic Nadroża 1733 r. Maciej podpisał elekcyę 1764 r. z wojew. płockiem. Maryanną, żona Jana Gronwalda 1795 r. (Conv. Vars., Ks. Gr. Bobrownickie i Piotrkowskie).
Po Andrzeju, synu Łukasza, dziedzicu wsi Nadroż 1646 roku, pochodzący, Adam, dziedzic wsi Nadroż, w pow. lipnoskim, syn Bartłomieja, w 1839 r. i Antoni, syn Jana i Rozalii Chalińskiej, w 1842 r. wylegitymowani w Królestwie, a syn Antoniego i Anieli Brodzkiej. Ludwik, podoficer wojsk rosyjskich, wylegitymowany w 1847 r.
Antoni, rodem z Płockiego, podporucznik wojsk francuskich, następnie 1814 r. porucznik 2 pułku jazdy kaliskiej, był rannym pod Ołtarzów em (Ks. Wojskowe).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do N____