15359. Prababka Anna Topolnicka

Prababka Anna Topolnicka

Postprzez heti » 25.11.2011

Witam serdecznie,jestem tu nowa ale musiałam się tu zalogować.Moja prababka nazywała się Anna Topolnicka i wyszła za mąż za Augusta Werbach.Czasami kiedy moja mama jeszcze żyła opowiadała mi o prababce,że mówiła po francusku,do dzieci miała bonę.Uczyła się u zakonnic haftu,itp rzeczy.Miała ponoc 3 lub 4 braci ale wszyscy zgineli w chyba 1 wojnie Światowej.Nie znam w tej chwili daty urodzin ani śmierci prababki ale była związana ze Stanisławowem, ponoć był tam majątek rodzinny .Wiem że urodziła córkę Zofię Werbach(moja babcię) 1 kwietnia 1913 r w Sielcach.Nie mam pojęcia do której linii należała moja prababka ale wkrótce będę znała datę urodzin i śmierci.Muszę poczekać aż kuzynka wróci z zagranicy ,ponieważ u niej są wszystkie rodzinne dokumenty.Wtedy znajac wszystkie ważniejsze daty przekażę je tu na forum.Pozdrawiam serdecznie wszystkich i mam nadzieje że wniosę coś sensownego i ciekawego do wątku o rodzinie Topolnickich.
heti
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

prababcia Anna Topolnicka po męzu Werbach

Postprzez heti » 25.11.2011

Witam serdecznie wszystkich ,wydaje mi się ,że mogę być spokrewniona z rodem Topolnickich.Na obecna chwilę bardzo niewiele wiem o prababce ale czekam na powrót kuzynki z zagranicy i wtedy będę znała więcej faktów.Teraz jedynie mogę potwierdzić ze majątek rodzinny prababki znajdował się w Stanisławie.Ponoć miała 3 lub 4 braci,płynnie mówiła po francusku i do wychowywania dzieci miała bonę(tak to określała moja mama).Odezwę się jak poznam szczegóły co do daty urodzenia i śmierci prababci.
heti
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Re: Prababka Anna Topolnicka

Postprzez Marcin » 26.11.2011

Zaraz dodam dane na stronę główną rodziny.

Co do Sielca to mamy tam dwie informacje o Topolnickich. Jedna jest z XVIII wieku a druga z XIX. Problem polega na tym że nie wydają się one być bezpośrednio spokrewnione. Mamy dostęp do ksiąg metrykalnych w Archiwum Stanisławowskim - tylko trzeba mieć właśnie dokładne dane.

Jeśli Anna Topolnicka miała bonę do dzieci, to prawd. mieszkała we dworku - a Topolniccy byli dziedzicami w Sielcu w I poł XVIII w - możliwe więc że też i później i że owi są jej przodkami. M.in. Grzegorz "Żrubek" "Oleszkowicz" Topolnicki - ur. ok. 1670.
"Ateizm - to uparta wiara w bezsensowność wierzenia"
Avatar użytkownika
Marcin
Administrator
Administrator
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda


Powrót do Topolniccy