8274. Bielecki h. Korczak i h.Ogończyk

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Bielecki h. Korczak i h.Ogończyk

Postprzez jerzy » 21.04.2010

BIELECKI h. KORCZAK. Jan, urzędnik w Galicyi 1785 r. Stefan, syn Michała, urzędnik ros., otrzymał przyznanie szlachectwa w Cesarstwie 1852 r. i z synami: Bazylim, Leonidem i Aleksandrem, zapisani do ksiąg szlachty gub. kijowskiej.
BIELECKI h. OGOŃCZYK. Byli na Kujawach i w Wielkopolsce. Jan, ożeniony z Elżbietą Szołdrską, um. 1639 r. N., rotmistrz walczył przeciwko Szwedom 1656 i 1664 r.; stronnik Jerzego Lubomirskiego, walczył w jego sprawie pod Montwami 1666 r. Jan, pisarz gr. sieradzki 1779 r. Świętosław, regent gr. sieradzki 1778 r. Stanisław, burgrabia łęczycki 1787 roku.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do B____