10504. Małachowski h.Grzymała

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Małachowski h.Grzymała

Postprzez jerzy » 20.06.2010

MAŁACHOWSKI h. GRZYMAŁA. Na Mazowszu, wzięli nazwisko od wsi Małachy, w ziemi nurskiej, a mają pochodzić od Piotrasza Małochy, wojewody kujawskiego, słynnego z wojny z Nałęczanami 1384 r. Dominik, ksiądz z Dominikanina biskup laudyczeński, sufragan krakowski, zm. 1539 r. Jan, podstarosta tykociński 1552 r. Łukasz na Litwie, dworzanin książąt Prońskich 1580 r. Jan, syn Jakóba, z synami, Adamem i Gocławem, dziedzice wsi Małachy 1611 roku. Tobiasz, scholastyk płocki, opat paradyski 1631 roku.Łukasz, dziedzic na Małachowie, podstarosta łucki 1613 roku, miał syna Pawła, po którym z N. Bogatkówny syn Gabryel- Wojciech, elektor 1674 r. z wojew. czerniechowskiego, zaślubił N. Zdanowską i z niej pozostawił dwóch synów, Aleksandra i Jerzego.
Aleksander, skarbnik czerniechowski 1698 r., żonaty z Anną Kościuszkiewiczówną, miał córki, Maryannę za Mikołajem Witowskim, Zofię Prusewską i synów, Jana, Michała, Samuela i Macieja.
Jerzy, młodszy syn Gabryela-Wojciecha, podczaszy nowogrodzki, elektor 1674 roku z wojew. czerniechowskiego, podczaszy czerniechowski, 1679 roku, zaślubił N. Rzewuską-Suchodolską i z niej pozostawił synów, Jana i Józefa, miecznika nowogrodzkiego, burgrabiego grodzkiego włodzimierskiego 1730 r.
Jan, podstoli nowogrodzki 1719 r., z 1-ej żony N. Dziurskiej miał córkę Teofilę za Szymonem Kucińskim, a z 2-iej żony Mosiewiczówny syna Antoniego, podstolego nowogrodzkiego 1735 r.( po którym z Róży Piaskowskiej córki, Maryanna za Józefem Pruszyńskim, N. Przybyszewska i synowie: Daniel, Ignacy, elektor 1733 r. z wojew. ruskiego, Ksawery żonaty z Siedlecką i Stanisław, stolnik krzemieniecki, elektor 1764 r. z wojew. wołyńskiego.
Daniel, sędzia ziemski żytomierski 1761 r... zaślubił Katarzynę Pruszyńską, kasztelankę żytomierską i z niej pozostawił córki: Franciszkę za Józefem Mężeńskim, podstolim mścisławskim, Różę za Władysławem Pi-nińskim, Wiktoryę za Franciszkiem Pruszyńskim, horodniczym krzemienieckim, i synów: Huberta, oficera wojsk rosyjskich, Franciszka i Jana, szambelana królewskiego 1796 r., żonatego z N. Krasicką; po Franciszku, oficerze wojsk francuzkich, z żony Cecylii Przyłuskiej synowie: Cezary, Oktawian i Zygmunt (Zap. i Wyr. Tryb. Lubel.).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do M____