9846. Kęplicz h.Łabędź

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kęplicz h.Łabędź

Postprzez jerzy » 03.06.2010

KĘPLICZ h. ŁABĘDŹ. Na Rusi Czerwonej, noszą przydomek Dunin. Jan, major wojsk koronnych, syn Aleksandra, pułkownika wojsk koronnych, i Konstancyi Kurnatowskiej, wnuk Piotra, stolnika opoczyńskiego, i Maryanny Żychlińskiej, wylegitymowany w Galicyi 1782 r. wraz z synami, Józefem i Rochem, urodzonymi z Petroneli Kościńskiej.
Józef, major wojsk polskich 1795 r., zaślubił Maryannę Jełowicką i z niej pozostawił syna Kajetana, dziedzica Kapliniec, po którym z Klaudyi Jełowickiej syn Maryan i córka Marcela za Władysławem Kępliczem.
Roch, drugi syn majora Jana, żonaty z Anną Płuszczewską, miał synów, Antoniego i Hilarego; po Antonim, dziedzicu dóbr Pobereża 1860 r., z Józefy Wolańskiej syn Sydon-Maryan, żonaty ze Stefanią Morawską, a Hilary, członek Tow. Agronomicznego Lwowskiego 1864 r,, zaślubił Emilię Janicką i z niej ma syna Władysława, żonatego z Marcelą Kępliczówną (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do K____cron