10139. Łapicki h.Syrokomla

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Łapicki h.Syrokomla

Postprzez jerzy » 12.06.2010

ŁAPICKI h. SYROKOMLA. Na Litwie. Adam i Jan 1542 r. Marcin, podstarosta mielnicki 1581 r. Tadeusz, dworzanin skarbu litewskiego 1802 r. (Metr. Lit., Arch. Dubr.). Sześć osób wylegitymowanych w Cesarstwie 1861 r. zapisano do ksiąg szlachty gub. mińskiej. Antoni, syn Jana, kasyer pow. mińskiego 1840 r. N., dziedzic dóbr Hancewicze, w pow. borysowskim 1847 r. Henryk, syn Marcina, strapczy pow. białostockiego 1865 r.
Jan żyjący w Besku 1811 r., Helena, żona ks. Jana Jawornickiego, grecko-katolickiego proboszcza w Besku, i Anastazya, żona ks. Samuela Krynickiego, rodzeństwo, oraz Anna, córka powyższego Jana, wdowa po ks. Janie Buczyńskim, grecko-katolickim proboszczu w Laszkach Murowanych, mieli sprawy w lwowskim sądzie szlacheckim. Andrzej w Besku, Jacek i ks. Aleksy, bracia rodzeni. Ks. Aleksy, grecko-katolicki paroch w Borszowicach, umarł w 72 r. życia 1826 r., zostawiwszy z Anny z Żelechowskich córki: Katarzynę Buszyńską, Juliannę Paszkiewiczową, Maryannę za ks. Stefanem Grąziewiczem, proboszczem w Dobrej, i syna ks. Jana, grecko-katolickiego proboszcza w Hermanowicach, zmarłego 1849 r., po którym z Ro¬zalii z Klinkowskich: Tekla za Żelechowskim, Salomeą, ks. Antoni, admi¬nistrator parochii po ojcu, i Dyonizy, teolog (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do L____