2503. Barcikowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Barcikowski

Postprzez jaybeere » 23.02.2009

Barcikowski h. Jasieńczyk, v. Bardzikowski, Barczykowski, Barszczykowski, z Barcikowa in. Bardzikowa, Barszczykowa w powiecie płockim, gdzie dziedziczyli w 1531 r. (posiadali tę wieś jeszcze w połowie XVIII stulecia).
W XVI wieku licznie rozrodzeni, dla odróżnienia się przyjmowali różne przydomki: Rogożek, Wietrzych, Nosek, Wielczuch, Janety, Sasin, Sasinowicz, Burza, Parafa, etc.
Posiadali oprócz Barcikowa, m. in. dobra Łuczek w woj. bracławskim (1723). W XVII i XVIII w. piastowali urzędy grodzkie i ziemskie w pow. płockim, inflanckim, bracławskim, pińskim, dobrzyńskim, ostrołęckim i chełmskim.
Z woj. lubelskim, z ziemią łomżyńską, oraz z woj. płockim podpisali elekcję Augusta II w 1697 r., a z woj. płockim i sandomierskim elekcję Stanisława Augusta w 1764 r.
Udowodnili pochodzenie szlacheckie w Galicji w 1782 r. w sądzie ziemskim lwowskim. Zostali wylegitymowani ze szlachectwa w Królestwie w 1837 i 1852 r.
Źródło: Bon. I 110-111.

Barcikowski online http://polishgenealogy.blogspot.com/2009/02/barcikowski.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do B____