Wyszukiwarka grobów   *   Pomoc w archiwach   *   Galerie cmentarzy i mogił   *   Ołtarze Ojczyzny   *   English version Po polsku
Nie jesteśmy firmą zarabiającą na opiece nad grobami, lecz fundacją. Codziennie pracujemy nad genealogią Polaków, nad historią miejsc, rodzin, osób. Odwiedzamy archiwa, fotografujemy ruiny zamków, ale też indeksujemy cmentarze - po to, aby pamięć o często zapomnianych grobach pozostała. Wielu Polaków mieszka dzisiaj za granicami kraju, wielu nie ma możliwości odwiedzić miejsce ojczyste więcej niż raz podczas życia. Groby niszczeją, zarastają trawą, drzewami. Nowe pokolenia chcą budować tam osiedla. A wystarczy czasem zapalić świeczkę, zgrabić liście, raz do roku odchwaścić otoczenie.

W ramach Fundacji prowadzimy akcję "Ołtarze Ojczyzny", dzięki której zindeksowaliśmy dziesiątki tysięcy mogił, a także odnowiliśmy wiele grobów na Kresach. Możesz nam pomóc zamawiając opiekę nad grobem Twoich bliskich. Przy okazji zawsze robimy zdjęcia innych grobów, publikujemy więcej informacji, docieramy do większej ilości osób.

Zamiast tylko prosić o wsparcie, chcemy oferować coś w zamian. Wiemy najlepiej jak docierać do zapomnianych mogił, wiemy jak się nimi opiekować aby ich ... nie zniszczyć. Nam na prawdę zależy na tych miejscach pamięci! Pomóż nam zlecając zajęcie się grobem Twojej rodziny!
Przez ten formularz możesz poprosić o zapalenie znicza lub zlecić opiekę nad grobem, stałą lub jednorazową, także odszukanie grobu, informacji o nim. W miastach takich jak Lwów, Warszawa, Kraków - wykonują to nasi wpółpracownicy mieszkający na miejscu, do mniejszych miejscowości trzeba dojechać, ale staramy się zawsze wykonywać zlecenia w czasie licznych wyjazdów "po drodze".
Zawsze otrzymujesz min dwa zdjęcia - wykonane przed i po wykonaniu zlecenia.
Jest też możliwość zamówienia Mszy Świętej w kościołach lokalnych - co ma szczególne znaczenie dla wspomagania polskich ośrodków na Kresach.

Sprawdź czy grób już jest w naszej bazie. Jeśli nie, a masz jego zdjęcie - dodaj go tam - będzie go łatwiej odszukać, teraz i w przyszłości.
Cmentarz:
Wybierz miasto/cmentarz

Wybierz jedną z pozycji na liście powyżej

Rodzaj sprawy odszukanie grobu
zapalenie znicza
oczyszczenie grobu i otoczenia
usunięcie, mchu itp
naprawa nagrobka
renowacja konserwatorska
odszukanie inf. archiwalnej
stała opieka
Zaznacz odpowiednie
Czyj grób
Imiona i nazwiska osób pochowanych. Jeśli więcej grobów dodaj w polu Uwagi.
Dokładny opis
Szerszy opis, dokładniejsza lokalizacja, inne inf. mogące pomóc odszukać grób, a także jakie dokładnie potrzebne są działania.
Uwagi:
Wszelkie inne sprawy, które chcesz dodać. Pamiętaj, że możemy też rozpocząć poszukiwania genealogiczne.

Nadawca:
(Imię i Nazwisko)
Dane potrzebne do wysłania odpowiedzi - więc muszą być prawdziwe (nie będą nigdy użyte marketingowo)
E-Mail:
(format maila: przykł[email protected])
 


 © Genealogia Polaków - Dynamiczny Herbarz Rodzin Polskich 2010-2022