Wspieraj!

logoFundacja „Genealogia Polaków” zajmuje się odtwarzaniem tożsamości Rzeczypospolitej. Działamy na Kresach, w Polsce i wśród Polonii. Jeśli działasz w grupie historycznej, szkole kresowej lub towarzystwie polonijnym to korzystasz z naszej pracy zawsze gdy Twoje projekty zyskują zainteresowanie. Nasza praca pomaga Wam krzewić polskość. To dzięki nam wiele osób korzysta w usług firm genealogicznych, przychodzi do szkół niedzielnych, na uroczystości polskie. Promujemy poznawanie korzeni i źródeł polskości, dumę z bycia Polakiem, udostępniamy konkretną wiedzę i narzędzia. Fundacja jako jedyna w Polsce prowadzi unikalne działania wspierając edukację szkolną i rodzinną, gromadząc bazy informacji, realizując programy społeczne. Są to działania konieczne choć nie widowiskowe.

Więcej o metodach dowiesz się w zakładce – Działania
Najnowsze prace znajdziesz w zakładce – Aktualności
Kwerendy archiwalne – portal Genealogia Polaków

Liczymy że rozumiesz jak bardzo nasze działanie jest potrzebne i że nam pomożesz.

WPŁATY KARTĄ - OGÓLNE

Usługa online - Pay Pal
(Używając karty)Przelew na konto:
Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
Regon: 122719308 NIP: 6793086820

Bank Pocztowy
PL 96 1320 1856 2935 3154 2000 0001 (Złotówki)
PL 96 1320 1856 2935 3154 2000 0002 (EURO)
PRYELEWY ONLINE - WYBRANE CELE
Dotacja na cele statutowe

Wsparcie przekazane jest wg potrzeb na wymienione programy, a także na niezbędną obsługę techniczną, transport darów, gadżety promujące historię, materiały, kwerendy itp.
Portal Genealogia Polaków (działania naukowe)
⇒ Aktualności (działania fundacyjne)

Kwota:
Polska sięga dalej niż myślisz

Paczka z Orłem” Polacy z Kresów nigdy nie opuścili Ojczyzny. To Ojczyzna opuściła ich zmieniając granice. Żyjąc często w bardzo ciężkich warunkach opiekują się śladami polskości.  Paczka z Polski to dla nich nie tylko pomoc, lecz też dowód pamięci.

Akcja ta gromadzi i przekazuje pomoc w edukacji polskim dzieciom na Kresach i Wschodzie, oraz dociera z pomocą do wybranych najbiedniejszych polskich rodzin.

Współpracujemy z akcją „Polacy Rodakom”, polskimi szkołami, świetlicami, parafiami na Kresach, towarzystwami miłośników kultury polskiej, związkiem „Solidarność” i in. Co roku wysyłamy na Kresy kilka ton darów.

Zobacz też:
Więcej o akcji „Polska sięga dalej niż myślisz
Akcja „paczka z orłem” 2015 (raport)
Meble dla szkoły w Grzegorzewie

 

Kwota:
Z kuferka prababci

Niezwykły projekt edukacyjny odtwarzający tożsamość przez dzieci i dla dzieci. W jego ramach organizowane są konkursy na Kresach na zbieranie opowiadań. Z uzyskanego materiału produkujemy i wysyłamy na Kresy książeczki dla dzieci w miejsca gdzie żyli bohaterowie opowiadań.
Zobacz: Pierwsza edycja konkursu pod Wilnem
Więcej o projekcie Z kuferka prababci

Książki i konkursy się odbywają. A więc im więcej zbierzemy pieniędzy tym więcej książeczek trafi do dzieci na Kresach

Kwota:
Materiały edukacyjne tożsamości polskiej

To czego najbardziej brakuje małym Polakom na Kresach i w Rosji, aby chcieli się uczyć to codzienne obcowanie z polską kulturą. Jako jedyni tworzymy materiały edukacyjne do języka polskiego, oparte na malarstwie, zabytkach i historii. Udostępniamy je bezpłatnie do wyświetlania, ale wiele ośrodków nie ma warunków do ich użycia. Prosimy o wsparcie wydruku i wysyłki. Pakiet to ok 200 zł. Dodajemy też specjalne zakładki, magnesy i in.
Zobacz: Materiały do j. polskiego

Kwota:
Ratowanie ginących polskich cmentarzy na Kresach

Docieranie do ginących mogił na wsiach na Kresach, indeksacja, renowacja, uprzątanie, zapalanie zniczy. Zgromadziliśmy już ponad 100.000 zdjęć grobów polskich, zarówno z wielkich nekropolii kresowych jak i z niewielkich wiosek, do których nie dotarł nikt z Polski od wielu lat. Ilość tych grobów rokrocznie maleje.
Zobacz: Wyszukiwarka mogił

Kwota:
Indeksacja dawnych polskich ksiąg sądowych

Umożliwienie badaczom szybkiego dotarcia do interesujących ich źródeł. W pierwszej kolejności przepisywane są galicyjskie indeksy, co umożliwi ogólną orientację w zawartości zasobu archiwalnego. W drugim etapie opracowane zostaną sumariusze właściwych ksiąg sądowych.

Kwota:
Bazy wiedzy GP+

Unikalny program gromadzenia i publikowania źródeł informacji historycznych do genealogii rodzin polskich. To bazy „crowdsourcingowe” – czyli gromadzone wspólnie. W tym największa w Polsce Baza Powstańców Styczniowych i dziesiątki innych. Wsparcie jest potrzebne na koszty serwerów, programistów, koszty kwerend archiwalnych i adaptację materiałów

Zobacz np.: Baza Powstańców 1863

Kwota:
Grzegorzewo (Litwa)

Zbieramy fundusze na zakup wyposażenia sali tanecznej dla polskiej szkoły na Litwie, gdzie dzieci uczą się polskich tańców i pieśni. Sytuacja polskich szkół jest tam dramatyczna, gdyż nie są jak litewskie dotowane przez państwo co znacznie utrudnia konkurencyjność oferty i powoduje odpływ dzieci. Fundacja wspiera proces edukacji – doprowadziliśmy np. do zakupu szaf, wyposażenia, oraz zbierane są nieustannie pomoce szkolne. Organizujemy także przyjazdy dzieci do Polski.

Kwota: