Aktualności

Prezydent Andrzej Duda w Rapperswilu


13 listopada 2016

Od lat domagamy się od władz polskich wsparcia ratowania Muzeum Polskiego w Rapperswilu, od końca XIX wieku mieszczącego się w wyremontowanym staraniem polskiego szlachcica zamku. Niestety obecne władze miasteczka wespół z przeciwnym obecności Polaków lokalnym biznesmenem planują wyrzucić muzeum do baraków na obrzeżach miasta.

W poprzednich latach pisaliśmy pisma do polskich władz, uruchamialiśmy też akcję pisania petycji. Do tej pory odpowiedzi nie było. Na szczęście stosunek władz polskich radykalnie się zmienił, co bardzo nas cieszy. 13 listopada wieczorem Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili muzeum przy okazji wizyty dyplomatycznej w Szwajcarii.

Czy będzie to wystarczający nacisk na władze miasteczka, aby pozostawiły muzeum na tradycyjnym miejscu – trudno powiedzieć. Niewątpliwie jednak jest to krok w dobrym kierunku poczyniony przez polską dyplomację.

Fot. Andrzej Hrehorowicz za prezydent.pl

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo