Aktualności

Spotkanie Fundacji z Parą Prezydencką


4 maja 2017

2 Maja, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą, a także w Święto Flagi zostaliśmy zaproszeni na uroczystość Państwową do Belwederu, gdzie po oficjalnej części odbyły się spotkanie z Parą Prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą, a także rozmowy z Ministrami Adamem Kwiatkowski, Wojciechem Kolarskim oraz przedstawicielami Kancelarii Prezydenta. W ramach spotkań przedstawiliśmy Fundację i zaznaczyliśmy obecność na tym ważnym wydarzeniu. Mieliśmy też okazję zapoznać się z szeregiem organizacji polonijnych w kraju i poza granicami, reprezentującymi m.in. Polaków z Łotwy, Australii, Austrii, Ukrainy i innych krajów. Spotkanie jest symbolem dalszej współpracy z tymi osobami i instytucjami zajmującymi się odtwarzaniem tożsamości narodowej.

Na spotkaniu ze strony Fundacji byli obecni Marcin Niewalda – prezes Fundacji, Piotr Strzetelski – zajmujący się współpracą na terenie Ukrainy oraz organizacją akcji pomocowych, a także dwie wolontariuszki – Maria Niewalda i Joanna Bujas (obchodząca urodziny). Kancelaria prezydenta otrzymała także raport z działań Fundacji za rok 2016 a także szczegółowy raport z działań akcji „Polska sięga dalej niż myślisz”. Planowane są dalsze rozmowy mające na celu poszerzenie współpracy.

W ramach spotkania przedstawiciele Fundacji mieli też możliwość zwiedzić unikalną wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu zorganizowaną w podziemiach Belwederu.

Galeria z wydarzenia:

Automatical translation (Google)

Polish Polish English English French French German German Italian Italian Russian Russian Spanish Spanish Ukrainian Ukrainian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo