Kiedy ostatnio
wsparłeś Fundację?

Wyślij 50zł
wyślij 50zł


czekaj....
zaborowski

Program gromadzenia wiedzy o genealogii rodziny Zaborowski
Program jest cząstką działań Fundacji Genealogii Polaków odtwarzania polskiej tożsamości kulturowej, historycznej i patriotycznej. Społeczna aktywność rodzinna jest łączona z ogólnymi programami Fundacji, angażując zarówno fascynatów jak i naukowców.


Lista stron Opis Drzewo genealogiczne Biografie Czytelnia Właściciele ziemscy Oficjaliści dworscy Powstańcy styczniowi Portrety Dokumenty Mogiły Uzupełnij drzewo


 

 

Informacje ogólne


Zaborowscy. Jan z Zaborowa Zaborowski, w roku 1758 sprawował urząd Komornika Ziemskiego Gnieźnieńskiego. Jan syn Wojciecha z Zaborowa, Sędzia Ziemski Czerski, w roku 1759 synowi swemu Józefowi ustąpił dobra Trzebućza i Milewo, a w roku 1762 dobra Sinołęka, Groszki i Stoczek w Ziemi Liwskiej nabył. Franciszek ze Starego-Zaborowa Zaborowski, Podsędek Sochaczowski, w roku 1762 dobra Zabłotnię, a Józef Nepomucen, w roku 1766 dobra Stary-Zaborów, w Województwie Rawskiem nabyli. Maciej, w roku 1764 był dziedzicem dóbr Puśniki w Ziemi Gostyńskiej. Józef Jakób, Podsędek Gostyński, w roku 1776 byl Posłem na Sejm.
[Pawliszczew]


Drzewo genealogiczne

 

 

(Dla czytelności drzewa każdy potomek jest umieszczony w jednej linijce. Z tego powodu część strony zawierające drzewa genealogiczne może wychodzić poza prawy margines (wiersze nie są łamane, używaj dolnego paska przesuwu)).

Rodzina ta nie posiada jeszcze przygotowanego drzewa genealogicznego. Takie drzewo, jest efektem szczegółowego opracowania na podstawie zbiorów danych. Możesz dodać takie drzewo korzystając z zakładki "Uzupełnij drzewo"

Prawdopodobnie w naszych zbiorach, znajdziesz już infomacje o osobach z Twojej rodziny. Możesz przeszukiwać te zbiory nawet jeśli drzewo genealogiczne nie jest przygotowane (użyj przycisków powyżej). Prowadzimy bardzo wiele programów indeksacji i kwerend naukowych z których znaczną część publikujemy. Sprawdź w tym celu pozostałe "szybkie przyciski" rodzinne. Jeśli nic nie znajdziesz, w dalszym ciągu możesz dotrzeć do głębszych zbiorów skorzystaj z menu w nagłówku, w szczególności działy Biblioteka-Forum, Baza zdjęć, Bazy danych.Oprócz powyższych możliwości możesz zamówić naukowe opracowanie genealogii rodzinnej, poprosić o znalezienie konkretnych przodków, lub zamówić konkretne kwerendy naukowe. Jeśli nie masz pomysłu a chcesz po prostu pomóc możesz wesprzeć fundusz rodzinny, który zostanie przeznaczony na zdobycie i opublikowanie informacji historycznych o konkretnej rodzinie, lub ogólnie wesprzeć cele statutowe Fundacji.zaborowski

 

 

Słownik Biograficzny


Dział zajmujący się gromadzeniem informacji o przedstawicielach rodzin
(Wykaz skrótowy. Po więcej możliwości przejdź do Biblioteki-Forum)


Noty biograficzne, oraz spisy osób związanych z osobami o nazwisku Zaborowski
(Linki otwierają się w nowym oknie)

 

Lista nadesłanych i opracowanych not biograficznych w Bibliotece Genealogii Polaków, tylko w dziale Słownik Biograficzny. W Bibliotece znajduje się znacznie więcej działów. (Część jest dostępna tylko dla stałych użytkowników)

DODAWANIE
1. Zaloguj/zarejestruj się w dziale Biblioteka-Forum (Aby móc pisać noty biograficzne musisz napisać dwa inne posty)
2. Przejdź do działu Słownik Biograficzny
3. Dodaj nowy "wątek"
Po dodaniu noty pojawi się ona tutaj automatycznie.

 

 

 

 

Czytelnia


Dział zajmujący się gromadzeniem informacji o przedstawicielach rodzin
(Wykaz skrótowy. Po więcej możliwości przejdź do Biblioteki-Forum)


Opowiadania, opisy miejsc, artykuły związane z osobami o nazwisku Zaborowski
(Linki otwierają się w nowym oknie)

 

Lista nadesłanych i opracowanychopowiadań, artykułów, opisów geograficznych w Bibliotece Genealogii Polaków. W Bibliotece znajduje się znacznie więcej działów. (Część jest dostępna tylko dla stałych użytkowników)

DODAWANIE
1. Zaloguj/zarejestruj się w dziale Biblioteka-Forum (Aby móc pisać noty biograficzne musisz napisać dwa inne posty)
2. Przejdź do działu Czytelnia i wybierz odp. pod-dział.
3. Dodaj nowy "wątek"
Po dodaniu noty pojawi się ona tutaj automatycznie.

 

 

 

 

Baza Właścicieli Ziemskich


Skrót informacji z bazy informacji o właścicielach dóbr prywatnych.
(Po więcej danych przejdź do Bazy Właścicieli Ziemskich)


Właściciele ziemscy o nazwisku Zaborowski
(Osoby, i informaje mogą się powtarzać, gdyż są to wypisy z różnych źródeł)


 • Ambroży Zaborowski
  Miejsce: Pińczyce, Pieńczyce
  Data: 1850
  Opis: Właściciel Pińczyc • Jan Zaborowski
  Miejsce: Brody, pow stopnicki
  Data: ok. 1904
  Opis: polowanie w lasach majątku, 10 myśliwych, 99 zajęcy , królem polowania został Edward Kłosowski z piotrowskiego • Józef Zaborowski
  Miejsce: Liczkowce, cyr. czortkowski
  Data: 1833
  Opis: dziedzic • Józef Beniamin Zaborowski
  Miejsce: Lucień, pow gostyniński
  Data: 1864
  Opis: właściciel przekazał darowiznę w postaci osady wieczysto-czynszowej w kolonii Legorda, z majątkiem na niej znajdującym się, na fundusz wieczysty dla Kościoła Katolickiego w Gostyninie, co zostało zatwierdzone przez Radę Administracyjną Królestwa • Kajetan Zaborowski
  Miejsce: Liczkowce, cyr. czortkowski
  Data: 1853
  Opis: dziedzic • Konstanty Zaborowski
  Miejsce: Liczkowce, cyr. czortkowski
  Data: 1860
  Opis: dziedzic • Maksymilian Zaborowski
  Miejsce: