Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Program gromadzenia wiedzy o genealogii rodziny Kwiatkowski

Program jest cząstką działań Fundacji odtwarzania polskiej tożsamości kulturowej, historycznej i patriotycznej. Społeczna aktywność rodzinna jest łączona z ogólnymi programami Fundacji, angażując zarówno fascynatów jak i naukowców.

Kwiatkowski

Informacje













Drogomir

(Borzyma)

Prusy

opis
Gryf

rodzina hrabiowska

poch. prawd. od Jaksy Gryfity

Kwiatkowice, pow. szadkowski [Bon.]
opis

Jastrzębiec

(lub Tępa Podkowa)

Lubcza, Kwiatkowo pow. przysnyski [Wittyg, Dziadulewicz, Nieznana..., Bon.]

opis
Korab

Kwiatkowo pow. kaliski [Bon.]

opis
Kwiatkowski

Ogończyk odm.

Kwiatkowo, Bliżanowa, Grodziska, pow. kaliski [Wittyg, Dziadulewicz, Nieznana...]

opis










Nałęcz

opis

Nowina

małopolska Grajów k. Wieliczki

przeniesieni do kaliskiego ze zmianą na Rola [Paprocki, Bon.]

opis
Rola

Sidłowa, pow. łęczycki, Kwiatkowo, pow. kaliski [Wittyg, Dziadulewicz, Nieznana...]

opis
Strzemię

opis
Wieruszowa

opis





Kwiatkowscy Z racji na mnogość rodzin, często współistniejących na tym samym obszarze trudno jest jednoznacznie przyporządkować osoby do poszczególnych rodzin. Popularne nazwisko Kwiatkowskich z całą pewnością powstało też niezależnie w rodzinach nieherbowych w różnych stronach Polski. Boniecki w herbarzu przypisuje wiele osób do poszczególnych rodzin, jednak informacje te należy traktować z pewną ostrożnością. Np. Z pewnością w pow. kaliskim występują rodzny h. Korab, Rola i Ogończyk odm. a także nieherbowe.

Kwiatkowscy h. Gryf, o pochodzeniu od Jaksy z Miechowa, protoplasty Gryfów, świadczy używanie imienia/przydomku Jaksa (Klemens), a także fakt że Jaksa z Miechowa był w XIIw fundatorem klasztoru w Sieradzu, a więc miał związki z tym miastem.

Kwiatkowscy h. Nowina a potem Rola: Boniecki za Paprockim uważa że pochodzą z Grajowa pod Wieliczką, i są potomkami Mikołaja Kawalca h. Nowina. Przeniesienie owo musiało więc nastąpić między 1453 (pierwsze notowanie Mikołaja) a 1497 (pierwsze notowanie Tomasza w Kwiatkowie). Analiza rodziny Kawalców-Grajowskich w Wieliczce jednak tego nie potwierdza. Brak Tomasza - potomka Mikołaja, brak wcześniejszych wzmianek o przeniesieniu części rodziny do Kwiatkowa, i brak jakichkolwiek związków. "Kawalcowie" kupują wieś Grajów w 1423 i notowani są dalej w XVI w już jako Grajowscy [Słownik hist-geogr. woj. krakowskiego w średniowieczu]

Zlokalizuj miejscowości Kwiatk-... na mapie

Redaktorzy strony

* Redakcja Genealogii Polaków

Osoby współpracujące przy budowie strony

* Sebastian Gąsiorek

Isabella Koehler-Kwiatkowska