Wyniki wyszukiwania. Ilość: 65553
Strona z 1639 < Poprzednia Następna >
Maksymilian Arcimowicz
mężcz. 27 lat na 1867 r., ziemianin płołckiej guberni, zesłany bez pozbawienia praw na osadzenie, potem na zamieszkanie, przebywał w tobolskiej guberni Czernawskoj woł., potem w Kurganie, Omskie, Tarie, kopista (pismowodstwo), rodziny nie posiadał, żenił się w Syberii
Antoni Arciszewski
urodź, w Zabłudowie r. 1824, ziemianin, w powstaniu awanzowany do stopnia kapitana. Służył dwa tygodnie pod Duchińskim, następnie pod Kobylińskim, poczem poruczono mu zebranie oddziału po Rachlińskim, z którym to oddziałem walczył pod Waliłami. Brzozowem błotem, Ustroniem, Puchłami, Szczodruchami, Zambrowem, Księżopolem itd.
Antoni Arciszewski
Ur. 11.11.1824r., Zabłudów. Rządca dóbr, zam. Pohorylec, kawaler, wyznania rzymsko-katolickiego. W oświadczeniu o przystąpieniu do Towarzystwa Wzajemnej Pomocy Uczestników Powstania Polskiego 1863/64r. podał, iż przed powstaniem miał własne gospodarstwo, natomiast w czasie powstania był szeregowym, porucznikiem i kapitanem. Przez 2 tygodnie służył pod Duchińskim, potem pod Kobylińskim do 13 października, a następnie poruczono mu zebrać oddział pod Rechlewskim w okręgu biebrzańskim. W pierwszej bitwie pod Waliłami, na Brzozowym Błocie, Ustroniem, Puchłami, Zambrowem, Księżopolem i w wielu innych. Deklarację podpisał 14.01.1894r.
Strona z 1639 < Poprzednia Następna >