Prozor Karol były oboźny W.Ks.Litewskiego, właściciel maj.Chojniki i innych w powiecie Rzeczyckim; posądzony o wspołdziałanie w pow.Rzeczyckim i w powiatach sąsiednich.Sprawa wytoczona przez M.K.SI. z rozporządzenia Stroganowa, (pismo tego ostatniego do M.K.SI. z dn. 25 stycznia st. st. r.1832 za Nr. 526) została umorzona. M.K.SI, ze swej strony, dn. 1 lutego st.st. r.1832, uznała donosy poczynione na Prozora za niedowiedzione i postanowiła sprawę jego umorzyć; wyr. ten zatw. główn. 1 arm. Powyższe wyroki stosują się do obywateli z pow.Rzeczyckiego: Sołtana (z Chabna) i Mancewicza (z Zamościa), którzy, według doniesień powiatowego isprawnika i popów, mieli wspólnie z Prozorem namawiać swych włościan do przyłączenia się do powstania i wspódziałać w organizowaniu zbrojnego odziału.
Soltan Adam - właściciel majątku Janiszcze pow. Pińskiego (pochdził z gub. Grodzieńskiej); w czasie powstania wyjechał. Za uczestnictwo w rewolucji, na mocy wyr. G.K.SI. z dnia 19 października st.st. r. 1833, zalicz. do II-ej kat.
Sołtan Józef - obyw. z pow.Wilejskiego, zastępca komendanta powstańczego w miasteczku Dołhinowie, oraz Sołtan Piotr - obyw. z pow. Wilejskiego;powstańczy komendant klucza Dołhinowskiego w pow.; obaj Sołtanowie - Józef i Piotr, czynnego udziału w powstaniu nie wzieli. Na mocy wyr. M.K.SI. z dn. 19 października st.st. r.1831, zatw. przez główn. I-szą arm. uwolnieni od odpow. z oddaniem pod dozór policji
78) Byli to: czterej bracia Zielonkowie - Ignacy, Henryk, Ludwik i Narcyz..
Ludwik Sołtan, Antoni Suchowiecki, Ludwik Czajkowski, Stanislaw Roguski, Polidor'
Jankowski, Jan Iwoni i Stanislaw Kromczkowski.
Stanisłw Dangel
Rok 1831 w Mińszczźnie Tom II
http://kpbc.umk.pl/dlibra/doccontent?id=37744&dirids=1