Oczywiście
Właśnie na tym polega siła naszego lokalizatora że wpisujemy miejscowości pod wszystkimi nazwami znajdowanymi w publikacjach - no powiedzmy pod bardziej popularnymi (W słownikach historycznych czasem jedna miejscowość ma 30 wersji zapisu). Pod nazwą historyczną wpisujemy w opisie nazwę prawidłową, a pod nazwą współczesną wszystkie historyczne.
Opis w lokalizatorze jest skrótowy - najwyżej parę linijek. Gdy mamy więcej informacji tworzymy opis miejscowości tu w Herbarzu i linkujemy wzajemnie.
Najbardziej potrzeba wstawiać miejscowości które obecnie znajdują się poza granicami polski, w zapisie XIXwiecznym - dlatego spisywanie tych starszych map z WIGu jest najcenniejsze. Robi się to tak - że się otwiera taką mapę i leci pasami. Silnik mapy ma stronę administracyjną w której wystarczy odpowiednio kliknąć w mapę i są wyświetlane współrzędne - tak więc jeśli mamy w jednym okienku mapę historyczną a w drugiej mapę do zaznaczania - porównujemy i mamy wszystkie dane. Brakuje tylko powiatu, ale wystarczy wpisywać np. "obecnie Ukraina" - a powiat uzupełni się kiedyś w przyszłości, podobnie jak dalsze opisy.
Wprowadzając nazwę jakiejś miejscowości którą się dobrze zna można też wprowadzić charakterystyczne miejsca w niej - np. kościół, cmentarz itp - jako osobne lokalizacje.