Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kassilowscy

30.01.2016 08:49
Witam!
Szukam informacji o Kassilowskich z Litwy. Wiem, że to mało polsko brzmiące nazwisko. Ale po kolei. Historia mojego dziadka jest dosyć ciekawa. Uciekając przez sołdakiem sowieckim razem ze swoim przyjacielem Konstantym Kassilowskim był świadkiem zastrzelenia przyjaciela. Aby nie zginąć samemu, zabrał papiery Konstantego i po dogonieniu przez sowietów przedstawił się jako Litwin Kassilowski. Dlatego przeżył i tak przejął jego tożsamość. Informację o prawdziwej tożsamości moja babcia przekazała przed śmiercią najstarszej córce, ona mojej mamusi, a mamusia mojej siostrze. Całkiem niedawno siostra uznała, że może już zdradzić tajemnicę mnie. Ponoć dziadek był polskim szlachcicem i właścicielem majątku na Litwie oraz najlepszym przyjacielem Konstantego. Może dzięki Państwu oda mi się dowiedzieć czegoś o prawdziwej tożsamości dziadka a Kassilowskim pomogę poznać los ich przodka!

Pozdrawiam serdecznie: Piotr Niezgoda

Odpowiedzi (2)

30.01.2016 23:29
Witam!
Zapewne zauważył Pan, że sporo Kassilowskich mieszka w Niemczech. Jest też wyjatek- znalazłem profil litewskiego internauty z tym nazwiskiem- https://www.facebook.com/denis.valderaskassilowski może warto nawiązać z nim kontakt?
Jest też Josas Kassilowski, który wyemigrował do USA, niestety, nie mam dostępu do wersji premium w My Heritage. Znalazłem kilka informacji o emigrantach do USA osób o tym nazwisku, ale bez niezbędnych szczegółów.
Pozdrawiam serdecznie
1.02.2016 18:49
Dziękuję serdecznie za informację. Kassilowscy w Niemczech to moja rodzina, noszą nazwisko po dziadku, który przybrał je po swoim zamordowanym przyjacielu. Natomiast kierunek litewski wydaje się być bardzo obiecujący. Przy tak dociekliwych badaczach jak Pan nabieram pewności, że i moja tajemnica się kiedyś wyjaśni. Jeszcze raz dziękuję: Piotr Niezgoda