Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

ANKIETA: Czego brakuje w naszym serwisie?

2.09.2009 13:24
Bardzo prosimy o pomoc w poprawie użyteczności serwisu. Weź udział w ankiecie lub odpowiedz tutaj:

* Czego szukasz na innych serwisach?
* Jakich funkcji, informacji tutaj brak?
* Do czego Herbarz nie może obecnie się przydać w genealogii?

Weź udział w ankiecie

Napisz odpowiedź

.

Odpowiedzi (6)

2.09.2009 16:45
Mam trudności w poszukiwaniu przodków ponieważ ze starszego pokolenia już nikt nie żyje a dzieje naszej rodziny były związane z ziemiami obecnych Czech- nie mam dostępu i obecnej Białorusi. Być może dokumenty archiwalne tych ziem zostały przeniesione do Polski -nie umiem do nich dotrzeć. pozdrawiam MM
11.09.2009 10:14
Z pierwszych tej ankiety wyników widać że większość użytkowników genealogii w Internecie szuka tylko danych, traktując pracę innych i wspólne dzieło jedynie jako darmowy punkt informacyjny.

Jako administrator serwisu obserwuje także pojawienie się danych ściągniętych z naszego serwisu na licznych innych stronach genealogicznych - i to bez podawani źródła. W tej dziedzinie najgorzej należy ocenić praktyki wszystkich użytkowników stron typu Moi Krewni - gdzie absolutnie nie ma żadnej możliwości umieszczenia aktywnego linku do źródła a dane umieszczane z innych stron są regularnym złodziejstwem. (Oczywiście nie jest to wina użytkowników lecz systemów które to celowo uniemożliwiają)

Ankieta daje wynik że poszukiwane są w szczególności dane metrykalne. Otóż dane metrykalne są w naszym serwisie są w różnych miejscach. Są dane o księgach metrykalnych, o osobach z różnych miejsc, w przyszłości będzie też więcej zdjęć aktów metrykalnych. Ale nie chcemy aby było to miejsce do które się wchodzi ściąga setki danych i nawet nie powie "dziękuję".

To Herbarz jest jedynym miejscem gdzie wszystkie dane można ze sobą powiązać. Żadna strona prywatna nie daje takich możliwości. Ale wymaga to współpracy a nie tylko pobierania sobie na komputer wszelkich danych.
22.09.2009 12:10
Szukam tablicy poszukiwań?
  22.09.2009 12:58
  a jak to ma wyglądać ta tablica ?
  22.09.2009 20:43
  Szukam tablicy poszukiwań?

   Małgorzato!! witaj!
   czy chodzi Tobie o Tablicę ogłoszeń - poszukiwania !
   Jeśli tak...To zaraz po wejściu do Biblioteki-

   pod nią dopiero jest
   Poradnik- porady, wzajemna pomoc, dyskusje

   Czy o to chodziło
   23.09.2009 22:12
   niestety - Małgorzata napisała jako gość w swoim niezrozumiałym języku i już chyba się nie pojawi po raz drugi.