Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Dlaczego na tym forum "nic się nie dzieje"?

11.10.2009 13:07
Pytanie właściwie powinno brzmieć "dlaczego nie ma tu 10.000 postów?"

Odpowiedź jest prosta. W większości na forach żeby uzyskać odpowiedź trzeba zadać pytanie i czekać aż inni piszący uzgodnią stanowisko - tzn wymienią parę postów, podyskutują. U nas jest inaczej. To raczej nie Forum a Biblioteka - większość pytań jest już gotowa.

Ogromna ilość ludzi korzysta z naszych zbiorów. Ów brak aktywności (przy jednoczesnej liczbie wejść na stronie) świadczy wręcz o tym że na większość pytań można znaleźć tu już odpowiedź. Leksykon zawiera np. niemal wszystkie nazwiska herbowe, są najczęściej szukane słowa genealogiczny z kilku języków, są systemy miar i wag, wartości pieniądza na przestrzeni dziejów. Każdy z tych tematów w świecie papieru publikowany jest w grubych książkach U nas wystarczy wpisać słowo w którąś z wyszukiwarek. A przecież informacji jest coraz więcej. Są opowiadania, opisy miejscowości, biografie, zbiory nazwisk ujmowane pod różnym kontem, są wreszcie gotowe najpełniejsze w Polsce opracowania różnych rodzin w sposób genealogiczny. Są też ankiety - więc nie trzeba pytać "co lubicie najbardziej bo wystarczy sięgnąć do wyników.

Na tym forum praktycznie brak pytań typu
* Czy ktoś wie jaki herb ma moje nazwisko?
* Gdzie leża ta miejscowość?
* Czy znacie spisy osób pracujących tu..... ?
* Czy ktoś zna zdjęcie tego?
* Czy ktoś w opowiadaniach rodzinnych spotkał się z tym... ?
* itp.
Bo większość odpowiedzi już jest. Wystarczy otworzyć odpowiedni dział.

Dlatego nie ma u nas 10.000 tysięcy pytań na miesiąc. A to co się dzieje jest jakby schowane, niewidoczne.
Jeśli ktoś twierdzi "tu nic się nie dzieje" to znaczy że po prostu nie potrafi ogarnąć tego co tu jest.

Nie mamy się więc co przejmować bo korzyść z portalu jest dużo większa niż w przypadku innych forów. I to jest najważniejsze.

Inna sprawa, że było by miło, gdyby osoby korzystające czasem po prostu dały znać że są, że korzystają, albo pomogły coś innym. W genealogii absolutnie największa część wiedzy jest ukryta po rodzinach. Poświęć trochę czasu i opisz to, wyślij zdjęcia, napisz notę biograficzną o swoim przodku. Podziel się wiedzą.