Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Bukowski h. Ossorya

23.10.2009 23:33
Poszukuję żyjących potomków Bukowskich h. Ossorya

Odpowiedzi (23)

Strona z 2 < Poprzednia Pierwsza
5.11.2016 21:27
Drodzy Wac Panowie

Roman Bukowski wlasciciel majątku w Kluczach zmarl w Olkuszu w 1862 roku i jego grob jest tam do dnia dzisiejszego.
Po jego śmierci zona Anna Maria Slaska i matka Magdalena Łodźińska-Bukowska zarzadzaja majątkiem Klucze do roku 1864 wtedy to władze carskie konfiskują majatek za udział i pomoc R.B. powstańcom styczniowym. Zona dostaje ekwiwalent pieniezny za konkwiskate dobr w wysokości 5840 rubli <w rok później Klucze nabywają dwaj zydzi za sume 41 550 rubli> i wyjezdza do Krakowa gdzie w roku 1882 umiera.
Ja jak i PTTK w Kluczach posiadamy zdjecie Romana Bukowskiego i jego zony Anny.
20.12.2016 04:56
witam chciałem się dowiedzieć przy jakim Bukowskim jest adnotacja dotycząca Swoszowic i czego dotyczy. Z góry dziękuje za informacje
pozdrawiam Dominik Galas proszę o przesłanie informacji na emaila dominik.galas@wp.pl
9.09.2023 11:33
Witam serdecznie. Poszukuje informacji o historii Bukowskich herbu Ossoryja . Wiem, że oni osiedlili się w dworku po Fryczach . Nie znam szczegółów. Dziecko uczęszcza obecnie do Szkoły Podstawowej w Cieszkowach, która jest wybudowana na miejscu dworku Cieszkowskiego i ma pracę do szkoły na temat Cieszków i historii tegoż dworku. Informacje o Fryczach udało mi się znaleźć, również o Zborze ariańskim. Niestety brak informacji o Karolu Bukowskim, który zarządzał dworkiem jako najstarszy z braci. Stefan Bukowski był jego młodszym bratem, artystą plastykiem. Miał jedynego syna Ryszarda Bukowskiego.

agnisam@interia.pl
Strona z 2 < Poprzednia Pierwsza